Családdal indulni

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #10054 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családdal indulni

kata59 írta: De azért ez senkit nem hatalmaz fel arra,hogy másokat megsértsen emberi méltóságában,anyai érzéseiben!
A gyerekek száma a családban nem az a téma amire cinizmussal kellene reagálni!

Annak ellenére távolítottam el azonnal a vitatott hozzászólást, hogy egyértelműen nem volt személyeskedés és cinizmus benne. Egy vélemény volt. Éreztem viszont, hogy szinte egyértelműen úgy lehet venni mintha személyeskedő, oktató válasz lenne ezért töröltem amint jelezték nekem. Mit tegyek még? Elnézést, előfordul ha jelzitek javítom, megvitatjuk, stb....
Most pedig térjünk vissza a topik eredeti témájához ;)
Köszönöm
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kata59, kiseri, Trixi0606

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kissboglarka8
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #11524 Írta: kissboglarka8
kissboglarka8 válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Helló!
Azt sem tudom, ide kell-e írni.... Nemsokára készülünk kimenni, febr. végén a férjem, én meg a kisfiammal ápr. körül. Tudtok erre mondani vmit? Bármi hasznosat!!!!!! Ja, és babát is várok.. Szóval exrtán necces helyzet! VAgy nem is? Félek -picit....
Szülés kint? Állampolgárság? CSP? -mi kell hozzá? Hol igénylehteő? Vmi más esetleg?
Köszi előre is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11539 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szio

Ha végigolvasod a forumot szerintem mindent megtalálsz a kérdéseidre :blush:
Már nagyon sokszor le van irva a válasz. csak kerősőbe beütőt és kidobja
Üdv.terézia
és sok sikert a kinti élethez ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11543 Írta: palagyula
palagyula válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Kedves kissboglarka8!
Mi is most készülünk kimenni a lányommal, nejem már kint van szeptember óta, de csak kiküldetésben egyenlőre.
Kell némi spórolt pénz az induláshoz sztem kb. 2-3 ezer euro (van aki szerint ennél több) az albérletre (400-800 euró + 1-2 hónap kaució attól függően, hogy hol néztek szállást, vagy ennél több), amit be is kell bútoroznod, mert általában csupaszon adják ki. Az e-bay-en tudtok nézni ingyen elvihető dolgokat (zu verschenken). Ha a gyerkőcöt ovodába akarod járatni (nem tudom mennyi idős? Terhesen akarsz-e dolgozni?), akkor oda is kell még vagy 200 euró. Az iskolai dolgokról nem tudok semmit. Megélhetés szerintem annyi mint itt + 10 -15%. Ismerősöm kint szült, kinyalták a fenekét, hozzájárultak még a kórházbajárási költségeihez is, de volt kint tb-je. Szóval csak áradozott az ellátásról (de ez csak 1 példa, lehet valakinek negatív tapasztalatai is lehetnek). Állampolgárság: magyar. Családi pótlékhoz az itthonit le kell mondani a MÁK-nál. Ennek járj utánna a megfelelő topikban (az biztos, hogy egyikőtöknek német céghez bejelentve kell dolgoznotok). Kell még hozzá KITARTÁS, ELHATÁROZÁS. Az első pár hónap sztem elég kemény lesz, még előtte állok én is.
Üdv.
Palagyula

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11545 Írta: palagyula
palagyula válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Az előzőből kimaradt.
Amit még fontosnak tartok: minimum egy erős alapfokú német nyelvtudás.
Családipótlék, ha jól tudom 181 Euro.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #11752 Írta: Jeanner
Jeanner válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Sziasztok!

Én még Magyarországról írok, lenne pár kérdésem, amit sehol nem találtam meg, gondolom, ti, akik már kint éltek, jobban képben vagytok...

Párom kapott munkát Aalenben, március 1-vel kezd. Előre megy, mi majd megyünk utána, ha már lehet, a kisfiunk most 2 hónapos, a bizonytalanra nem nagyon akarom kivinni. De nagyon érdekelne, hogy a férjemnek ugye minden papírt elintéznek, ő azzal kimehet, dolgozhat, élhet, de mi van velünk? Mint a felesége és a gyereke mi is mehetünk vele, vagy nekünk kell még igényelni valamilyen papírokat? Vagy ez hogy működik?

Albérletet hogy lehetne itthonról intézni? A párom mondta, hogy kimegy hamarabb körülnézni, de pár nap szerintem erre nem elég. Van valakinek tapasztalat, ötlete, stb?

Az is nagyon érdekelne, hogy hogyan is működik pl. az egészségügy. A kisfiamnak ugye itthon van gyerekorvosa. Gondolom kint is keresni kell, gyanítom, ez fizetős. De mennyi az annyi? Vagy havonta kell ott is TB-t fizetni, mint itthon, ha nincs munkám? Vagy ez hogy megy? Kicsiknek ingyenes az ellátás? Az oltásokat ott is beadják (15 hós, 18hós kötelező oltás), vagy azért haza kell jönni?

Köszi előre is!!!!! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!