Támogatások Németországban

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 3 hónapja #27554 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Én is éppen írni akartam, hogy azért remélhetőleg van egy biztosítás által fedezett ügyvéd is kéznél vagy van bőven lé arra az esetre ha az olcsójános (DIY) megoldás nem válna be!

Igen.
Mi is hallottunk mar magyar ügyvedekröl es könyvelökröl Münchenben es
eddig mindenki vesztesen es lyukas zsebbel hagyta el Germaniat.
A nemet ügyvedeknek viszont meg van az annyi elönye, hogy ö mar az
elejen közli veled, hogy van Chancod vagy nincsen. ;)

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27571 Írta: Ghosty
Ghosty válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Kicsit több komolyságot, nem egy adó csaló 15 éves taknyosnak írogatsz!
Azért vagyunk itt, hogy egymásnak segítsünk, ha kell, nem pedig fikázzuk, azt, aki bajba kerül. Itt nincs min vitatkozni, ki fog nyerni, és ráadásul van még pár hibája a cégnek, -összeszedtem az ügyvéddel, úgy-hogy lehet, hogy még kamatot is kell fizetnie felém!
Azért még van pár adu a kezemben, amivel sarokba tudom szorítani, és ahhoz nem kellett ügyvéd hogy rájöjjek. Egyébként kicsit nyuszinak látszanak páran, és ráadásul ahogy látom, mindenki ügyvéd vagy jogász. Arra lennék kíváncsi, hány munkajogi pert vesztett el közületek bárki is azért, mert nem kapta meg a fizetését! Egyébként ha ez így működne, mindenki céget alapítana, megcsináltatná a melót, aztán csődöt jelentene, vagy ami még jobb, egyszerűen csak nem fizet és kész! Ezt azért nem gondolhatja komolyan senki.. ;)

A lehetetlen csupán egy szó, amellyel a kisemberek dobálóznak, mert számukra könyebb egy készen kapott világban élni, mint felfedezni magukban az erőt a változtatásra. A lehetetlen nem tény, hanem vélemény. A lehetetlen nem kinyilvánítás, hanem kihívás. A lehetetlen ,...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gabriella72

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 3 hónapja - 11 éve 3 hónapja #27578 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Kicsit több komolyságot, nem egy adó csaló 15 éves taknyosnak írogatsz!
Azért vagyunk itt, hogy egymásnak segítsünk, ha kell, nem pedig fikázzuk, azt, aki bajba kerül. Itt nincs min vitatkozni, ki fog nyerni, és ráadásul van még pár hibája a cégnek, -összeszedtem az ügyvéddel, úgy-hogy lehet, hogy még kamatot is kell fizetnie felém!
Azért még van pár adu a kezemben, amivel sarokba tudom szorítani, és ahhoz nem kellett ügyvéd hogy rájöjjek. Egyébként kicsit nyuszinak látszanak páran, és ráadásul ahogy látom, mindenki ügyvéd vagy jogász. Arra lennék kíváncsi, hány munkajogi pert vesztett el közületek bárki is azért, mert nem kapta meg a fizetését! Egyébként ha ez így működne, mindenki céget alapítana, megcsináltatná a melót, aztán csődöt jelentene, vagy ami még jobb, egyszerűen csak nem fizet és kész! Ezt azért nem gondolhatja komolyan senki..

Nem tudom hogy kinek celoztad a leveled, de ha mar elmultal 15 es beleptel a 39-be hadd emlitsek mar meg valamit:
Mi a sz@rert kersz itt tanacsokat, ha te egy qrva raffinalt es qrva dörzsölt pali vagy?
Az ilyen szoszatyari fazonokkal tele van az orszagotok.
Sok duma NIX da hinten! :laugh:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: rbert

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • pbrigitta
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 10 hónapja #31927 Írta: pbrigitta
pbrigitta válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Ha egyikőtök már dolgozik szinte biztos hogy fogtok támogatást kapni a Jobcentertől (SGBII ) Ezt 6 hónapon keresztűl kapjátok utana újból kell kérvényezni. Feltétele hogy aki nem dolgozik annak Integrációs nyelvtanfolyamot kell elvégeznie ( 600-óra és fizeti a Bundesamt ) utána kell egy B1 nyelvvizygát csinálni. Ha kaptok a Jobcentertől pénzt akkor tudtok az óvodára ill az étkezésre (Mittagessen und Betreuungkosten ) támogatást kapni. Az összes támogatáshoz igazolni kell a jövedelmi viszonyokat, költségeket ( berlet, rezsi, jövedelem, bankszámlakivonat stb )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31938 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Ghosty írta: Köszi a segítő hozzászólásokat, azonban van pár dolog, amivel szerintem nincs tisztában se prosperus se decotext tagunk, ezért leírom: amikor jövedelem hátralékot csinál a munkaadó, akkor ugyebár a leggyorsabb (legális) behajtási forma, ha az Arbeitsgericht-hez mész, mert ők azonnal felszólítják a munkaadót a fizetésre.
ilyenkor nem nekem kell fizetni a költségeket hanem neki! 2 munkaügyis ügyvédet kérdeztem meg mielőtt belevágtam! Ráadásul még amikor meglátták a szerződést, kifogásolták az ottani ügyintézők, hogy miért csak 1255€ kaptam, amikor nekem 1300€ áll a szerződésemben! Arról nem beszélve, hogy ez a nagy tudású vezető, még írt egy levelet, hogy vegyük igénybe ezt a rossz idő pénzt, amit meg is említettünk az Arbeitsgericht-nél és ők lecsekkolták a céget, majd kiderült hogy nem fizettek valami járulékot, ami erre való pont, tehát így nekik kell ezt megtéríteniük! Mind 1 jan.11-én lesz a per Münchenben, aztán majd írok mit sikerült összehozni ezen az úgynevezett: Békítő tárgyaláson!

Majd részletezzd alkalom adtán, hogy milyen karriert futottál be
ennél a cégnél és mi lett a vége a háborúd kimenetelének!?

Nem csodálkoznék ha a saját sírodat ástad volna meg ezzel!

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31939 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Ghosty írta: Egyébként ha ez így működne, mindenki céget alapítana, megcsináltatná a melót, aztán csődöt jelentene, vagy ami még jobb, egyszerűen csak nem fizet és kész! Ezt azért nem gondolhatja komolyan senki..

Miért ez neked új? Hol élsz Te tulajdonképpen??

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!