Német betegbiztosítás

Több
13 éve 1 napja #4051 Írta: Moni01
Moni01 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Németországban a betegbiztositas egy kötelezö biztositás azoknak a személyeknek a számára akik állandó lakhelyel rendelkeznek németország területén.

Ez azt jelenti, hogy a biztositó igenis kérheti visszamenöleg a havi járulékot.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 napja #4052 Írta: Attila76
Attila76 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia akkor is ha kozben Magyarorszagon folyamatosan fizettem?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 napja #4055 Írta: pepe
pepe válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Moni!
Hát ez nem jó hír,hogy kérhetik visszamenőleg!
Valaki van akitől nem kérték vissza menőleg,vagy hallottatok ilyet?
Ja és köszönöm szépen a választ!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4073 Írta: ju997
ju997 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

A német betegbiztosítók (gesetzlichen) kötelezve vannak visszamenőleg is követelni a betegbiztosítási díjat (a priváat biztosítóknál akadnak kiskapuk). Vannak azért trükkök, hogyan lehet a visszamenőleges fizetést kikerülni, de egyszerűbb a munkavállalás megkezdésével egyidejűleg a betegbiztosítási viszonyt is rendezni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4077 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Moni01!
Félreérthető amit írtál.
Ezt ugye úgy érted, hogy azoknak kötelező, akik állandó lakhellyel rendelkeznek Németország területén ÉS dolgoznak is (vagyis jövedelmük van)?
Mert én tavaly augusztustól Németországban élek, bejelentett lakcímmel, viszont nincs német betegbiztosításom (jövedelmem sincs).

Természetesen akartunk betegbiztosítást, de anyagi okok miatt egyelőre úgy oldjuk meg, hogy Mo.-on fizetem a TB-t, havi 5100 Ft, és szükség esetére ott lenne az EU-s egészségbiztosítási kártya.

A férjem német, neki magánbiztosítása van az Allianz-nál.
Ez szívás, most hogy házasok vagyunk. Amíg egyedülálló volt, jobb volt, mert ugyanannyit, sőt kevesebbet kellett fizetnie, mint egy állami biztosítónál, és magánbiztosítottként jobb ellátást kapott. Viszont itt nincs olyan, mint az államinál, hogy a feleség vagy gyerek bevonható lenne a biztosításba, mindenkinek külön fizetni kell havidíjat.
Visszalépni meg nem léphet az államiba. :(

Első lépésben nekem is magánbiztosítást akartunk, de az Allianz visszadobott, hogy túl rizikós vagyok (egy szembetegség miatt), így nem lehetek magánbiztosított...
Ekkor próbálkoztunk az ÁOK-nál, állami biztosítással. Itt kiszámolták, hogy bár ugyan nincs jövedelmem, de a férjemnek van, így az ő fizetésének a felét veszik alapul a havidíjam kiszámításához, és 430 euró lenne havonta a biztosításom...
A férjem az Allianznál a privátért 400 eurót fizet.
Hát mi ezt nem vállaltuk. Kicsit húzós lenne egy jövedelemből 830 eurót kifizetni csak betegbiztosításra...

Így maradt a magyar tb fizetése, plusz EU-s egészségbiztosítási kártya, természetesen addig, amíg el nem kezdek dolgozni. Mert onnan természetesen kötelező lesz, hogy legyen német egészségbiztosításom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4078 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Kedves Astarta!

Sajnos tévedsz. Németországban a betegbiztosítási KÖTELEZETTSÉG nem kötödik munkaviszonyhoz. Tehát azoknak az embereknek is kell betegbiztosítás, akik Németországban élnek (állandó lakcím), de bármilyen oknál fogva nem dolgoznak. Ezt úgy hívják, hogy "Versicherungspflicht".

Tudjál róla, hogy ha most csak az EU-s kártyával élsz itt, akkor az nem nyújt elég fedezetet és nem szabályos.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!