Támogatások Németországban

Több
9 éve 7 hónapja #37765 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Olvassatok vissza, használjátok a keresés funkciót! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #37766 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

zsazsa1988 írta: Üdv. Elég zavaros még nekünk ez a sok hivatalos ügyintézés szeretnék segítséget kérni, hogy megtudjam milyen juttatások jöhetnek szóba a mi helyzetünket. A férjem 8 éve én 5 éve élünk Németországban. Eddig magyar és román cégek által dolgoztunk kint folyamatosan.. A párom fél éve rendes német cégnél van , én jelenleg nem dolgozom (8,5 hónapos terhes vagyok) a nőgyógyász adott egy papírt, hogy nem dolgozhatok mivel veszélyeztetett terhes vagyok és húsipari munkát végeztem. Albérletben lakunk. A családi pótlékot tudom 184 euró. Van esélyünk más támogatásra? Köszönöm


Kedves Zsuzsa! Ne is haragudj, de én az ilyen kérdéstől 5, illetve 8 év itt lét után nagyon ki tudok akadni! Áruld már el, hogy mit csináltatok az elmúlt években?
Ez úgy hangzik itt tőled, mintha tegnap érkeztetek volna.....
S még egy: mit értesz azon, hogy "rendes német cégnél" van a férjed? :S :( :bye:

Megjegyzés: Milyen támogatásra gondoltál? Olyanokra mint Mo.-on? Na, ilyenek nincsenek! A terhesség is magányügy, s ha az orvos tiltott el a munkától, akkor táppénzt kell kapnod!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37768 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Mutterschaftsgeld, Mutterschutz , Arbeitgeberzuschuss. Használtam a keresőt (helyettetek)! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, zsazsa1988

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #37773 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Gergoo írta: Mutterschaftsgeld, Mutterschutz , Arbeitgeberzuschuss. Használtam a keresőt (helyettetek)!

Ezek nem támogatások!
Támogatások adhatók, ezek törvényes járandóságok, ha valaki dolgozott. Ezt azonban a munkaadónak tudnia kell így Zsuzsi tud róla!
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37774 Írta: Gergoo

Ez az üzenet csatolt fájlt tartalmaz.
Kérjük, hogy jentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsazsa1988

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37804 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

DECOTEXT írta:

Gergoo írta: Mutterschaftsgeld, Mutterschutz , Arbeitgeberzuschuss. Használtam a keresőt (helyettetek)!

Ezek nem támogatások!
Támogatások adhatók, ezek törvényes járandóságok, ha valaki dolgozott. Ezt azonban a munkaadónak tudnia kell így Zsuzsi tud róla!
;)

Ezek ALLAMI TAMOGATASOK, csak lovagolsz a szavakon. A munkaado nem tudja mi jar neki, legfeljebb tudhatja. CSakhogy van par korulmeny, amit a munkaado nem biztos, hogy tud. A munkaltato papirokat ad es nem tanacsot. A tobbi a hivatal dolga, eldonteni, hogy valoban jar minden kisbetus resznek megfeleloen es mennyi az annyi. Es persze nem art jelentkezni, mert automatikusan nem sok minden jon.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!