Német betegbiztosítás

Több
12 éve 9 hónapja #5997 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok

Utánna kérdeztünk főlleg német párom :) a biztositoknak és szerinte a legjobb a Techniker krankenkasse ez is állami, de mindent fizet előtte csak a mérnőkők és nagyfejesek biztositoja volt.:P
felhivtuk őket kérdezték az adatokat, családi állapottot és hol voltam előtte biztositva ennyi két nap után itt volt a levél amit álá kell irni és visszaküldeni. 0,7% -ot vonnak a fizetés után .Ugye ezt felesbe kell fizetni a céggel ahol dolgozik az ember ;)
De állitolag a biztositások kőzőtt nincs nagy külőmbség mindeggyik kb. ugyanennyit von a párom szerint.
Aok szerinte már nem jo .
Ennyit sikerült megtudnom a biztositokrol.
Sziasztok Terézia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Reni86

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6037 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Terézia,
nagyon aranyos vagy,hogy ezt elmesélted nekünk.:)
Akkor n is a Technikernél fogom megkötni a biztosításom.De nemtudom hogy tudnál e esetleg segiteni.
mivel én otthon vagyok,jelenleg nem dolgozom,csak a párom,de ő magyar egyéni vállalkozó,és kb havonta 1500€ a fizetése,és abból élünk.Van egy kicsi fiam,aki ovis,és igy én családi biztosítást szeretnék.de azt,hogy mennyit kell fizetnem,mi alapján döntik el?Mennyi lenne nálunk ez az összeg?Ne haragudj,hogy ezzel zavartalak!
szép napot
Reni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6041 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Reni

Beütőd a googléba Techniker krankenkasse, ott van egy adatlap amit kitőltesz (milyen biztositást szeretnél )már másnap felhivnap.
Vagy felhivod őket 0800-285-8585. és megkérdezik mennyi a jővedelem és család stb. előző biztositás magyarországon vagy kint 18 honapra visszamenően.:)
Aztán kiküldik a szerződést 2 nap mulva ott megint rajta van a családi biztositás jobb oldalt ha azt szeretnéd akkor bejelőlőd.
Sajnos az 1500 euro alapján kell fizetni havonta 0,7 %-ot legalábbis nekem ezt mondtak.
De ha beszéltek velük biztos megmondják.
Nekem 1399-eurora kell 102 eurot fizetnem havonta másik felét picit tőbbet a cég fizeti, nekem azt mondták a félnek 41%-ot a cégnek 59%-ot kellene fizetni.
Mivel a párod vállalkozo neki sajnos egészet ki kell fizetnie.
Remélem tudtam segiteni kalkulálni :)
Szio Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6043 Írta: amaliaszabo
amaliaszabo válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok!

A párom tavasz óta él kint Németországban,augusztus közepén költöznék ki utána 6 gyerekkel.A kérdésem az,hogy csak házastársat lehet bevonni a biztosításba, vagy élettársat is? Nem vagyunk összeházasodva, a gyerekek is vegyesen vannak mindenhonnan + még van közös is :-) ezt hogyan lehet a legolcsóbban és legegyszerűbben megoldani?
Előre is köszi a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6044 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szioka

Én ugy tudom, hogy a párodnak az ő biztositojához be kell jelentenie, hogy van élettársa, és akkor rád és a gyerkekre is vonatkozik. :)
De természetesen az a legjobb ha a párod biztositoját felhivjátok, ha kint él tavasz ota gondolom dolgozik igy biztos van biztositoja is:) ha állami akkor csak egyszerüen be kell jelenteni az életkőzősséget, sajnos ha magán biztositonál biztositott , én megintcsak ugy tudom nem lehet bevonni a élettársat,vagy feleséget. külőn kell kőtni biztositást. De itt biztosan még irnak segitenek neked ebben.
szio Terézia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: amaliaszabo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6048 Írta: amaliaszabo
amaliaszabo válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia!Köszi a segítséget!;) Még nincs biztosítása,most szeretné rendezni,eddig EU kártyával volt kint.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!