Németországba gyerekekkel

Több
10 éve 5 hónapja #34395 Írta: Papen75
Papen75 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Szépvölgyikata!
És hogy oldod meg ezt a magántanulói státuszt? Gondolom megkapjátok a könyveket és csak vizsgázni kell hazajönni. Fel fogod tudni készíteni őt a vizsgákra?
Samchee! Azt írod, hogy Te nem akarod levizsgáztatni a lányokat, hanem vizsgák előtt kiveszed őket a suliból. Van ilyenre lehetőség?!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34396 Írta: pgabesz
pgabesz válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Sziasztok!
Én is most járok a dolgok után, de az én infóim szerint meg kell indokolni, hogy miért szeretnénk a magántanulói jogviszonyt. Márpedig, ha leírja az ember, hogy külföldre viszi, akkor eljuthat ismét a gyámhatóságig a dolog. Én azt a tippet kaptam, hogy menjünk betegszabira, és azonnal kiutazás!! Kint talán 1 héten belül rendeződik a szükséges papír, amivel átkérem a német iskolába, és már meg is szűnt a magyar tanulói jogviszonya. Ha mégis kéri a gyámhivatal az igazolást, akkor szerintem már kint könnyebb rendezni egy környezettanulmányt, hogy megnyugtassa az ember a magyar gyermekvédőket.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34397 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Nos igyekszem válaszolni tömören. Voltam a gyámhivatalban. Ott nem kel az ideiglenes kinn tartózkodást bejelenteni. Tehát ha fogom a lányokat és kiviszem semmi közük hozzá. De amennyiben kiveszem őket a suliból, akkor igazolni kell, hogy hová és hol tanulnak, mivel tankötelesek. Akkor viszont már bejátszik a gyámhivatal, a jegyző, a lakcím és minden. De akkor ugye kell a kinti suliból papír, kell albérleti szerződés és a kinti lakásról környezettanulmány...munkáltatói stb. Ha most ideiglenesen viszem ki őket akkor visszük a könyveket meg mindent, de nem fogom őket kinn tanítani. Járjanak csak kinn suliba, hiszen úgyis kötelező lesz nekik. És Decora hallgatva vissza fogom őket íratni egy osztállyal ha megoldható. majd ha már megvan kinntről minden papír, akkor majd hazajövünk és kiveszem őket itthon a suliből, még vizsga előtt. De akkor már tudok mutatni a jegyzőnek iskolalátogatási papírt, albérleti papírt meg mindent, a gyámhivatal felé, meg mindenhová.
Én az igazgatóval beszéltem, annyit mondott, hogy egy papírra írjam le, hogy miért kérem a magántanulói státuszt és kész. Nem kérnek semmi igazolást semmi papírt.
De ajánlom mindenkinek hogy szánja rá az időt, és olvassa el a fórumon az összes idevágó témát én is innen ollóztam össze és úgy jártam utána. De még így sem biztos, hogy jó lesz így.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34399 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

De ez mekkora röhely, hogy gyámhatósági igazolással kell szenvedni! Akárhányszor olvasom, annyiszor akadok ki ezen! Bocsánat az ingerületért!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34402 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Nos a magántanulói státuszt Magyarországon bárki kérheti, az igazgató/intézményvezető dönt arról, hogy engedi-e vagy sem: ha úgy látja, hogy a gyerek hátrányos helyzetbe kerülne emiatt, akkor kér szakvéleményt a gyermekjólétitől, gyámhivataltól... Ha ezt a hátrányt "látja", akkor a jegyző dönt ebben az esetben.
Egyébként akinek szakvélemény kell, annak az iskola köteles biztosítani a magántanulói felkészülést!!!
No ezen el kellene gondolkodni, mert nem "minden esetben játszik be a gyámhivatal, a jegyző..." stb, amit írtatok.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Lelkemhangja

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34403 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

És egyébként a magántanulóságon kívül van egy másik lehetőség: a magyarországi tanulói jogviszony szüneteltetése (pont a külföldön tartózkodás miatt), ehhez engedély kell, hogy megszakítsa a tanulmányait, viszont ez esetben a magyarországi iskoláját, amibe beiratkozott és szüneteltet, bármikor látogathatja, bemehet órákra, tájékozódhat az őt érintő kérdésekben, de nincs értékelve!
A külföldi iskolába viszont be kell járni, tanulni stb.., mert akkor ott lesz értékelve a tanuló, ezeket a részértékeléseket kérheti majd később a szülő, hogy ha visszajönnek Magyarországra, hogy számítsák be, és ekkor ha a diri nem tud dönteni, mert nem olyan okos pl., hogyan számítsa be a német 2 érdemjegyet, akkor a MEIK-hez fordul itt Magyarországon!
Mert ugyanis törvényileg megkezdett és befejezetlen tanulmányok folytathatók a magyar rendszerben!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Lelkemhangja

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!