Német betegbiztosítás

Több
12 éve 10 hónapja - 12 éve 10 hónapja #4913 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Gitta!

Nem tudok mindenre pontos választ adni neked, de ami megvan, azt leírom. Postai úton biztosan mindent tudsz intézni, emailben nem, de az idő eléggé szorít, és a posta sokszor nem túl gyors.

Mindenképpen hívd fel az OEP-et otthon, mert ők fogják tudni megmondani neked, hogy pontosan mit kell tenned, mi a sorrend.
Én eddig mikor szükség volt rá, mindig el tudtam őket érni.

Európai Uniós egészségbiztosítási ügyek telefonos ügyfélfogadási ideje:
Hétfő – Csütörtök: 8.00-16.00 óráig
Péntek: 8.00-12.00 óráig

Ez az OEP Contakt Centerének menütérképe, neked a 3-as menüpont kell, kérj rögtön ügyintézőt, a doksiban ott a telefonszám is (ahol nincs feltüntetve, ott 1-es a körzetszám) goo.gl/SPWTc

Gondolom ahhoz kell az E-104, hogy itt meg tudd kötni a biztosítást. Erről nem tudok semmit.

Azt tudom, hogy ha itt meg lesz a német biztosításod, azt be kell jelentened, ez van fenn az OEP honlapját:
"Ha a Közösségi rendelet hatálya alá tartozó személy TAJ számmal
rendelkezik, köteles a külföl-dön létrejött biztosítását és annak
megszűnését 15 napon belül bejelenteni az egészségbiztosító-nak."
A bejelentést a magyarországi lakóhelye szerinti egészségbiztosítási
pénztárnál szíveskedjék megtenni az erre a célra rendszeresített
formanyomtatványon, amely az OEP honlapjáról (www.oep.hu) letölthető.
A bejelentés elmulasztása mulasztási bírság kirovását vonhatja maga
után."
Tehát ez menni fog postai úton.
Még az okozhat gondot, hogy valóban van az a plusz 45 nap amit írtál, miután lejár valakinek amunkaviszonya, illetve gondolom a munkanélküli járadék is, tehát később érne véget az otthoni jogviszonyod, mint ahogy itt jún. 1.-től elkezdődne a német, dupla biztosítás meg nem lehet. Így lehet, hgy előtte még le kell mondanod az otthoni TB-det. Erre szintén van egy formanyomtatvány fenn az OEP honlapján, amit küldhetsz postán.

De nem akarok találgatni, lehet ennyire nem bonyolult az egész, kérdezd meg őket.

Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4914 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok
Láttam, hogy nagy az érdeklődés az E104 iránt ezért az oldalról is letölthető már. Postázni kell az OEP-nek. ;)
E104 nyomtatvány letöltése
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta, kisne, Trixi0606

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4917 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Köszi Gergő, akkor ez az, amiben bejelenti az ember a német biztosítását az OEP felé. Vagyis amit írtam, csak nem tudtam, hogy ennek a neve az E-104.
:)
Közben megnéztem a papírjaimat, annyiban korrigálom magamat, hogy a TB járulék fizetésének megszüntetését nem az OEP, hanem az APEH felé kell jelezni, és én ősszel az ő honlapjukról tudtam letölteni dokumentumot hozzá, 10T1011 nyomtatvány volt a neve.
Akkor én a TB jogviszonyom meghoszabbítását ill. a járulék saját magamnak való fizetését kértem benne, de azt mondták, ugyanezt kell majd küldenem akkor is, ha le akarom mondani.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4919 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

astarta írta: Köszi Gergő, akkor ez az, amiben bejelenti az ember a német biztosítását az OEP felé. Vagyis amit írtam, csak nem tudtam, hogy ennek a neve az E-104.

Igen, ez az. Ráadásul, ezt én nem is tudtam, erre van 15 napja mindenkinek különben bírságol(hat)nak. Szóval az érintettek töltsék le, majd ki és postázzák!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4927 Írta: Gitta80
Gitta80 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Köszönöm a segítséget!

Felhívtam öket azt mondtak írjak egy levelet és írjam bele az itteni biztosító nevét címét és (gondolom) technikai számát, ès az idöszakot amit le kell igazolniuk. Akkor ök megküldik a biztosítónak! Az E 104 elvileg az amit ök küldenek az itteni biztosítónak és nem az amin én jelentem be.

A bejelnetési kötelezetség az valóban van, de elég az is ha az itteni biztosítótól kérem, hogy ök meg küldjék meg a magyaroknak a E106 vagy új nevén S1-es nyomtatványt ezáltal otthon is biztosított leszek vagy valami ilyesmit mondiott a hölgy!

Nemegészen vagyok ebben biztos.... :(
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4936 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Gitta!

Szuper, hogy ez így rendezgetik maguk között, így nem is tűnik olyan bonyolultnak. :)
Valóban valami ilyesmit mondhatott neked a hölgy, az EU vonal honlapján ez van fönn róla:

S1-es (korábbi E 106) dokumentum

Amennyiben egy EGT tagállam területén dolgozó, és ott biztosított személynek Magyarországon van az állandó lakóhelye, az illetékes - külföldi - biztosító által kiállított az S1-es igazolás alapján, Magyarországon is teljes körű természetbeni egészségügyi ellátásra jogosult.

Az S1-es igazolást a külföldi biztosító küldi meg a lakóhely szerint illetékes egészségbiztosítási pénztárnak. Az igazolás rögzítését követően a külföldi biztosított a magyar TAJ-szám alapján veheti igénybe az ellátást Magyarországon.

A nyomtatvány kiállításának feltételeiről az illetékes - külföldi - biztosító nyújt felvilágosítást.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne, eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!