Támogatások Németországban

Több
9 éve 4 hónapja #38280 Írta: lucjob
lucjob válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

sziasztok

Egy olyan problémám lenne hogy én kint éltem Németországban, kint jártam általános iskolában, viszont az akkori rendszer nem engedett ott tovább tanulni és azt tanácsolták hogy jöjjek vissza tanuljak itt egy szakmát és majd ha megvan akkor tudnak segíteni. Most megvan a szakmám szeretnék a munkaügyi kirendeltségen regisztrálni, de olyanokat hallottam hogy nem fognak velem ott foglalkozni mert nem vagyok német állampolgár hiba van 10 éves bejelentett lakcímem és még kinti munkahelyem sem volt. Valaki tudna nekem segíteni ebben? Esetleg amíg munkát nem találok addig valamire jogosult vagyok? Tb -t hogy intézzek ott kint?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #38281 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

lucjob írta: Egy olyan problémám lenne hogy én kint éltem Németországban, kint jártam általános iskolában, viszont az akkori rendszer nem engedett ott tovább tanulni és azt tanácsolták hogy jöjjek vissza tanuljak itt egy szakmát és majd ha megvan akkor tudnak segíteni. Most megvan a szakmám szeretnék a munkaügyi kirendeltségen regisztrálni, de olyanokat hallottam hogy nem fognak velem ott foglalkozni mert nem vagyok német állampolgár hiba van 10 éves bejelentett lakcímem és még kinti munkahelyem sem volt. Valaki tudna nekem segíteni ebben? Esetleg amíg munkát nem találok addig valamire jogosult vagyok? Tb -t hogy intézzek ott kint?

Bocsi de szerintem ékes példája vagy az "életképtelen" embernek.
1. Ez egy fórum ahol kategorizált topikokban kérdez az ember ha esetleg nincs már eleve (10000x) megválaszolva egy kérdés!
2. Miért ne állnának szóba veled? Akitől ezt a baromságot hallottad azoktól az életben többet ne kérdezz!
3. Mivel szóba fognak veled állni ezért nincs miben segíteni neked!
4. A mire vagyok jogosulttól (a semmire fel) pedig tényleg rosszul vagyok de olvasgass csak a fórumon, biztos megtalálsz minden létező segíjt ami érdekel!
5. TB-t??? Úgy érted biztosítást, ugye???? Na, arra is van topik! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 4 hónapja - 9 éve 4 hónapja #38282 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

lucjob írta: sziasztok

Egy olyan problémám lenne hogy én kint éltem Németországban, kint jártam általános iskolában, viszont az akkori rendszer nem engedett ott tovább tanulni és azt tanácsolták hogy jöjjek vissza tanuljak itt egy szakmát és majd ha megvan akkor tudnak segíteni. Most megvan a szakmám szeretnék a munkaügyi kirendeltségen regisztrálni, de olyanokat hallottam hogy nem fognak velem ott foglalkozni mert nem vagyok német állampolgár hiba van 10 éves bejelentett lakcímem és még kinti munkahelyem sem volt. Valaki tudna nekem segíteni ebben? Esetleg amíg munkát nem találok addig valamire jogosult vagyok? Tb -t hogy intézzek ott kint?


Kedves Lucjob! Valamit Te akkor félreértettél valószínű! Olyan itt soha nem volt, hogy a "rendszer nem enged tovább tanulni". mehetsz egyetemre, lehetsz szakmunkás és azt tanulsz amit akarsz vagy amire pénzed van! Ezt valaki neked bemesélte! Ellenkezőleg Gergő véleményével, szerintem valóban igaz, hogy nem fog veled senki foglalkozni, mert nem vagy semmire jogosult és Németország. nem rád vár!! Regisztrálni viszont magadnak kell magadat mint munkakereső!
A lakcím semmire nem jogosít fel!
Amíg nem találsz munkát, addig nálad minden önköltséges lesz! (Természetesen utána is.) TB-t sehogy nem kell itt intézned, mert itt ilyen nincs, viszont kell majd egy betegbiztosítás, amit magad kell fizetned, akkor is ha majd munkát találsz! A német állampolgárság az ittléthez nem szükséges, de EU állampolgárnak kell lenned, ha itt le akarsz telepedni!
(Nem derült ki az írásodból az állampolgárságod!) Segíteni ebben csak magad tudsz magadon! Keress munkahelyeket a keresőkben, aztán ha találtál az előttünk is titkos szakmádban valamit, akkor keress egy lakást a munkahelyed közelében és gyere ki! Indulásnak elég lesz 3000 euró, mert valószinű a kérónál kauciót is kell fizetned. Ez a menete a dolgoknak!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #38286 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Ööööö,

én már az elsö sort/mondatot sem értem:

"Egy olyan problémám lenne hogy én kint éltem Németországban, kint jártam általános iskolában viszont az akkori rendszer nem engedett ott tovább tanulni és azt tanácsolták hogy jöjjek vissza tanuljak itt egy szakmát.."


Hogy van ez most ??

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #38288 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

lucjob írta: sziasztok

Egy olyan problémám lenne hogy én kint éltem Németországban, kint jártam általános iskolában, viszont az akkori rendszer nem engedett ott tovább tanulni és azt tanácsolták hogy jöjjek vissza tanuljak itt egy szakmát és majd ha megvan akkor tudnak segíteni. Most megvan a szakmám szeretnék a munkaügyi kirendeltségen regisztrálni, de olyanokat hallottam hogy nem fognak velem ott foglalkozni mert nem vagyok német állampolgár hiba van 10 éves bejelentett lakcímem és még kinti munkahelyem sem volt. Valaki tudna nekem segíteni ebben? Esetleg amíg munkát nem találok addig valamire jogosult vagyok? Tb -t hogy intézzek ott kint?


Ezek szerint beszelsz nemetul es van szakmad. Emellett 10 eves bejelentett lakcimed es a legfontosabb, hogy gyermekkorodban Nemetorszagban "szocializalodtal". Mi a gond akkor? Minden a kezedben van amiert sokan eveket kuzdenek..

Olvasgasd itt a forumot, ha valami nem tiszta. De egyszerubb lenne elkezdeni palyazgatni allasokra.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 3 hónapja #39862 Írta: szobál
szobál válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Sziasztok azt szeretném megtudni hogy háztartásbeli anyaként akinek még nem volt német munkája van e jogosultságom bármijen szociális támogatásra párom maga dolgozik én othol vagyok egyenöre a 18honapos lányunkal a 6éves ovis kindergeldet kapjuk én igyekszek a nyelvet tanulni és ha elbirjuk hejezni a kicsit bölcsibe majd dolgoznák is de adig???köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!