Németországba gyerekekkel

Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #34802 Írta: ircsi74
ircsi74 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Sziasztok!
Örömmel olvasom a sok hasznos infót Németországgal kapcsolatban :) Férjem két és fél éve dolgozik Németországban és előreláthatólag még 4évet kint is marad így mi is meghoztuk a döntést hogy kiköltözünk. Egyenlőre én nem dolgoznék, de ha kislányunk oviba megy ( márciusban lesz 2 éves ) utána természetesen minél hamarabb munkát szeretnék találni. Bízom benne hogy lesznek lehetőségek a gyér némettudásommal is, persze ezerrel tanulom de nem egyszerű.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34803 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Hello! Ahogyan érzékelem egyre többen hoznak ilyen döntést. Mi 2 hét múlva megyünk....Nálunk is a párom dolgozik kint. Én mindennél hamarabb szeretnék melót, bár van egy kis otthon végezhető munkám, amit kint is folytathatok egy ideig. A nyelvtudásom nem tökéletes ezért nyelviskolába is szeretnék járni. Középsuliban tanultam németet, de az már régen volt, itthon is tanulok folyamatosan, de még Németországban is szeretném folytatni. Nálunk a lányok már nagyon várják...remélem minden rendben lesz majd.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #34808 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

ircsi74 írta: Egyenlőre én nem dolgoznék, de ha kislányunk oviba megy (márciusban lesz 2 éves ) utána természetesen minél hamarabb munkát szeretnék találni. Bízom benne, hogy lesznek lehetőségek a gyér némettudásommal is, persze ezerrel tanulom de nem egyszerű.


Kedves Ircsi!
Lehetőségek vannak bőven, pláne ha jó szakmád van. A terveidbe feltétlenül kalkuláld majd, hogy egy jó német tudással rendelkezz és hogy az ovoda nem kis összegbe kerül ha egyáltaln kapsz helyet a porontynak! Feltétlenül számíts arra is, hogy Németországban jóval kevesebb támogatás van mint Mo.-on ezért a legtöbb dolog önerős és nem is olcsó! (Pl. továbbképozések, szakmatanulás, stb)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja #34809 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

samchee írta: Nálunk is a párom dolgozik kint. Én mindennél hamarabb szeretnék melót, bár van egy kis otthon végezhető munkám, amit kint is folytathatok egy ideig. A nyelvtudásom nem tökéletes ezért nyelviskolába is szeretnék járni. Középsuliban tanultam németet, de az már régen volt, itthon is tanulok folyamatosan, de még Németországban is szeretném folytatni. Nálunk a lányok már nagyon várják...remélem minden rendben lesz majd.


Kedves Samchee!
Remélhetőleg a "párod" a férjed, mert akkor nem csak Te de a gyerekek is betegbiztosítottak lesznek. Ha csak élettársad**, akkor ez nagy gond, mert akkor nektek külön kell biztositást fizetni. Ha a gyerekek az apa nevén vannak akkor ők ugyen biztosítottak lesznek, de Te nem! A nylvtanulás nagyon szükséges, de látom ezt már javában nyomod! ha itt továbbképzést akarsz az sem lesz olcsó mulatság. Igyekezz valamilyen keresett szakmát szerzni, az nyerő lesz! Szakma nélkül viszont az sélyeid drasztikusan lecsökkennek!

**Németországban az élettársi kapcsolat semminek nem számít,
akkor sem, ha együtt laktok, s vannak közös gyerekek!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34815 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Üdv! Igen a férjem, így a biztosítás meg lesz oldva. A nagylányom miatt kell csak utána érdeklődnöm még, mivel ő az előző házasságomból született. De azt mondták a férjemnek az AOK-nál, hogy mivel házasok vagyunk elvileg ő is biztosított lesz. A tanulás megy tényleg ezerrel, a csajoknak is bár ők sajnos csak tanulgatnak....a suli meg minden mellett a második nyelvet nem nagyon akarják, hiába erősködtem. De remélem, hogy ők meg a suliban gyorsan belejönnek majd és megtanulják. Szeretném, ha vissza maradnának majd egy évet, én nem bánnám.
8 éve dolgozok itthon már, magyar viszonylatban jó pénzt kapok, de kinti viszonylatban minijob... De eleinte amíg más nem lesz folytatom ezt, remélem megoldható lesz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #34821 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

samchee írta: De azt mondták a férjemnek az AOK-nál, hogy mivel házasok vagyunk elvileg ő is biztosított lesz.


Ha tehetitek ne az AOK-hoz menjetek. Ott van a legtöbb szociálisan megroggyant esetek biztosítása s nem túl gálánsak a költségek rendezésével! Az első házasságból veletek élő lányod is biztosított lesz ha még tanul és nem dolgozik!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!