Németországba gyerekekkel

Több
9 éve 11 hónapja #36452 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Ja és semmiképp sem oviba, menjen suliba mint az itteni gyerekek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36454 Írta: Csocsesz
Csocsesz válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Köszönöm válaszod! :)
Nyelvtudás nélkül is engedik iskolába, ebben az esetben is? Nem tanácsolják oviba a nyelv tanulása miatt? Jobb ha évet ismétel majd?
Üdv. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36455 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Csocsesz írta: Köszönöm válaszod! :)
Nyelvtudás nélkül is engedik iskolába, ebben az esetben is? Nem tanácsolják oviba a nyelv tanulása miatt? Jobb ha évet ismétel majd?
Üdv. :)


Nálunk, a mi sulinkba sok idegen ajkú gyermek jár. Tehát itt nem újdonság az, hogy olyan gyerkőc érkezik, aki nem beszéli a nyelvet. Mi szombaton érkeztünk és kedden már suliba jártak :)
Megértelek, aggodalom van benned. De hidd el hogy úgy megküzdenek vele, hogy észre sem veszik. Annyira hamar tanulnak a gyerekek egymástól! Nálunk délelőtt suli van, délután pedig lenn játszanak a többi gyerekkel. Eleinte volt activity meg szótárral mentek le...mára ez már elmaradt (4 hónap). Természetesen kell az is, hogy ne úgy fogja ezt fel mint egy kényszer vagy mert muszáj. Persze voltak nekünk is kudarcok mert van úgy hogy a gyerekek gonoszak egymással, de mellette volt sok sikerélmény is és kaptak sok-sok segítséget.
Iskola függő is de én úgy gondolom, mivel ő már betöltötte a hatot így suliba fog járni. De ez a legjobb, mert itt a többi elsőssel fog együtt megtanulni írni, olvasni. És majd év végére már tuti beszélni is fog szépen. Nem kell félteni, ha egy picit talpra esett akkor feltalálja majd magát az első napokban is és 1-2 hónap és érteni fog sok-sok mindent!!!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, Csocsesz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36474 Írta: Papen75
Papen75 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Mi 6 hét múlva költözünk ki. Az én fiam most fejezi be a 4. osztályt. Az 1. osztálytól tanulja a német nyelvet az iskolában, de az oktatásuk hagy "némi" kívánnivalót maga után... Magyarán túl sokat nem tanítottak még velük. Mi itthon gyakorolunk. Én felvettem a kapcsolatot a kinti iskolával. Kérdeztem, hogy kell-e évet ismételnie, de azt a választ kaptam, hogy nem. Külön fognak vele foglalkozni heti 2 órában, de kezdheti az 5 osztályt. Ha készülnétek ki, kezdjetek most ismerkedni a nyelvvel. :-) Mi is apa után megyünk ki. :-)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Csocsesz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36475 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia! Az nagyon szuper, hogy már van kapcsolat az iskolával. De ha megengedsz egy hozzászólást, tanácsot. Semmit nem veszít vele a gyerkőc, ha 1 vagy akár 2 osztállyal lentebb teszitek. Hidd el, hogy idővel megtérül. Különösen azért, mert itt 4 osztály után már mehetnek a gyerekek Realschule-ba. És nem mindegy, hogy itt elkezdi az 5-dik osztályt felzárkózik 1-2 év alatt, tanulja az új anyagot és a nyelvet is. Vagy bekerül 3-dik vagy 4-dik osztályba, ott az anyagot tudja és csak a nyelvet kell tanulnia, nyelvtant stb. Az én lányom otthon 7-dikes volt, itt 5-dikbe megy és a heti 10 külön némettel zárkózik fel szépen lassan. A két kicsi, akik alsósok sokkal jobban haladnak. Vélemyényem szerint ha veszít is 1-2 évet inkább nyer vele!!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36476 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

huu, 2 osztallyal is lejjebb? lehet, hogy az elmelet jol hangzik, de ha visszagondolok az iskolas eveimre, akkor nem tartom jo otletnek. En csak siman evvesztes voltam (nyari), es igy mindenutt a legoregebb, akar egy evvel is a tobbieknel, es nagyon de nagyon utaltam. Aztan jott egy nalam idosebb hozzank bukott fiu, na kb annyira ereztem magam kilogonak. Egyetemen mar nem erdekes, de elotte meg szamit az az 1-2 ev szerintem. Persze, tudom nincs jo megoldas, csak a tananyag mellett azert en erre is gondolnek.

Ja es erdemes tenyleg az iskolaval felvenni a kapcsolatot, a mi helyi iskolankba pl nem jar sok kulfoldi, itt csodabogar mar az is, akinek egyik szuloje nem nemet. Engem egy 8eves gyerek figyelmeztetett, hogy majd nagyon jol meg kell tanulnia am nemetul a kisfiunknak, es nem tolem, mert en milyen rosszul beszelek, kulonben gondja lesz az iskolaban.. Hat azert ennyire nem veszes a helyzet, de mindenkepp nagyobb varosokban elonyosebb a helyzet, ahol bejaratott a kulfoldi gyerekek integralasa.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!