Családdal indulni

Több
12 éve 3 hónapja #11978 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Családdal indulni

sofiaexpress írta: Sziasztok!
A párom már kint dolgozik Nürnbergbe, és szeretnénk utánamenni két kisgyerekemmel.

Ha van lakás akkor ne várj egy percet sem.

A fim hat éves, de itthon még maradna egy évet

Vele nincs gond!!
Küldd "Vorschule"-ba. Iskolai elökészitö, ott mindent megtanul amire szüksége lesz.
Ird be a google.de -be "vorschule Nürnberg" és mindent megtudsz.

Oviban a lányom most középső csoportos. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi lenne velünk Nürnbergben, hogyan sajátítják el a nyelvet.

Hamarabb tud németül mint bármely felnött. Az ovi problémás lehet, mert általában tulterheltek.
Ha nincs rögtön hely akkor eljárhattok a Mütterzentrum egyesületbe.
www.mueze-nuernberg.de/index.php?option=...ticle&id=4&Itemid=22
Itt az anyák is tudnak kapcsolatokat találni, barátjkozni, pont ugy mint a gyerekek. Segitik is egymást.

Egyáltalán milyen az óvoda kint, ha egyáltalán van. Úgy hallottuk, hogy nem is nagyon oviznak kint és ha szeretnénk is oviba íratni őket egy évvel előbb kell beíratni őket, ami már lehetetlen lenne nekünk.

nagyon is oviznak itt és helyhiány van. Ha nincs neked is munkahelyed akkor a listán nagyon hátulra kerül a gyerek.

Ugy látom Magyarországon nemigen szokás az önálló utánajárás. Itt bemész az illetékes tanácshoz és addig piszkálod öket amig nem kapsz elég "Merkblatt"-ot és információt. Ott meg is tudják mondani van e valahol hely, és mibe kerül.
Ezen kivül nagyon ajánlom az INTERNETET.
Minden falunak és városnak van saját oldala.
város
www.nuernberg.de/internet/portal/index.html
letelepedés
www.nuernberg.de/internet/einwohneramt/eu_schweiz.html
iskola
nuernberg.de/internet/portal/buerger/schulen.html
gyerekek
www.nuernberg.de/internet/kinderbetreuung/

Gyertek nyugodtan.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11980 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Családdal indulni

kissboglarka8 írta: Helló!
Azt sem tudom, ide kell-e írni.... Nemsokára készülünk kimenni, febr. végén a férjem, én meg a kisfiammal ápr. körül. Tudtok erre mondani vmit? Bármi hasznosat!!!!!! Ja, és babát is várok.. Szóval exrtán necces helyzet! VAgy nem is? Félek -picit....
Szülés kint? Állampolgárság? CSP? -mi kell hozzá? Hol igénylehteő? Vmi más esetleg?
Köszi előre is.

Aki bejelentett állásban dolgozik annak van betegbiztositása.
A felesége és gyerekei is saját kártyát kapnak.
Szülni németországban érdemesebb. Válogathatsz, korház, ambuláns, otthoni ......
NiNCS Hálapénz!
A korházak szinvonala összehasonlithatatlan, Különbség mint a Hilton és a sátorozás között.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kenese, zoli35

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete - 12 éve 3 hete #17216 Írta: BMisi
BMisi válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Sziasztok!

Mint nagyon sokan mi is szeretnénk kimenni Németbe ,elsősorban családdal ,3 és egy 4 éves gyerekeinkkel .Családi vállalkozásban voltam évekig ,de mivel az építőipar itthon csődöt mondott így a miénk is megszűnt.Itthon nem látom a jövőnket elsősorban a gyerekekét ,de ezt nem is kell mondanom ,szóval többnek gondolom magunkat,hogy kint megpróbáljuk mint itthon minimálbérért dolgozzunk.Nem is panaszkodni jöttem ide :) hanem ,hogy miképpen induljunk el?
Sokat gondolkoztam kezdésnek béreljünk albérletet ,és ott kint keressünk munkát ?
Tudom sokba kerül kint az albérlet a megélhetés,de számomra a jövőnkről van szó ,
.Van több szakmám is ,de elvállalnék takarítást ,segédmunkát amihez kezdetben nem kell annyi nyelvtudás.Természetesen a munka mellett német nyelvet is tanulnánk ,nekem eddig az alapom van ami tudom nem sok
Mint írtam már elsőnek is nagyon jó lenne a gyerekkel együtt menni,de egyedül is elindulnék és remélem rövidesen utánam jöhetnének..Csak én nagyon családcentrikus vagyok :)
Tehát családdal ,vagy család nélkül?
Válaszokat előre is köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17222 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Családdal indulni

nyelvtudásnyelvtudásnyelvtudásnyelvtudásnyelvtudás
Szerintem probálj meg egy brigádhoz csapódni. Fél évet ki fogsz birni anélkül, hogy naponta látod a családod. Ezalatt megtanulsz valamennyire németül és látod a lehetöségeket is helyben, anélkül, hogy az éhenhalás fenyegetne benneteket vagy még rosszabb a kilakoltatás.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kenese

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hete #17270 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családdal indulni

BMisi írta: Mint írtam már elsőnek is nagyon jó lenne a gyerekkel együtt menni, de egyedül is elindulnék és remélem rövidesen utánam jöhetnének..Csak én nagyon családcentrikus vagyok Tehát családdal , vagy család nélkül?Válaszokat előre is köszönöm


Kedves BMisi!
Ha nagyon családcentrikus vagy és alig, vagy nagyon kicsit beszéled a nyelvet akkor még várj az indulással! Ha mégis nagyon megindúltál, akkor elöször egyedül vagj neki, ha csak nincs 5-6 ezer euró indulási tartalékod! Igy az gényeket alacsony szinten lehet tartani, kis keresetböl is meg tudsz kezdetben élni, amig egy valamilyen használható exisztenciát össze nem dobsz itt kint! Után hozd csak ki a kedves családodat!

Másképpen ez nem müködik!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17311 Írta: ZSEBI
ZSEBI válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Sziasztok!
Május 2-án kezdek dolgozni a férjemmel Németországban. Visszük a gyerekeket is. Rendes bejelentett munkahely, biztosítás, nyugdíj stb. Úgy tudom az adózási osztály megállapításánál be kell nyújtani a gyerekek születési anyakönyvi kivonatát, és a házassági anyakönyvi kivonatunkat. A kérdésem: ezeket le kell-e itthon fordíttatni, ha igen, akkor a hivatalos közjegyzői másolat fordítása kell, vagy elég egy fordító iroda pecsétjével ellátott fordítás? A szakmai bizonyítványomnál tudom, hogy közjegyzővel hitelesített másolatot kell fordíttatnom.
Minden infó jól jönne, és nincs sok időnk. Köszönöm!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!