Német betegbiztosítás

Több
12 éve 9 hónapja #5827 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Bella!

Nagyon aranyos vagy,köszönöm,hogy leírtad ezt mind nekem.
Hát igen,nem egy kis összeg,az biztos,de persze ha ne add isten bármi van,akkor nagyon nagy segítség..Az az igazság,hogy az AOK-ról mostanában nem sok jót hallottam,és kissé tartok tőle,hogy náluk kössem meg.Esetleg tudsz nekem másikat ajánlani?Ja,és ugye visszamenőleg is kérhetik a havi díjat,addig az időpontig,amig a bejelentkezés megtörtént..ez mindegyiknél igy van?Sokat gondolkozom,és próbálok tájékozódni,de tanácstalan vagyok..esetleg az jutott eszembe,bár nem tudom,ez megvalósitható-e,hogy megkötök egy alapot,mert ugye kötelező,és akkor hozzá az ADAC-ot?De igazából azt nem tudom,hogy mindenképp 150€ körüli összegbe kerülne a kötelezőm?vagy van olcsóbb is?mert igazából,úgy hogy csak a férjem dolgozik egyenlőre,addig még minden egyes € számít.. :S
üdv :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5832 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Reni!

Én úgy tudom, hogy ha a férjed dolgozik, akkor ő általa Te biztosítottá válsz, csak az ő biztosítójához kell menni és jelezni, hogy Te is ott vagy.
Javítsatok ki, ha nem jól tudom...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5833 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Kema!

Igen,ezt jól tudod,de csak abban az esetben,ha itt dolgozik,egy német cégnél..ő meg magyar egyéni vállalkozó,ami által neki otthon van a biztosítása,nem itt..bár az biztos,hogy ha itt lenne,sokkal egyszerűbb lenne.. :S

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5834 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Reni!

Visszamenőleg csak akkor kérhetik, ha sem Magyarországon nem fizetted a TB-t, sem itt nem volt biztosításod. Ha otthon fizeted a TB járulékodat, visszemenőleg nem kérhetik, mert EU-n belül dupla biztosítás nem lehet. Ha viszont otthon sem fizeted, akkor érdemesebb ott visszamenőleg gyorsan kifizetni a havi 5100 Ft-ot, mert az kevesebb, mint amit visszamenőleg itt kérnének.

Üdv., Anita
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Reni86, Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5837 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Astarta!

És meddig kérhetik visszamenőleg?Nekem igazából tavalyelőtt tavasszal járt le a gyesem,és mikor novemberben voltam orvosnál,akkor még "zöld" jelzésű voltam.Most fogalmam sincs,de ezt én innen kintről is valahogy megtudhatom?és rendezni is tudom,ha szükséges?Tudnál esetleg nekem ajánlani olyan biztosítót,ami nem az AOK?nem tudom, hogy olvastad e feljebb,amiket irtam.Amúgy még azt szeretném megtudni,nem tudom,hogy tudsz e benne segiteni,hogy mennyi az az összeg havonta ami a legkevesebb a biztositóknál?Mert igazából csak egy nagyon alapot (sajnos anyagi okokból a lehető legkisebb összegű :S )szeretnék,és hozzá kiegészitőnek pedig az ADAC-osat.
üdv.,Reni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5848 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Akkor oké, bocsi lehet, hogy írtad, csak vissza nem olvastam.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!