Támogatások Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31940 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

pbrigitta írta: Ha egyikőtök már dolgozik szinte biztos hogy fogtok támogatást kapni a Jobcentertől (SGBII ) Ezt 6 hónapon keresztűl kapjátok utana újból kell kérvényezni. Feltétele hogy aki nem dolgozik annak Integrációs nyelvtanfolyamot kell elvégeznie ( 600-óra és fizeti a Bundesamt ) utána kell egy B1 nyelvvizygát csinálni. Ha kaptok a Jobcentertől pénzt akkor tudtok az óvodára ill az étkezésre (Mittagessen und Betreuungkosten ) támogatást kapni. Az összes támogatáshoz igazolni kell a jövedelmi viszonyokat, költségeket ( berlet, rezsi, jövedelem, bankszámlakivonat stb )

Én ezt egyszerűen nem értem!!
Ide kijönni és ez a perspektiva?


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • pbrigitta
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 10 hónapja #31942 Írta: pbrigitta
pbrigitta válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Ez nem perspektíva , ez egy lehetőség amit igénybe lehet venni. Persze elsősorban dolgozni kell és ha még ezek után is szükség van segítségre ( csak egy kereső van a családban ) akkor ebben segít a Jobcenter.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31953 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

pbrigitta írta: Ez nem perspektíva , ez egy lehetőség amit igénybe lehet venni. Persze elsősorban dolgozni kell és ha még ezek után is szükség van segítségre ( csak egy kereső van a családban ) akkor ebben segít a Jobcenter.


Ez én értettem már az elején, de ha Mo.-on is csak egy kereső
van ott is van egy csomó támogatás, ha az egyfőre jutó kevés. Ezért kérdeztem,
hogy ez milyen perspektiva ha, ezt otthon is meg lehet csinálni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • pbrigitta
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 10 hónapja #31957 Írta: pbrigitta
pbrigitta válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Lehet hogy félreértettél. Én azt mondom nem azért kell kijönni Németországba mert itt különféle támogatások vannak. De ha valaki itt él és rászorul akkor ezt igénybe tudja venni.
Nálunk a feleségem 1 éve jött ki mert kapott egy munkát. Én és a fiam fél éve vagyunk itt.
Mi semmit nem tudtunk az itteni támogatási rendszerről. De azt gondolom ha szükség van rá igénybe lehet venni az itteni lehetőségeket. A legfontosabb persze a munka. Én még integrációs suliba járok ( nyelvtanfolyam ) ez szükséges ahhoz hogy munkát kapjak. Mert nyelvtudás nélkul semmilyen normális munkát nem lehet találni. Ez érthető.
Szerződést kellett kötni a Jobcenterrel és a támogatás feltétele a nyelvvizsga illetve utána a munka. Ez szerintem egy jó segítség az induláshoz, de persze ez általában a gyermekes családokra vonatkozik és feltétel hogy valaki dolgozzon a családban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36941 Írta: kásböb
kásböb válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Sziasztok!
Engem is érdekelne milyen támogatások vannak Németországban!
Nem ezekre utazom, mielőtt valaki megszólna.
Most költözünk apa után, Ő beszéli a németet, és dolgozik is mióta kint él.
Itthon nem kapunk sem családit, sem gyest már. Kint még nem kapunk Kindergeldet.
3 gyermekünk van, ketten tartósan betegek.
Szeretnék dolgozni, és a nyelvet is szeretném mielőbb elsajátítani. Olvastam itt hogy ezt támogatja a jobcenter, azt valaki elmondaná hogy hogyan? Több helyre adtam már be önéletrajzot is.
Köszönöm a válaszokat előre is. Minden segítség jól jönne.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37764 Írta: zsazsa1988
zsazsa1988 válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Üdv. Elég zavaros még nekünk ez a sok hivatalos ügyintézés szeretnék segítséget kérni, hogy megtudjam milyen juttatások jöhetnek szóba a mi helyzetünket. A férjem 8 éve én 5 éve élünk Németországban. Eddig magyar és román cégek által dolgoztunk kint folyamatosan.. A párom fél éve rendes német cégnél van , én jelenleg nem dolgozom (8,5 hónapos terhes vagyok) a nőgyógyász adott egy papírt, hogy nem dolgozhatok mivel veszélyeztetett terhes vagyok és húsipari munkát végeztem. Albérletben lakunk. A családi pótlékot tudom 184 euró. Van esélyünk más támogatásra? Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!