Német betegbiztosítás

  • feco100
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja - 12 éve 10 hónapja #4942 Írta: feco100
feco100 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Hello mindenki!Szeretném röviden leirni az én tapasztalatomat illetve, hogy történt ez az egész biztositási téma! Látom sokan nem tudják pontosan! December 18-án Magyarországon megszűnt a munkaviszomyom és tb-m.Bementem az OEP-hez,elmondtam hogy megszünt és február1-töl Németországban lesz biztositásom. Nem érdekelte öket, átirányitottak az APEHba, ök foglalkoznak vele. Elmondtam ugyanezt ott is. Lényeg, hogy azt mondták 30 nap a türelmi idö de mivel nekem többre jött ki, semmi gond akkor sem! Kaptam az APEH-ban egy nyomtatványt, lehet ugyanarrol beszéltek ti is, magyarul annyi: Bejelentö lap TAJ számmal rendelkezö magyar állampolgár részére,aki EGT tagállamban biztositott. Mondták ha megvan a német biztositásom ezt kitöltve küldjem vissza a területileg illetékes OEP-hez.(csak az én adataim ill a nemet biztosito neve és biztositási számom kell rá és dátum aláirás) azt is mondták azért adják mert lényegében a német államnak ez kötelessége lenne jelezni magyarba hogy itt van biztositásom,de ez az esetek 90%-ban nem történik meg. Ezért küldtem én vissza. És müködik eddig, sem bümtetés otthonrol(remélem nem is lesz) és husvét után voltam az egyik korházban egy müszeres kivizsgáláson. Ott még a se a magyar se a német kártyámat sem kérték el, bementem és elvégezték. A számitogépes rendszerben zöld jelzésem volt ugyhogy minden oké. Csak azért irtam le az egészet mert látom van aki nagyon bonyolitja már meg szerintem otthon sincsenek sokan tisztában vele hogyan müködik ez az egész. Nekem roppant egyszerü volt! Szép estét mindenkinek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4948 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Fecó!

A nyomtatvány, amit visszaküldtél az az E-104, amiről itt szó volt.

A te esetedben azért volt egyszerűbb, mert neked automatikusan megszűnt a TB jogviszonyod a munkaviszonyod megszűnésével.
Azoknak bonyolultabb, akiknek élő TB jogviszonyuk van, mert mondjuk fizetik maguknak a járulékot a munkaviszonyuk megszűnése után is. Nekik azt is le kell még pluszba mondani az APEH-nél, amellett, hogy bejelentik a német biztosításukat az OEP felé.

Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5075 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok!

Az EU betegkártya topikba bemásoltam az EU vonal válaszát, amiben válasz található arra, hogy mikor kell német betegbiztosítás vagy mikor lehet elég az EU betegbiztosítási kártya.
Ezután mindenki eldöntheti, hogy hogyan intézi saját dolgait, a körülményeinek megfelelően.


Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #5084 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem volna a tapasztaltabbaktól, hogy hogy ha a férjem kint elhelyezkedik német cégnél és német biztosítása lesz, akkor én, mint a felesége is jogosult leszek betegbiztosításra általa?

Köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5086 Írta: forrest
forrest válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Erről is már hallottam, hogy igen biztosított. De nem automatikusan, hanem igényelni kell, mint mást is.

A futás azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #5087 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Ha jól tudom Familienversicherung-ot kell kérnetek, ha állami biztosított. Privátban nem lehet.
Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!