Németországba gyerekekkel

Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #34828 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Nagyon köszönöm a megerősítésed. A férjem munkáltatója ott kötött neki biztosítást, utána fogunk járni, hogy hogyan lehet biztosítót váltani, ha szükséges lesz. Annak örülök, hogy a lányom is biztosított lesz, még tanul, 13 éves...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34848 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Bár az AOK a legnagyobb biztosító Németországban, szerintem sem annyira jó. Én a BKK Mobil Oil-t javasolnám, mert családi biztosítónak szuper és ügyfélorientált.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #34850 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Athena1985 írta: Bár az AOK a legnagyobb biztosító Németországban, szerintem sem annyira jó. Én a BKK Mobil Oil-t javasolnám, mert családi biztosítónak szuper és ügyfélorientált.


Még ehez: az AOK-nál van a legtöbb Hartz 4-es, és az egyéb szociálisan nem túl jól elengedett személy. Hogy ne menjenek át másikba, a többi biztosító külön fizet** ezért, s bizonyos baksis ellenében, (közös megegyezés) marasztalják a kuncsaftot.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34852 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Rendben ezt is észben fogom tartani :) Sok tennivalónk lesz eleinte, de ha lecsitulnak a dolgok akkor ennek is utána járunk majd. Addig meg ha esetleg baj van gondolom jó lesz az AOK is....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36449 Írta: Csocsesz
Csocsesz válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Sziasztok! :)

Micsoda információ áradat van a Fórumon! :lol: Olyan jó olvasni a történeteket!
A költözés gondolata egyre jobban érlelődik bennem is....vagyis a 6 éves kislányunk nyitotta fel a szemem: ha apával akar lenni de itthon nem tud akkor ki kell menni hozzá! Eddig nem tudtuk az ő érdekében mi lenne a legszerencsésebb döntés. Talán most kell lépni?

Ha így alakulna, akkor mit ajánlatok?
Most töltötte május végén a 6-ot. Azt olvastam itt, hogy tartományonként változik minden, de általánosságban, mi lenne neki a legkedvezőbb jelen állapot szerint? Kint oviba kellene irtani? A nyelvet még nem beszéli.
Köszönettel veszek minden hozzászólást!
Sziasztok! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36451 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia!
Nagyon tartomány függő ez az egész. De az biztos, hogy mindegy hová szeretnétek költözni, ha ez a döntés akkor minél hamarabb.
Minél kisebb annál könnyebb neki.
Nálam sem tudott egyik lányom sem németül, januárban jöttünk ki. A két kisebb 7 és 9 évesek, már beszélgetnek és csak 1-2 jegyeket hoznak haza!!!! Jól érzik magukat és szinte mindent értenek és beszélgetnek. Persze voltak érzelmileg nehezebb időszakok, de sok a sikerélmény és így jól megy.
A nagylányom már 13 éves, nos neki már nehezebb, ő már jobban rágörcsöl dolgokra. Eredményeit és tudását nézve az osztályfőnök át akarja küldeni Realschule-ba. Így most heti 10 némete van külön.
Szóval minél hamarabb annál jobb!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!