Németországba gyerekekkel

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37524 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

mozgatomi írta: A legnagyobb gond most a két gyerköc, sulit kell keresni nekik,még nem beszélik a nyelvet. Ha szerencsénk lesz,akkor délután fél 5-ig napközibe tudjuk öket beiratni, ha nincs,délben otthon lesznek. Mivel kicsik, mindig kell felügyelet ,de én Sem szeretnék egész nap otthon ülni,ha lehet , dolgoznék.


Bocs' Tomi, de nekem itt lejjebb az jött át, hogy a nejednek jó munkahelye van s nem fizetik rosszul. Németországban a standart család olyan, hogy a "fater" dolgozik, s a "muter" otthon az utódokkal.
Napközis iskola sok helyen van de nem mindenhol. Nálunk pl annak idején 15 km-re ingáztam a gyerekkel, hogy ilyenbe vihessem. A nyelv az nem lesz probléma. Hamar benyelik a gyerekek.
Mivel ragaszkodsz bizonyos településhez, s környékhez, az csak másodrangú, hogy mit szeretnél! A dolog ugyanis forditva működik. Először munkakeresés, aztán a többi, s nem először a többi aztán a munkakeresés.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38693 Írta: monkot
monkot válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia! Csak érdeklődési szinten szeretném tudni, hogy Németországban ha ki szeretnénk menni a párommal és a gyerekemmel, aki nyáron tölti a a 8. életévét. Alapszinten valamikor tanultam németet az iskolában de az nem elég ahhoz, hogy megértessem magam németül. Így mennyi az esélye annak hogy ki tudnánk menni dolgozni? Sok olyan ember van aki úgy indul útnak,hogy közvetítő által. Bár a legtöbben ismerősök által találnak munkát maguknak. Kezdőtőke lenne, hogy kimennénk csak a kiindulási pont egy kicsit gázos. Mivel kevés a nyelv ismeret gondolom. Bár az első fél év ami nehezebb aztán már minden megy magától egy idő után.
Válaszod előre is köszönöm.
További szép napot

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38694 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Monkot!
Erre a kérdésre aztán fogsz kapni hideget, meleget. :)
Nehéz válaszolni. Talán egy kicsit vénebb (nem én vagyok itt a legöregebb, és a legbölcsebb se) fejjel már másképpen gondolkodom.
A lényeg, hogy ameddig nincs itt kint biztos támasz (munka neked, vagy párodnak, Vagy mindkettőtöknek), addig nem biztos, hogy jó ötlet gyerekkel neki indulni.
Igen amit írsz az működhet addig, amíg nem tartozol felelősséggel valaki (jelen esetben a gyermeked) felé. Akkor elindulhatsz, szerencsét próbálni, ha nem jön be, a kudarc a tiéd, vagy küzdesz, vagy feladhatod. Ha nem jön össze a munka, akkor nincs kaja, nincs szállás. Ha egy hónapig csak kenyéren és vízen élsz az a te felelősséged. Ha beteg vagy, te dolgod.
De!
Ha csatlóssal (gyerek, feleség) jössz, akkor már egészen más! Gondoskodni kell róla, téged is flusztrálni fog, hogy nem tudod a gyermekedet ellátni, ettől jobban kikészülsz, még zaklatottabb, idegesebb, kapkodóbb leszel. Ha nincs meló, nincs lakás, gondolom nem akarsz a családoddal munkás szállón élni (albérleti szobában). Betegbiztosítás, a gyerekek félévente legalább 1-2 hét betegséget összeszednek mindenféle vírus, baktérium fertőzés (tapasztalatból tudom). (Ha nem tudsz még németül azt sem tudod a dokinak elmondani, hogy mi a baj a gyerekkel. Nem érted meg, mit tanácsol.) Az orvosi ellátás csak biztosítón keresztül megy.
Tönkre mehet az egész család, a gyerekkel való kapcsolat.
Ezt csak azért írom, mert ezt végig kell gondolni!
A véleményem:
A családod maradjon otthon, te indulj el egyedül. Keress állást, közben tanuld a nyelvet! Ha van "állandó" (nem egy-két éves) szerződésed, és kiszámolod, hogy abból a családod el tudod tartani, akkor költözzenek utánad. A jobbik eset, ha Magyarországról valamilyen cégnél kiküldetést kapsz. A gyerek ha lehet már otthon elsőben kezdje el az iskolában az idegennyelvet.
Igyekeztem nem országfüggő választ adni, mert minden külhonra igaz ez a gondolkodás.

... és most biztos jönnek majd a jobbnál jobb tanácsok. Ez csak az én véleményem volt, én így látom a helyzetet.
Üdv!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38695 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

vbela64 írta: Szia Monkot!
Erre a kérdésre aztán fogsz kapni hideget, meleget. :)

... és most biztos jönnek majd a jobbnál jobb tanácsok. Ez csak az én véleményem volt, én így látom a helyzetet.
Üdv!


Abszolút egyetértek, de :laugh: .....

