Német betegbiztosítás

Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #6159 Írta: kaponyas
kaponyas válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, ha tud valaki segítsen nekem!
Nemsokára Németországba megyünk a kisfiammal a feleségemhez. Kint fogunk tartózkodni 1 évet. A kérdés hogy ha mi ott dolgozunk akkor jár nekünk az ingyenes orvosi ellátás( TB) de mi van Balázzsal? Neki is úgy működik a dolog mint Magyarországon?


Köszönöm a segítséget

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6162 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Balázsnak is jár majd az ingyenes orvosi ellátás.

Ennek felétele, hogy úgynevezett gesetliche Krankenkasse-nál legyetek biztosítva.
Ha mindketten alkalmazottként (és nem vállalkozóként) dolgoztok, akkor automatikusan megoldódik a probléma.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, kaponyas

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6265 Írta: amandaa
amandaa válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Beatrix!

Itt olvcasom hogy te is irtal az aokanak. Nekem is ez a gondom nincs meg biztositasom illetve otthoni van az ugy nevezett eus. Kerdesem azt itt medig lehet hasznalni tudsz.e valamit Vagy Ti menyit fizetek az AOK NAL HAVI az az igazsag 300 körül lett volna vagy meg több az itteni biztositasom igy azt mindig csak maradt mert nem tudom fizetni. Otthon rendszeresen van fizetve. En mar egy eve itt elek kint s probalom most ezt ki kutazkodni. Ha tudtok valamit megköszönöm
Amnada

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gyurkone
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #6414 Írta: gyurkone
gyurkone válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia ! A betegbiztosítás itt nagy gond. Én vállalkozóként dolgoztam Német vállalkozóival . Kötöttem egy biztosítást 430 eu volt. Sajnos fél évig bírtam fizetni . Utánna nem volt munkám vagy ha volt is csak annyi ami a lakást és a megélhetést fedezte. Igy januárba abbahagytam a fizetést . Kértem őket hogy jöjjönek ki beszéljük át jeleztem hogy nincs annyi jövedelmem . Ök kiküldtek egy uj kötvényt 390 aurol . A helyzet azóta se lett jobb és most mégis kiküldtek egy utalásos csekket és 2700 eut kérnének. Most intézgetném , ha tudtok ti is ötletet segítsetek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja #6417 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

gyurkone írta: Szia ! A betegbiztosítás itt nagy gond. Én vállalkozóként dolgoztam Német vállalkozóival . Kötöttem egy biztosítást 430 eu volt. Sajnos fél évig bírtam fizetni . Utánna nem volt munkám vagy ha volt is csak annyi ami a lakást és a megélhetést fedezte. Igy januárba abbahagytam a fizetést . Kértem őket hogy jöjjönek ki beszéljük át jeleztem hogy nincs annyi jövedelmem . Ök kiküldtek egy uj kötvényt 390 aurol . A helyzet azóta se lett jobb és most mégis kiküldtek egy utalásos csekket és 2700 eut kérnének. Most intézgetném , ha tudtok ti is ötletet segítsetek.


Nem nagyon értem a problémát! Itt kint jövedelem függö a betegbiztositás és nem fix összeü! Rengeteg lehetöség van kedvezö biztositásra mint vállalkozó! Lehet, hogy egy kicsit megszivattak? Minden biztositónak érdeke a drága kötvények eladása! Attól is függ az összeg, hogy mit kérsz: különszoba kórházban, táppénz folyósitása, van e önrész a kezeléseknél stb.

Itt informálhatod magad:
www.versicherung-in.de/gesetzliche-krank...selbststaendige-110/


Itt meg kiszámolhatod a valós bevételeid alapjan melyik a jó neked:
www.mehr-fuer-weniger.de/private-kranken...KRuKoCFVEi3wodx0L-4w


Szerintem megszivattak!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6418 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Ha láthatnám a biztosítási szerzödést, akkor el meg tudnám mondani, komolyan kell-e venni a fizetési felszólítást

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!