Németországba gyerekekkel

Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #37064 Írta: sánkós
sánkós válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

samchee köszönöm és a többinek is.... nem vállalkozón keresztül van kint hanem magánál a cégnél....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #37136 Írta: aniris
aniris válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. A férjem Berlinben dolgozik, és fél éven belül szeretnénk kiköltözni hozzá. Egy éves kisfiammal itthon vagyok GYED-en. Szeretném megtudni, hogy milyen hivatali ügyeket kell elintézem itthon,és Berlinben. A másik kérdésem, hogy jól értem-e, hogy ha kiköltözünk,akkor itthon elesek a Gyedtől? Mivel a Munkahelyem fizeti a gyedet, értesülni fog,hogy külföldön lakom. Ki is rúghat. Jobb esetben fizetetlen szabadságon leszek itthon vagy munkanélküli?! Kint pedig csak a családi pótlék és a családi adókedvezményt kapnánk (ez most is jár)... nem teljesen tiszta ez nekem...valaki tudna segíteni?nagyon köszönöm. Üdvözlettel. Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #37142 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

aniris írta: Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. A férjem Berlinben dolgozik, és fél éven belül szeretnénk kiköltözni hozzá. Egy éves kisfiammal itthon vagyok GYED-en. Szeretném megtudni, hogy milyen hivatali ügyeket kell elintézem itthon,és Berlinben. A másik kérdésem, hogy jól értem-e, hogy ha kiköltözünk,akkor itthon elesek a Gyedtől? Mivel a Munkahelyem fizeti a gyedet, értesülni fog,hogy külföldön lakom. Ki is rúghat. Jobb esetben fizetetlen szabadságon leszek itthon vagy munkanélküli?! Kint pedig csak a családi pótlék és a családi adókedvezményt kapnánk (ez most is jár)... nem teljesen tiszta ez nekem...valaki tudna segíteni?nagyon köszönöm. Üdvözlettel. Anita

Van mar par GYEDes topic, ird be a keresobe, hogy GYED. Pl ez:
iranynemetorszag.com/forum/csalad/29664-...ed.html?limitstart=0
Ha ti is kikoltoztok, akkor a GYED jogosultsag megszunik.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37148 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

aniris írta: Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. A férjem Berlinben dolgozik, és fél éven belül szeretnénk kiköltözni hozzá. Egy éves kisfiammal itthon vagyok GYED-en. Szeretném megtudni, hogy milyen hivatali ügyeket kell elintézem itthon,és Berlinben. A másik kérdésem, hogy jól értem-e, hogy ha kiköltözünk,akkor itthon elesek a Gyedtől? Mivel a Munkahelyem fizeti a gyedet, értesülni fog,hogy külföldön lakom. Ki is rúghat. Jobb esetben fizetetlen szabadságon leszek itthon vagy munkanélküli?! Kint pedig csak a családi pótlék és a családi adókedvezményt kapnánk (ez most is jár)... nem teljesen tiszta ez nekem...valaki tudna segíteni?nagyon köszönöm. Üdvözlettel. Anita


Kedves Aniris! Csak távirati stilusban irok, mert ezeket a téméket 1000x kibeleztük itt, keress rá a helyi keresöben.
A GYED és a munkaviszonyod megszünik, ha külföldre távozol.
Sem fizetetlen szabin, sem munkanélküli státuszban nem leszel. (Eltávoztál külföldre.)
Ha házasok vagytok akkor férjed már most is kapja a családi "adókedvezményt" a 3. adócsoporttal.
(Ha nem vagytok házasok ez nem jár, mert az élettársi kapcsolat nem számit.)
Házasság hiánya nélkül nem lesztek Ti sem betegbiztositva, ekkor gyermekednek és neked külön kell kötni.
Neked s gyermekednek majd csak a kérvényezett CSP (Kindergeld) fog járni, más nem! Ez 184 euró lesz egy gyerek után. Ha szerencsétek lesz és még érvényben lesz a " Betreuungsgeld " törvény, akkor járhat még 100 euro, illetve augusztus 1.-töl.150 euro. (Ez az otthon maradt anyáknak jár(hat) ha gyermeküket nem küldik ovodába, mert pl. nincs hely.)

Ezek a dolgok azonban nem alanyi uton járnak, tehát nem automatikusan kapjátok
hanem NEKTEK kell kérvényezni, s utána járni, mint a legtöbb dolog után Németországban

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #37154 Írta: gabéle
gabéle válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Sziasztok!
A férjem már Németországbann dolgozik, mi is tervezzük a kiköltözést a most 20 hónapos kisfiammal, tehát elkezdtem utánajárni a dolgoknak. Először is felhívtam a Magyar Államkincstár Nemzetközi Kapcsolatokkal foglalkozó osztályát ahol a következő információkat kaptam. Valóban, szociális ellátás csak 1 országból jár, tehát ha valaki alanyi jogon kap magyaro-n GYES-t, Gyed-et akkor az a kiköltözés után már nem jár neki. Viszont ha valakinek munkaviszonya van, abból származik a jövedelme akkor neki nem megvonják a Gyed-et hanem felfüggesztik annak a folyósítását, és azt neked kell bizonyos időnként visszaigényelni. Nekem az ügyintéző azt mondta, hogy egy évben egyszer vagy kétszer visszamenőleg kifizetik egyben. Az OEP-el lehet megállapodást kötni, hogy felfüggeszted-e a tb fizetést vagy változatlanul fenntartod a tb jogviszonyodat és rendszeresen fizetsz. Érdemes a központokat hívni ezeknél a hivataloknál és nem a kirendeltségeken kérdezősködni, mert semmit nem tudnak mondani, vagy úgy félrevezetnek, hogy ráfizetsz. Nyílván érdemes e-mailt is írni egyes esetekben, hogy annak írásos nyoma legyen.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: aniris

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37519 Írta: mozgatomi
mozgatomi válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Gergoo írta: van 2 hónapod, 3 éve Németországban élsz és dolgozol, a szakmádat ugyan nem említetted de még ennyi infó alapján nálam pont az a kérdés merül fel, hogy miért lenne neked támogatásra, segélyre szükséged? Miért? :thinking:


A legnagyobb gond most a két gyerköc, sulit kell keresni nekik,még nem beszélik a nyelvet. Ha szerencsénk lesz,akkor délután fél 5-ig napközibe tudjuk öket beiratni, ha nincs,délben otthon lesznek. Mivel kicsik ,mindig kell felügyelet ,de én Sem szeretnék egész nap otthon ülni,ha lehet , dolgoznék.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!