Szóval én egy kicsit még keményebben fogalmaznék: Monkot nem írja ugyan, de gondolom/remélem van valamilyen szakmája... Mert ha nincs, akkor most felejtse el a projektet, ill. legalábbis halassza el pár évvel. Többször írtuk már, hogy segéd-, betanított munkásokat nyelvtudás nélkül nem keres és nemigen alkalmaz itt senki, aki tisztességesen fizet is és betartja a játékszabályokat (legális meló, bejelentve, szerzödéssel, stb.) Az "emberkereskedök", értsd munkaközvetítök java vagy szimplán olyan keveset fizet (ilyen munkára), amire esélytelen kihozni a családot, vagy a körülmények olyanok (változó munkahely), ami családdal nem alternatíva, vagy lenyúz rólad hat bört is, aztán ott állsz se pénz-se munka alapon valahol az isten háta mögött.
Jó szakmával persze sokkal jobbak az esélyek, ettöl függetlenül ehhez sem ártana egy alap nyelvtudás, hogy ne legyél teljesen kiszolgáltatott.
Kiküldetés ? Arra is azt mondom, hogy csak szakmával, de még úgy is jól meggondolandó, mert ott általában hazai biztosítás, adózás alapján foglalkoztatnak (melegágya a sumákolásnak, részben feketén fizetett pénzeknek), másrészt semmi garancia nincs arra, hogy ha kiküldenek valahova "istenbizony" egy évre pld., akkor nem találod-e magad mondjuk két hónap múlva ismét otthon.

Sajnálom, de ennél biztatóbbakat mondani csak hazugság lenne. Ha még mindig komolyan gondoljátok, akkor nyelv-nyelv-nyelv és utána lehetöleg direkt helyi (német) cégeket megtámadni...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38696 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Gejza!
Igazad van! A válaszomban általánosságot próbáltam írni.
Olyan kiküldetésre gondoltam, amilyeneket már ismerek:
-- Német nagy "gyár" (autóipar, vegyipar, finom mechanika, elektronika) magyar képviseletéből kiemelnek jó melóst, igaz ezek általában felső kategóriájú dolgozók, és őket alkalmazzák a "központi" gyárban. Kapnak egy fix határidős, 2-3-5 éves munkaszerződést.
-- Magyar nagyobb cég, akiknek van német kirendeltsége (akár gyártása, vagy kereskedelme) és oda kell egy megbízható képviselő, segítő.
-- Nemzetközi "multi" cég, akik a menedzsereket időnként más-más országba helyezik. Ez viszont vándorlásos, de biztos fizetéses.
-- Valamilyen kutató munka, tanulmány, ez általában ösztöndíjas. Ebből, ha összejön, és közben tud állást szerezni, akkor tud maradni.

De nagyon valószínű, hogy Monkot egyikbe sem tartozik, mert mindegyik alap feltétele a nyelv legalább társalgási szintű használata.
:wait:
Monkotnak egyedül kell nekivágnia, és minimum egy félévet egyedül kell harcolnia, ha ezt választja.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38699 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

monkot írta: Szia! Csak érdeklődési szinten szeretném tudni, hogy Németországban ha ki szeretnénk menni a párommal és a gyerekemmel, aki nyáron tölti a a 8. életévét. Alapszinten valamikor tanultam németet az iskolában de az nem elég ahhoz, hogy megértessem magam németül. Így mennyi az esélye annak hogy ki tudnánk menni dolgozni? Sok olyan ember van aki úgy indul útnak,hogy közvetítő által. Bár a legtöbben ismerősök által találnak munkát maguknak. Kezdőtőke lenne, hogy kimennénk csak a kiindulási pont egy kicsit gázos. Mivel kevés a nyelv ismeret gondolom. Bár az első fél év ami nehezebb aztán már minden megy magától egy idő után.
Válaszod előre is köszönöm.
További szép napot


Kedves Monkot! Sok mindenre kitértél és nem egy tévhittel tüzdelted meg expozédat!
Nos, a legfontosabb lenne, hogy a gyermek szüleinek legyen jó szakmája! Olyan ami kell is a munkaeröpiacon! Ha mükörmös vagy fodrász és hasonló szakmákban gondolkozol akkor vegyél elöbb egy jó mély lélegzetet és felejtsd el a kivándorlást! Szakma nélkül meg még csak ne is álmodozz ilyenröl. Gondolj bele, hogy az EU legtöbb országából özönlik ide a nép, s bizony a németeknek van elég képzeltlen (saját) munkanélkülie is!

Tehát ha van jó szakmátok, akkor a gyeremek legyen a lekisebb gondotok! Ök ilyen korban "felvállról" beilleszkednek és megtanuljak a nyelvet! Ha nektek még nem megy a német, fetétlenül üljetek be félévre egy nagyon intenziv nyelvtanfolyamra, s csak utána tervezzetek!

Azt jól látod, hogy az elsö félév lesz a legnehezebb, de hogy utána minden megy magától az egy nagyon nagy tévhit! Csak a próbaidötök lesz fél év, (ha van munkahely) s igazából utána kezdödik a hajrá! Ne feledd, egy teljesen új életet és háztartást kell itt kiépieteni amihez csakis magatokra számithattok. Szociális juttatásokra csak néhány éves járulékos munkaviszony utan lesztek jogosultak kivéve a (CSP) Kindergeld.

Irtad, hogy van az induláshoz egy kis megtakaritás. Nos, ha hárman indultok legyen legalább 3-4 ezer eurótok. Elsö havi lakbér, +3 havi kaució az alap. Plusz élni is kell az elsö fizuig. Ehez jön a háztartás kiépitése és a beiskolázása a gyereknek. Nem ritka, hogy legalább egy kocsit is fenn kell tartani..... szóval lesznek költségek már az elsö naptól!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!