Német betegbiztosítás

Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #5563 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok!Érdeklődnék tudna-e valaki segíteni,hogy melyik biztosítónál érdemes biztosítást kötni,az államinál vagy magán biztosítónál?Esetleg azt tudja-e valaki hogy 1 személynek hol,mennyibe kerül?GBR-es vállalkozásról van szó!Köszi a segítséget előre is!
Üdv:Vatbrigi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5750 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Maya!
Az lenne a kérdésem,hogy hogyan működik a biztosítás az ADAC-nál?
Elég csak ezt megkötni?Mert a honlapjukon utána olvastam,és úgy értelmeztem,hogy ez egy kiegészitő biztosítás.
Én magamnak,és a kisfiamnak szeretnék kötni,(vagyis muszály kötnöm) és nem tudom hol tegyem meg,melyik biztosítónál.Ami nagyon fontos szempont,hogy én otthon vagyok,nem dolgozom.A párom magyar egyéni vállalkozó,igy neki otthon van a biztosítása.De nekünk a kisfiammal,muszály itt kötnünk egyet,mert ugye kötelező,máskülönben meg az ovoda miatt is kell neki.Ahogy láttam,az ADAC-nál,kb. 23€ körüli összeg lenne havonta nekem a családi biztosítás.Létezik az,hogy itt ilyen "alacsony" összegből megúsznám ezt a dolgot,azzal szemben,hogy máshol 100€ feletti összeget kellene fzetnem havonta?Nagyon boldog lennék,ha igy lenne,mert 100-200€-nyi összeget nem tudnék kifizetni.Remélem nem zavartalak,és tudsz esetleg nekem segíteni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 9 hónapja #5782 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Reni,

Igen, az ADAC kiegészítő biztosításokat kínál, autósoknak, és autóval nem rendelkezőknek.
Sajnos nem tudok ilyen speciális esetre megoldást ajánlani.
Munkahellyel rendelkezőknek vagy az AOK-t, vagy a DAK-t tudnám ajánlani, ezek a legismertebbek, de biztos van jobb Krankenkasse is.
Az ADAC-t azért tartom jónak, mert ha valakinek van egy alap betegbiztosítása, pld az AOK-nál, és még az ADAC-nál is van egy kiegészítő biztosítása(ami az egész családra érvényes, szóval a párodra, gyerekedre is), akkor mindegy, hogy milyen baleset történik veletek, az egész világon ellátnak a kórházakban, utána hazaszállítanak, tolmácsot rendelnek melléd, stb. Szóval, ha a világ másik végén kapsz borzasztó fogfájást, és orvoshoz kell menned, nem lesz probléma, a biztosításod fedezi ezt.
Ha már sokat ingáztok Német-, és Magyarország között, ez egy tökéletes kiegészítés.
Ehhez persze szükséged van alap Németországi betegbiztosításra.
Abban nem tudok segíteni.
Üdv. maya
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne, Reni86, Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5803 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Maya!

Rendben,köszönöm szépen!:)
Szerintem amint sikerült megtalálnom a megfelelő államit,akkor igénybe fogjuk venni!köszönöm szépen a segítséget,és az információt! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5807 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok!

A férjem egy német cégnél dolgozik a hónap eleje óta. AOK-s biztosítást kötöttek neki. Mi a tapasztalat, ők jelzik a magyar biztosító felé, hogy most már német biztosítása van?

Köszi előre is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Bella
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5825 Írta: Bella
Bella válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

szia Reni!
Ahogy Maya írta, mindenképpen szükséged van egy alap betegbiztosításra.
Az AOk-nál ez kb. 150-160 euró havonta, és a gyermek/ek utánad automatikusan biztosítva vannak, tehát nekik külön nem kell fizetned. Az ADAC-nál pedig amit te néztél a "Privat-Schutz", ez egy "extra" még az alap biztosítás mellé. Példa:. alap betegbiztosítással 6 ágyas szobába raknak be a kórházban, ha van ADAC Privat, akkor 2 ágyasba,te választhatod ki a kórházat, ahová menni szeretnél, kérhetsz főorvost,az ált. biztosítással az épp ügyeletes orvosra vagy jogosult, kifizetnek különböző vizsgálatokat, amiket az általános biztosítás nem fizet ki pl. masszázs, orvosi segédeszközök stb.
Ha külföldön vagy ,amit Maya írt, az az "Auslands-Krankenschutz", azt is érdemes megkötni ha sokat utaztok külföldre, vagy csak Magyarországra, mert az éves pár (18-20) euró összegért tényleg nagyon sok "extra" jár ehhez is, ami az alap betegbiztosításban nincs benne.
Igen ,a havi 150 euró nem kevés, de ha bármi történik és nincs biztosításod, könnyen ezres számjegyű lehet a számla. Barátnőm kisfiának eltört a karja, műteni kellett , 2000 euró volt a végösszeg.
Üdv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!