Támogatások Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #39872 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Mivel nem volt eddig semmilyen német munkahelyed, így nem vagy semmire jogosult csak (ahogy írtad) a német családi pótlékra és a férjed (?) révén a gyermek és magad betegbiztosítására.

Legalább egy éves járulékos munkaviszony kell ahhoz, hogy valami mást is kérvényezhess! Ha a "párod" nem férjed, akkor még betegbiztosításotok sem lesz. (Sajnos ebben az esetben a gyermeknek sem, hacsak nem lesz a párod hivatalosan a gyámja!)

Ha a párod a férjed, akkor nincs gond sem nálad sem a gyermeknél!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja #39883 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

@szobal
Betreuungsgeld (remelem jol irtam:) ) havi 150EUR koruli osszeg jarhat amig nem viszed oviba a 18honapos gyerkocot.
Erosen feltetelesen fogadd az infot, meg kell nezni a szabalyokat hozza, hogy a te esetedben jar e. Addig csak esetleg jarhat..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja #39899 Írta: Bogyesz
Bogyesz válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Már megszüntették, csak Bajor tartományban maradt meg a Betreuungsgeld. Aki tavaly igényelte még megkapja a gyerek 3 éves koráig, ha nem kerül bölcsibe. Ennek ugye pont az a lényege, hogy anya otthon marad a gyerekkel, ezért kapja a pénzt.
Wohngeld esetleg, vagy bármi más? Mi még nagyon az elején Arbeitsamt-tól kaptunk egy halom papírt, támogatások igényléséhez, pedig csak bejelentkezni mentünk :D Egyéb infót szerintem segélyszervezetek adnak, mit lehet kérni, ha nagyon megvagytok szorulva (Caritas, Diakone)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #39900 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Mindenhez minimum 1 éves járulékos munkahely kell, s még akkor sem biztos, hogy adnak valamit mert pl. olyan, hogy "Wohngeld" vagyon alacsony jövedelemhez kötött és az összegtől, ha adnának, is messze nem fogtok térdre rogyni!! A Caritas-t, Diakonie-t meg felejtsd el! Ezek most maximálisan ki vannak pányvázva a sok százezer menekülttel! Ennél ti mint EU állampolgárok teljesen más kategóriába vagytok!

Ideális lenne (talán) ha Harz 4-et kapnátok, de ehhez is kell előbb járulékos munkaév!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #39907 Írta: Bogyesz
Bogyesz válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Betreuungsgeldhez sem és az Elterngeldhez sem kell pl. a minimum 1 év járulékos munkahely. Tudom mert én is így kaptam.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 1 hónapja #39952 Írta: ivásze
ivásze válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Igen, nem kell hozzá munkaviszony. De a Betreuungsgeld csak addíg jár, amíg nem megy a gyerek az oviba. A gyerek 15 hónapos korától 3 éves koráig lehet igényelni, összesen 18 hónap időtartamra maximum. Minimum összege 150 Euro, legalábbis itt a Bajoroknál. Elterngeld 14 hónap lehet a 2 szülőnek együtt, 1 szülő max 12-őt használhat fel ( pl 2 apa 12 anya ). Minimum összege 300 Euro, és a gyerek 3 hónapos koráig kell igényelni, legalábbis ezt mondták.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!