Támogatások Németországban

Több
11 éve 4 hónapja #26986 Írta: Ghosty
Ghosty válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Üdv.

Mi fél éve vagyunk kint, München alatt, Wolfratshausenben lakunk.
Én az építőiparban helyezkedtem el, mint burkoló, eddig minden szép és jó volt, december 5-én azonban felmondtak. Az a kérdés, hogy mivel nincs meg az 1 éves munkaviszonyom a segély nem jár, ez ok viszont rebesgettek valami szociális támogatásról ( ha ez igaz ) arra volnék kíváncsi hogy ez jár-e egyáltalán, megmerjem-e kérdezni a hivatalba? Természetesen papíros munkaviszonyom van(volt).

A lehetetlen csupán egy szó, amellyel a kisemberek dobálóznak, mert számukra könyebb egy készen kapott világban élni, mint felfedezni magukban az erőt a változtatásra. A lehetetlen nem tény, hanem vélemény. A lehetetlen nem kinyilvánítás, hanem kihívás. A lehetetlen ,...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #26996 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Ghosty írta: Üdv.Mi fél éve vagyunk kint, München alatt, Wolfratshausenben lakunk.
Én az építőiparban helyezkedtem el, mint burkoló, eddig minden szép és jó volt, december 5-én azonban felmondtak. Az a kérdés, hogy mivel nincs meg az 1 éves munkaviszonyom a segély nem jár, ez ok viszont rebesgettek valami szociális támogatásról ( ha ez igaz ) arra volnék kíváncsi hogy ez jár-e egyáltalán, megmerjem-e kérdezni a hivatalba? Természetesen papíros munkaviszonyom van(volt).


Ártani nem használ! Menj be és jelentkezz! Segélyhez tudtommal, valóban minimum 1 éves "Beitragpflichtige" munkaviszony kell! Ha ez nincs meg, akkor ecet!
Én azért mindig kiváncsi vagyok, hogy hogyan mer valaki egy rizikós munkára kivánadorolni! Hogy az úristenbe lehet, egy egész életet kiforgatni, egy olyan munkakör érdekében, ami csak még lejjebb húzza az embert! Az építőipar ugyanis ilyen! Várom kimerítő expozédat!
(Jegyzem, nem vagyok meggyőződve arről, hogy nem vagy hibás a
felmondásofban, mert az építőiparban is szakmunkáshiány van....!!)

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26999 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

DECOTEXT írta:

Ghosty írta: Üdv.Mi fél éve vagyunk kint, München alatt, Wolfratshausenben lakunk.
Én az építőiparban helyezkedtem el, mint burkoló, eddig minden szép és jó volt, december 5-én azonban felmondtak. Az a kérdés, hogy mivel nincs meg az 1 éves munkaviszonyom a segély nem jár, ez ok viszont rebesgettek valami szociális támogatásról ( ha ez igaz ) arra volnék kíváncsi hogy ez jár-e egyáltalán, megmerjem-e kérdezni a hivatalba? Természetesen papíros munkaviszonyom van(volt).


Ártani nem használ! Menj be és jelentkezz! Segélyhez tudtommal, valóban minimum 1 éves "Beitragpflichtige" munkaviszony kell! Ha ez nincs meg, akkor ecet!
Én azért mindig kiváncsi vagyok, hogy hogyan mer valaki egy rizikós munkára kivánadorolni! Hogy az úristenbe lehet, egy egész életet kiforgatni, egy olyan munkakör érdekében, ami csak még lejjebb húzza az embert! Az építőipar ugyanis ilyen! Várom kimerítő expozédat!
(Jegyzem, nem vagyok meggyőződve arről, hogy nem vagy hibás a
felmondásofban, mert az építőiparban is szakmunkáshiány van....!!)


Szerintem most elég soknak megszűnhet a munkaviszonya az építőiparban, mert az időjárás nem engedi (húúú, de rondán mondom), hogy dolgozni tudjanak.
A kis GBR-ek is leállnak, márciusban kezdenek.
És talán nem ért a bútorasztalos szakmához. :silly:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #27007 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

bariba írta: Szerintem most elég soknak megszűnhet a munkaviszonya az építőiparban, mert az időjárás nem engedi (húúú, de rondán mondom), hogy dolgozni tudjanak.
A kis GBR-ek is leállnak, márciusban kezdenek. És talán nem ért a bútorasztalos szakmához.

Köztudott, hogy az építőiparban van "Schlechtwettergeld". Ez nyáron és akkor képzi a munkavállaló a munkahelyan, amikor sokat kell dolgoznia és túlórázhat is orrba szájba! A GbR-ek egész éven is leállnak, mert ez egy rossz rendszerű vállalkozás, aminél előre be van programozva a bukás! (Még az útépítők is dolgoznak télen, hacsak nincs hófuvás! lergaláb is itt a környéken teszik!(Hannover és kb 150-200 km-es körben! Hogy a bayorok mit csinálnak az nem tudom....


PS: télen benti, jóidőben kinti munkákat szoktak csinálni! Egyébként itt 10 km-re az ipartelepen egy percre nem álltak le a japánok az építkezéssel. (Ráadásul 3 műszakban csinálják) vagy Te nem a BRD-ből irogatsz?

