Támogatások Németországban

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 4 hónapja #27014 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Egyébként itt 10 km-re az ipartelepen egy percre nem álltak le a japánok az építkezéssel. (Ráadásul 3 műszakban csinálják) vagy Te nem a BRD-ből irogatsz?

Mit szoljak ehhez?
Nalunk senki nincsen elküldve, mert eppen "hideg van".
Nalunk leallnak es majdnem mindenhol, (kiveve a Japanokat) a munkalatok,
mert minden epitöipari / industrie szigetelök egyebb December 21-töl
Januar 06-ig 2013 karacsonyi szabadsagolasokat kapnak.
Az ilyen Ghosty Ominöses cegeknel soha nem fognak megtartani
munkasokat hosszutavra, mert itt az Abzockenre utaznak a cegek, föleg,
ha ahogy mondja a volt (ma is) egy DDR-es cegröl beszelünk.
A masik, ahogy emlitette votl DCT ,hogy ezek azok a palyak amik nagy
risikoval jarnak: Trockenbau, Fliesen-und Bodenleger, Innen-und Außenputz,
WDVS (Wärmedämmung).
Ezen epitöipari szektorok az NDK-sok, Yugok es törökök kezeben van, ahol
nincsen garantia arra, hogy ott meg is öregszel vagy, hogy tisztessegesen ki is
fizetnek :angry:
Az ügyvedet pedig felejtsd el, mert elöször is sokba fog kerülni es senki nem
garantalja, hogy neked abbol penzed lesz. Az ügyvednek tuti, ezert is ajanlja,
hogy vadaskodjal.
A munkaltatod pedig tuti , hogy rendelkezik Bauleiterekkel akik igenis a birosag elött
tanusitani fogjak es tudjak, hogy te egy nagy szar munkat vegeztel es nekik kellett
ezt kivitelezni ami 6x annyiba fog neked kerülni, mint amit te követelsz!
Az erösebb kutya ba...........................ig ;)

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27042 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

DECOTEXT írta:

bariba írta: Szerintem most elég soknak megszűnhet a munkaviszonya az építőiparban, mert az időjárás nem engedi (húúú, de rondán mondom), hogy dolgozni tudjanak.
A kis GBR-ek is leállnak, márciusban kezdenek. És talán nem ért a bútorasztalos szakmához.

Köztudott, hogy az építőiparban van "Schlechtwettergeld". Ez nyáron és akkor képzi a munkavállaló a munkahelyan, amikor sokat kell dolgoznia és túlórázhat is orrba szájba! A GbR-ek egész éven is leállnak, mert ez egy rossz rendszerű vállalkozás, aminél előre be van programozva a bukás! (Még az útépítők is dolgoznak télen, hacsak nincs hófuvás! lergaláb is itt a környéken teszik!(Hannover és kb 150-200 km-es körben! Hogy a bayorok mit csinálnak az nem tudom....


PS: télen benti, jóidőben kinti munkákat szoktak csinálni! Egyébként itt 10 km-re az ipartelepen egy percre nem álltak le a japánok az építkezéssel. (Ráadásul 3 műszakban csinálják) vagy Te nem a BRD-ből irogatsz?


