Németországba gyerekekkel

Több
9 éve 10 hónapja #36477 Írta: Papen75
Papen75 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia! Én kérdeztem konkrétan, hogy nem kellene-e inkább a 4. osztály ismételnie, mert nem beszéli és érti túl jól a németet, de nem-leges választ kaptam. Nem én döntöttem így. Még megkérdezem a szomszédos faluban lévő iskolát is, de helyileg ebbe az iskolába fogunk tartozni. Én is jobban szeretném, ha ismételne. :-) Hogy veszi a nagyobb lányod az akadályokat? Az Ő életkorában kicsit nehezebb, mint kisgyermekként.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36479 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

keeek írta: huu, 2 osztallyal is lejjebb? lehet, hogy az elmelet jol hangzik, de ha visszagondolok az iskolas eveimre, akkor nem tartom jo otletnek. En csak siman evvesztes voltam (nyari), es igy mindenutt a legoregebb, akar egy evvel is a tobbieknel, es nagyon de nagyon utaltam. Aztan jott egy nalam idosebb hozzank bukott fiu, na kb annyira ereztem magam kilogonak. Egyetemen mar nem erdekes, de elotte meg szamit az az 1-2 ev szerintem. Persze, tudom nincs jo megoldas, csak a tananyag mellett azert en erre is gondolnek.

Ja es erdemes tenyleg az iskolaval felvenni a kapcsolatot, a mi helyi iskolankba pl nem jar sok kulfoldi, itt csodabogar mar az is, akinek egyik szuloje nem nemet. Engem egy 8eves gyerek figyelmeztetett, hogy majd nagyon jol meg kell tanulnia am nemetul a kisfiunknak, es nem tolem, mert en milyen rosszul beszelek, kulonben gondja lesz az iskolaban.. Hat azert ennyire nem veszes a helyzet, de mindenkepp nagyobb varosokban elonyosebb a helyzet, ahol bejaratott a kulfoldi gyerekek integralasa.


Mi nem nagy városban lakunk és sok külföldi gyerek van. Én nem okoskodni szerettem volna, hanem tanácsot adni. De természetesen mindenkinek szíve joga úgy dönteni a gyermekével kapcsolatban, ahogyan szerinte a legjobb neki :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Papen75, bogpál

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36480 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Papen75 írta: Szia! Én kérdeztem konkrétan, hogy nem kellene-e inkább a 4. osztály ismételnie, mert nem beszéli és érti túl jól a németet, de nem-leges választ kaptam. Nem én döntöttem így. Még megkérdezem a szomszédos faluban lévő iskolát is, de helyileg ebbe az iskolába fogunk tartozni. Én is jobban szeretném, ha ismételne. :-) Hogy veszi a nagyobb lányod az akadályokat? Az Ő életkorában kicsit nehezebb, mint kisgyermekként.

A nagylányt viselte meg legjobban. Mikor megérkeztünk egy szót sem értett, mivel ő angolt tanult de itt eleinte azzal boldogult egy kicsit. Mai napig van amiből nem osztályozzák, de amiből jegyet kap az minden 1-es vagy 2-es. heti 10 némete van a sulin kívül, így talán eljutunk oda, hogy fel tud zárkózni. Ez fontos lenne, mivel az osztályfőnöke tovább szeretné küldeni Realschule-ba.
Nehéz volt neki, mivel nem nagyon beszélt és így barátai sem nagyon voltak. Mára már beszélget igaz nem hibátlanul, de szépen halad így a többiek is nyitnak felé és a kommunikáció működik :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bogpál

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36501 Írta: Papen75
Papen75 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Örülök, hogy lassan alakul a helyzete. Biztos, hogy nagyobb gyerekeknek nehezebb, mert már jobban ragaszkodnak az itthoni barátokhoz és a játék helyett sokszor már inkább beszélgetnek. Ez nyelvismeret nélkül nem megy. Az én fiam valamennyire tud németül és itthon is tanítottam már sok olyan mondatot, amivel meg tudja kezdeni a kommunikációt. Majd meglátjuk ez mire lesz elég. Amúgy kitűnő tanuló, nem egy parázós fajta. Remélem könnyebben veszi majd az akadályokat , mint amennyire mi félünk tőle.:-) Az lesz még érdekes, hogy a társaságba akikhez csatlakozni fogunk 5 gyerek lesz: 2 szerb, 2 macedón és az én magyar fiam. Ebből csak a két macedón él régebb óta Németországban. Gyakorolni fogják sűrűn az Activity-t :-) Amúgy az iskolában lesz egy olyan csoport, akik az emigráns gyerekek beilleszkedését fogják segíteni. Az iskolában több külföldi gyerek is van. Ezzel együtt biztos, hogy nehéz lesz. Te hogy érzed magad kint?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bogpál

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • lottne
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 9 hónapja #36966 Írta: lottne
lottne válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Sziasztok!
Egy kis dilemmám lenne. Jelenleg járok egy képzésre, ami biztosít Németországi állást.Ebből a képzésből, még van 2 tanévem (szept-től júniusig) hátra. Van 2 gyermekem is egy 6 és egy 3 éves.S gondolkodunk a 3. gyereken is. Csak nem tudom milyen feltételek várnak, majd egy másfél éves gyerkőccel. A nagyok már iskolába fognak járni, ők ilyen szempontból megoldottak.A kicsinek, -ha lenne- milyen ovi vagy bölcsi van? Mennyit kell fizetni? milyen esetleges támogatás jár utána?kötelező oltások vannak-e? és ilyen kérdésekben kérném a segítséget. Nagy gyerek párti vagyok, s szeretnék, de azért egy ekkora gyerekkel neki vágni a világnak...Sok minden biztosítva lesz a tanfolyam által (lakás, honosítás, ovi, munka), de ilyen gyakorlati kérdésekre nem tudtak válasz adni.
Válaszotokat előre is köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36967 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

lottne írta: Sziasztok!
Egy kis dilemmám lenne. Jelenleg járok egy képzésre, ami biztosít Németországi állást.Ebből a képzésből, még van 2 tanévem (szept-től júniusig) hátra. Van 2 gyermekem is egy 6 és egy 3 éves.S gondolkodunk a 3. gyereken is. Csak nem tudom milyen feltételek várnak, majd egy másfél éves gyerkőccel. A nagyok már iskolába fognak járni, ők ilyen szempontból megoldottak.A kicsinek, -ha lenne- milyen ovi vagy bölcsi van? Mennyit kell fizetni? milyen esetleges támogatás jár utána?kötelező oltások vannak-e? és ilyen kérdésekben kérném a segítséget. Nagy gyerek párti vagyok, s szeretnék, de azért egy ekkora gyerekkel neki vágni a világnak...Sok minden biztosítva lesz a tanfolyam által (lakás, honosítás, ovi, munka), de ilyen gyakorlati kérdésekre nem tudtak válasz adni.
Válaszotokat előre is köszönöm


Hello! Természetesen van ovi és bölcsi is bár elég kevés helyen és nagyon drága... Várólisták vannak sok helyen, nem egyik napról a másikra kerül be a pici. Támogatás erre nincs, a legjobb tudomásom szerint családi pótlékot igényelni lehet, ha már a gyerekek is Németországban laknak, de más nincs. Illetve ha erre alapoztok, akkor inkább várjatok még. Mi három nagyobb gyerkőccel jöttünk ki, nem volt egy leányálom, nemhogy pici babával...
Kötelező oltások itt is vannak, több is mint otthon, az enyémek most kapják meg szépen apránként.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!