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27011 Írta: Ghosty
Ghosty válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Imádom az írásaidat! ;)

Nem hiszem, hogy ez rajtad kívül még sok embert érdekel, de szívesen megosztom:

Tehát a story lényege, hogy Burkolóként vettek fel, a cég akkor 3-4 főböl állt, és bővíteni akartak.
A bejelentéssel semmi gond nem volt! A 2. hónap közepe táján, kirúgták azt az embert, aki engem
segített, (steinmetz volt a szakmája) mondván, hogy túl sok panasz érkezett rá a kuncsaftoktól, és sokba került állandóan javítani utána, amit persze én csináltam!

Aztán teltek-múltak a hetek, majd lassan azt vettem észre, hogy állandóan rotálódik a személyzet, vagyis a munkások, és segédek! Persze csak a régi keleti blokk résztvevőiből válogatott, gondolom tudod miért! Ja és hozzátenném, hogy 2 kisebb burkoló munkája volt, a többi mind kőműves. A 4. hónaptól már a havi átutalás is késni kezdett 4-5 napokat! Innentől kezdtem el aggódni, mert mindig jöttek a kifogások, amik nagyon átlátszónak és nevetségesnek tűntek!
Megjegyzem havi szintem 35-40 túlórákat nyomtam úgy, hogy utána még 1 órát vezettem hazáig!
Aztán elérkezett a december és elkezdtek belekötni mindenbe, ami addig jó volt! Majd a végén
úgy adták a 6 hét felmondási időt, hogy nyugodtan keressek állást, de ha nekik közben lesz melójuk, akkor bármikor behívhatnak dolgozni! Kérdem én ha annyira rossz volt a munkám, akkor minek hívnak be, nem? szóval itt arra ment ki a játszma, hogy év vége felé, amikor már nincs kinti munka a fagy miatt, akkor koholt indokokkal kitegyenek! Megjegyzem beszéltem ügyvéddel ( müncheni) és ő
azt nyilatkozta, érdemes lenne perre vinni, mert ilyen felmondás nem létezik!
Nem szokásom fényezni magam, ezért valóban igen hibásnak tartom magam abban, hogy nem léptem már akkor, mikor a fizetések elkezdtek késni!

A lehetetlen csupán egy szó, amellyel a kisemberek dobálóznak, mert számukra könyebb egy készen kapott világban élni, mint felfedezni magukban az erőt a változtatásra. A lehetetlen nem tény, hanem vélemény. A lehetetlen nem kinyilvánítás, hanem kihívás. A lehetetlen ,...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #27012 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Ghosty írta: Tehát a story lényege, hogy Burkolóként vettek fel, a cég akkor 3-4 főböl állt,
Ez baj! Ez nem cég! Ez igy rémálom!



és bővíteni akartak. A bejelentéssel semmi gond nem volt! A 2. hónap közepe táján, kirúgták azt az embert, aki engem segített, (steinmetz volt a szakmája) mondván, hogy túl sok panasz érkezett rá a kuncsaftoktól, és sokba került állandóan javítani utána, amit persze én csináltam!
Na, ez meg önhiba! Még akkor is ha nincs valóságháttere. Ha ilyen az indok, akkor nélkülözheö a munkavállaló mert nem kiemelkedö a teljesitménye annak ellenére hogy köfaragó nem sok szaladgál az országban....


Aztán teltek-múltak a hetek, majd lassan azt vettem észre, hogy állandóan rotálódik a személyzet, vagyis a munkások, és segédek! Persze csak a régi keleti blokk résztvevőiből válogatott, gondolom tudod miért! Ja és hozzátenném, hogy 2 kisebb burkoló munkája volt, a többi mind kőműves. A 4. hónaptól már a havi átutalás is késni kezdett 4-5 napokat! Innentől kezdtem el aggódni, mert mindig jöttek a kifogások, amik nagyon átlátszónak és nevetségesnek tűntek!
Szerintem ez várható volt kezdettöl fogva!


Megjegyzem havi szintem 35-40 túlórákat nyomtam úgy, hogy utána még 1 órát vezettem hazáig!
Ez itt a BRD-ben senkit nem hat meg! Mi évekig jártunk (ingáztunk) 115 km-re, ami napi 3 óra volt oda vissza. Kötelességed bejárni ha dolgozni akarsz. Mi is 40-45 órát dolgozunk. Most is benn vagyok (szombaton is)



Aztán elérkezett a december és elkezdtek belekötni mindenbe, ami addig jó volt! Majd a végén
úgy adták a 6 hét felmondási időt, hogy nyugodtan keressek állást, de ha nekik közben lesz melójuk, akkor bármikor behívhatnak dolgozni! Kérdem én ha annyira rossz volt a munkám, akkor minek hívnak be, nem? szóval itt arra ment ki a játszma, hogy év vége felé, amikor már nincs kinti munka a fagy miatt, akkor koholt indokokkal kitegyenek! Megjegyzem beszéltem ügyvéddel ( müncheni) és ő
azt nyilatkozta, érdemes lenne perre vinni, mert ilyen felmondás nem létezik!
Nem szokásom fényezni magam, ezért valóban igen hibásnak tartom magam abban, hogy nem léptem már akkor, mikor a fizetések elkezdtek késni!
BINGO!


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!