Német betegbiztosítás

Több
13 éve 1 napja #4079 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Julianna!

Köszi az infót, akkor utána kérdezünk majd megint...
A férjem velük beszélt Bonnban: Deutsche Verbindungsstelle Krankenversicherung - Ausland.
Elmondta nekik, hogy mi a helyzet velünk, és egy szóval nem említették, hogy kötelező lenne német egészségbiztosítást kötnünk, ezért nincs is nekem. Megbeszélték, hogy milyen esetekben, mire terjed ki az EU-s egészségbiztosítási kártya stb., tehát azt pontosan tudom, hogy az mire nyújt fedezetet és mire nem.
Attól, hogy nekem van egy bejelentett lakcímem Németországban (Magyarországon is van), még nem jelenti azt, hogy én nem csak átmenetileg tartózkodom ott. Gondolod, ha valaki kimegy nyelvet tanulni például, annak is kötelező kinti biztosítást kötnie?

Köszi, Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 16 órája #4081 Írta: Kati
Kati válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok! Akkor én is leirom hátha segit valakinek:
Magyarorszagon 2010 aug 16.-tol megszünt a munkahelyem.Kijottem németországba 2 gyerekemmelÉs dec 10 kiváltottam a vállalkozoi igazolvanyt mivel a munkaválalási engedélyt nem kaptam.Igy innentől kezdve bizositás is kell itt.Nemetországban szerinte a maganbiztositok dragak és ha egyszer oda belép valaki nem léphet vissza az állami biztositokhoz PL:AOK? IKK stb..
Bementem az AOK hoz januarba es kértem hogy a két gyermekem is biztositva legyen, de mivel kevés a jövedelmem igy alacsom amit havonta fizetek is 146 Euro/hó.nem monták hogy visszamenoleg ki kell fizetni augusztustol de jott a levél hogy ki kell.( 700 euro között lett volna)Augtol Dec ig.Igy megint bementem es kértem hogy legalább dec 10 ig amikortol kiváltottam a vállalkozoit had fizessem ki otthon magyarországon.És beleegyeztek igy otthon rendbe vagyunk és itt is.
Az is igaz hogy ha otthon fizetitek akkor az nem nyujt itt elegendő védelmet szinte semmit sem ér.
remélem tudtam segiteni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 13 órája #4083 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Teljesen logikus, hogy visszamenőleg kérték tőled, ha sehol nem fizettél járulékot. Rendesek voltak, hogy engedték, hogy Magyarországon tedd ezt meg.
EU-n belül dupla biztosításod nem lehet, de valahol kell, hogy legyen.
Én, mióta ősszel megszűnt Mo.-on a munkaviszonyom, fizetem magamnak a tb járulékot.
Sürgősségi esetben csak ellátnának az EU-s kártyával, mást meg egyelőre Magyarországon intézek (gyógyszerfelíratás, 4 havonta szemészeti ellenőrzés a szembetegségem miatt stb...)
Persze jobb lenne biztosra menni, de évi ~5.000 euró kicsit sok lenne, kettőnknek 10.000 euró, egy fizetésből...
De remélem hamarosan dolgozhatok, és azzal megoldódik a probléma.

Julianna, ha olvasod. Abból, amit írtál, gondolom otthon vagy a témában.
Nem lehet, hogy a Versicherungspflicht arra vonatkozik, hogy valahol kötelezően kell, hogy legyen betegbiztosításod? (EU-n belülre gondolok)
Csak ezt tudnám magyarázatnak elképzelni, hogy nekünk Bonnban miért nem mondták, hogy kötelező lenne német biztosítást kötnünk.

Ismerek egy másik magyar lányt, akinek kb. 10 éve van német bejelentett lakcíme, de csak 2 éve él Németországban. Van kinti biztosítása mióta kinn él, de nem kérték tőle visszamenőleg az előző 8 évre is, akkor Mo.-on fizette a tb-t, csak mert volt kinti lakcíme.

Kíváncsi vagyok mit mondanak, ha ismét felhívjuk Bonnt, szeretném ezt a dolgot helyre tenni. :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 órája #4084 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Megint én.
Közben megkérdeztem a férjemet, hogy miről volt szó pontosan mikor Bonnal beszélt a kiköltözésem idején.

Az lehet a dolog nyitja, hogy nekem megvan Magyarországon is a bejelentett lakcímem (mikor ki akartam jelentkezni rábeszéltek, hogy egyelőre ne tegyem, így csak arról nyilatkoztam, hogy átmenetileg külföldön tartózkodom).
Amíg a magyar lakcímem megvan, addig Németországban is úgy szerepelek, hogy csak átmenetileg tartózkodom ott, hiába vagyok ott is bejelentkezve lakcímre, és emiatt nem mondták, hogy kötelező lenne német egészségbiztosítást kötnöm. Persze ehhez az is kell, hogy itthon viszont fizessem a tb járulékot, és az EU egészségbiztosítási kártyám érvényes legyen Magyarországon.
Illetve nyilván a végtelenségig nem lehet azt mondani, hogy valaki csak átmenetileg van ott.

Ha van valaki aki tud erről hiteles infót, kérem írja meg, hogy mi is a helyzet.
Nem akarok hülyeségeket írni, csak azt írom, amit nekünk is mondtak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4086 Írta: TomTemplar
TomTemplar válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia!

Ahhoz, hogy ne kelljen Németországban biztosítást fizetned, otthon kellene, hogy egy cégnél legyél bejelentett alkalmazott....Ebben az esetben te Magyarországra vagy köteles fizetni a tb-t a béred után és az E104-re meg megadják a Német betegbiztosítási kártyát.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4091 Írta: maria59
maria59 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok!
Tudna nekem valaki tanácsot adni?
Jelenleg magyar lakcimmel és leszázalékolt nyugdijasként betegbiztositással is rendelkezem. Sokat tartozkodom Németországban, van bejelentett lakcimem is. A legföbb gondom hogy itt nincs beteg biztositásom, s az ördög nem alszik, betegség esetén mit lehet tenni. Vállalhatok kiegészitö munkát? Lenne is aki tudna foglalkoztani heti pár órában, azzal milyen biztositás járna?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!