Német betegbiztosítás

Több
12 éve 11 hónapja #4124 Írta: Moni01
Moni01 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Maria,

a heti pár óra az mennyi pontosan?
Ha 400€ bázis akkor nem vagy bebiztositva.
Ha pedig részmunkaidös foglalkoztatásról van szó (Teilzeitbeschäftigung)akkor be lennél biztositva.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4125 Írta: Moni01
Moni01 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Astarta,
szabin voltam igy nem tudtam irni, de mivel Julianna már válaszolt igy csak anyit miert nem próbálkozol egy másik privát biztosítónal?
Az Allianz csak egy a sok közül lehet, hogy egy másik bíztosító nem utasítana vissza. De ha igen akkor is van megoldás.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4126 Írta: Moni01
Moni01 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

A versicherungspflicht 2009 január 01-töl érvényes

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4787 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Moni!

Mostanában nem jártam erre, így csak most láttam, hogy írtál nekem.

Alapvetően nem az volt a baj, hogy visszadobtak a privátból, mert államit attól még köthetnénk az Allianznál is, hanem az, hogy nagyon magas lenne a biztosítási díjam.
2 helyen ugyanakkor összeget mondtak (Allianz privát és ÁOK állami ~ 430 euro/hó), biztos, hogy nem lenne sok különbség máshol sem. :-(
És amíg csak egy fizetésből élünk, nem engedhetjük meg magunknak, hogy csak biztosításra kettőnknek kb. 850 eurót fizessünk havonta...
Sajnos a kalkulációnál csak a férjem bruttó fizetését veszik alapul, de azt nem nézik, hogy ebből mennyi fix kiadás is van havonta (hitel, gyerektartás 2 gyereknek stb...).

Írtad, hogy a Versicherungspflicht mikortól érvényes.
Már kérdeztem, de nem jött válasz, tudod, hogy ez mit jelent pontosan? Német biztosítást, vagy EU-n belül nem elég az EU kártya, mint biztosítás?
A Freizügigkeitsbescheinigunghoz is elég volt azt bemutatnom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4907 Írta: Gitta80
Gitta80 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Helló!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy találatam munkát, megvan a szerzödésem Juni 1-el kezdek, próbálom a biztosátást intézni (TK gondolom ez állami, az egyik lehendö munkatársam segít a nyelv miatt ö német és ö ott van.)Kérték viszont hogy kérjem ki az otthoni biztosítómnál az E-104 es nyomtatványt, hogy otthon biztosított vagyok 2011.05.30-ig. Ez valós igaz, de én, hogy kérjem ki ha itt vagyok, és föleg, hogy 1-én munkába állnék. Mit lehet tenni? Emailben vagy levélben is kérhetem? Ha jól tudom az otthoni biztosításomat szüneteltetni kell azt levélbe is kérhetem tölük?
1 hónapja jöttem ki munkát keresni a párom 1 hete ö még csak ma jelentkezett be németlakcimre. Otthon munkanélküli ellátásban részesülünk ez álltal biztosítottak vagyunk, 3 hónapra ki lehetett jönni munkát kerseni ha jól tudom...nekem ebben a hónapban lejárt a segélyezhetöségem, de ha jól tudom további 45 napig még él a biztosításom. Tud valaki valami okosat mondani?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 10 hónapja #4908 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Gitta,

"Otthon munkanélküli ellátásban részesülünk" - Az biztos, hogy a magyar illetékes munkanélküli hivatalt tájékoztatni kell, hogy június elsejétől itt munkába állsz. Szerintem megbüntetnek, ha nem így jársz el.
Ha a kiköltözést végleg tervezitek, akkor ezt is be kell jelenteni, hogy elhagytátok az országot.
Én is így jártam el.
Nem kell semmiféle magánbiztosítás(minek?, drága)
A párod keressen munkahelyet, és akkor neki is lesz betegniztosítása.
Ő a férjed? Akkor elméletileg ő is automatikusan biztosított te általad(bocsánat, ha nem jól tudom).
Még valami. Egy jó ötlet.: Az ADAC-nál kötött "Plus" biztosítás nem csak az autósoknál kötelező és ajánlott, hanem az autónélküli személyeknek teljeskörű betegbiztosítást nyújt, meg mentőhelikopter ingyenesen, orvos, műtét költsége, fogorvos a világvégén, meg sokféle jó dolog. És nem csak Németországban, hanem a teljes Európai Unióban..És akkor már mindegy, hogy mivel vagy úton(autóval, repülővel, vonattal, stb.), és hol vagy(akár családlátogatáson Magyarországon).
Én évi egyszer fizetek 80euró környéki összeget, és havi 6,80eurót(ez a "plussz" Mitgliedschaft ára).
Ennyit tudok mondani. Üdv. Maya
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606, eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!