Nem a BDR-ből, echte ungarische Frau aus Umgarn!
A Schlechtwettergeld az van, most már én is tudom. Szóval nem általánosítok, mint más :whistle: ,és örülök annak, hogy Tifelétek ez így van, és hál Istennek a cégek még ilyenkor is "élnek" Hannover és környékén. Én csak a saját tapasztalatom osztom itt meg, ami történetesen az általad említett tartományban egy GBR, ami original német Speglerei 1990 óta. Látod, azért az öreg német elég tökös, nem a bukásra gyúr! Ott, ahogyan prosperus is írta, dec. 21-től leállnak, és Ők márc. 1-jével kezdenek. No ehhez kapcsolódik a túlóra "elrakása" télre, amit mondani akarok, hogy ezt nem minden magyar tudja.
Az igaz, hogy van benti munka is, mert ha már foglalkoztatja ez a kis cég őket, akkor munkát is ad Nekik...de többnyire kinti van: 5 fok-nál pl. már triflexeznek, nem hajtják le a lemezt, mert törik..stb.
Most amiket Decotext odeírsz, azt látod, vagy voltál benne, vagy honnan van akkora tapasztalatod ezekről a szakis munkákról? B)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27531 Írta: Ghosty
Ghosty válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Köszi a segítő hozzászólásokat, azonban van pár dolog, amivel szerintem nincs tisztában se prosperus se decotext tagunk, ezért leírom: amikor jövedelem hátralékot csinál a munkaadó, akkor ugyebár a leggyorsabb (legális) behajtási forma, ha az Arbeitsgericht-hez mész, mert ők azonnal felszólítják a munkaadót a fizetésre.
ilyenkor nem nekem kell fizetni a költségeket hanem neki! 2 munkaügyis ügyvédet kérdeztem meg mielőtt belevágtam! Ráadásul még amikor meglátták a szerződést, kifogásolták az ottani ügyintézők, hogy miért csak 1255€ kaptam, amikor nekem 1300€ áll a szerződésemben! Arról nem beszélve, hogy ez a nagy tudású vezető, még írt egy levelet, hogy vegyük igénybe ezt a rossz idő pénzt, amit meg is említettünk az Arbeitsgericht-nél és ők lecsekkolták a céget, majd kiderült hogy nem fizettek valami járulékot, ami erre való pont, tehát így nekik kell ezt megtéríteniük! Mind 1 jan.11-én lesz a per Münchenben, aztán majd írok mit sikerült összehozni ezen az úgynevezett: Békítő tárgyaláson!

A lehetetlen csupán egy szó, amellyel a kisemberek dobálóznak, mert számukra könyebb egy készen kapott világban élni, mint felfedezni magukban az erőt a változtatásra. A lehetetlen nem tény, hanem vélemény. A lehetetlen nem kinyilvánítás, hanem kihívás. A lehetetlen ,...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27532 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

bariba írta: Most amiket Decotext odeírsz, azt látod, vagy voltál benne, vagy honnan van akkora tapasztalatod ezekről a szakis munkákról?

Tapasztalat nulla, szerencsére! Egyszerüen megjegyeztem azt amit más tapasztalt! Ezért már az elején kiléptem az épitöiparból. Fiatal veresnylóként szerkezetlakatos és hegesztö voltam! Rendeteg volt a túlóra, a munka és irgalmtalan kevés a pénz! A GbR-el nagyon sokan megjárták már, nem kell nekem "tapasztalat" ahoz, hogy mások kárán tanuljak!
S nem egyszer fordult elö, hogy "majd ök jobban csinálják" aztán befürödnek a dologgal, mint a többi! Egy normális és becsületes cég, télen sem küldi el a melósát, hanem úgy szervezi a munkákat, s a túlórákat, szabadságokat, hogy a jó szakember mindig megmaradjon!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 3 hónapja - 11 éve 3 hónapja #27547 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Ghosty írta: azonban van pár dolog, amivel szerintem nincs tisztában se prosperus se decotext tagunk, ezért leírom: amikor jövedelem hátralékot csinál a munkaadó, akkor ugyebár a leggyorsabb (legális) behajtási forma, ha az Arbeitsgericht-hez mész, mert ők azonnal felszólítják a munkaadót a fizetésre.

Ha a munkaltatod nyer, lehuzzak a gatyadat es, ha nem tudnal fizetni addig totyogsz Germaniaban mig egyszer belekerülsz egy közlekedesi Kontrollba es addig ülsz mig nem fizettel. :clap:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja - 11 éve 3 hónapja #27549 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Én is éppen írni akartam, hogy azért remélhetőleg van egy biztosítás által fedezett ügyvéd is kéznél vagy van bőven lé arra az esetre ha az olcsójános (DIY) megoldás nem válna be! :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!