Német betegbiztosítás

Több
12 éve 9 hónapja #6482 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Kedves Decotext,

Köszönöm a linket, ki is próbáltam. Végigjátszottam az egészet, beírtam egy 29 éves nö esetét, akinek mindenböl minimális (vagy semmi) igénye van, viszont vállalja a maximális önrészesedést.

A számítás alapján a honlap szempontjai szerint leginkább ajánlott biztosítás 421,85 euróba kerül havonta ennek a fiktív nönek. Az összes ajánlat közül a legolcsóbb 190, a legdrágább pedig 758 euro volt havonta. Mindez úgy, hogy az évi önrészesedésed 5000 euro (!!), ami azt jelenti, hogy elég kevés dolgot fog neked valaha az a biztosító megtéríteni. Ha – ahogy reméljük - egészséges vagy, akkor semmit.

Annak nem néztem utána, hogy a legolcsóbb ajánlat miért 190 euro, de van egy olyan sanda gyanum, hogy nagyon alacsony színvonalú lehet az egész és nagyon kevés eseményt térít. De ha valakinek ilyen biztosítás kell 5000 eurós önrésszel, akkor nyilván megteheti…

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #6976 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok!

Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy nektek mennyi betegbiztosítást vonnak le a fizetésből? 2500 euro brutto fizetésből majdnem 500 euro kicsit soknak tűnik nekem.

Köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #6979 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Julianna,

En ugy gondolom, hogy Decotext lanya eseteben csak kiegeszitö biztositasrol lehetett szo. Az egyetemista ugyanis alapbol biztositott, de lehet kötni kiegeszitöt a plusz szolgaltatasokra. Ha nem igy volt, Decotext legyszi, jelezd.
En privat biztositott vagyok, a dijam a 17 eves lanyommal együtt jelenleg 626 Euro havonta. Az orvosi szolgaltatasokra nincs önreszem, a gyogyszereknek 10 %-at kell fizetni, az egyeb kezeleseknek 20%-at.
Ja, es 52 eves vagyok, de mar 3. eve vagyok ennel a biztositonal, különösebb betegsegem nincs.
Az altalad irtak nagyon draganak tünnek. Mindenesetre en azt ajanlom, hogy több ajanlatot kerdezz meg, es kerdezd meg az ismerösöket is, hol kötöttek.
En is igy teszek, mert most szeretnek valtoztatni a biztositasomon. Nemsokara meglesz az uj, majd megirom at eredmenyt.
Fontos az is, hogy amit megkötsz, azon ezt hiszem, 3 evig nem lehet valtoztatni.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja #6998 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Eva10 írta: Szia Julianna,

1/ En ugy gondolom, hogy Decotext lanya eseteben csak kiegeszitö biztositasrol lehetett szo. Az egyetemista ugyanis alapbol biztositott, de lehet kötni kiegeszitöt a plusz szolgaltatasokra. Ha nem igy volt, Decotext legyszi, jelezd.

En privat biztositott vagyok, a dijam a 17 eves lanyommal együtt jelenleg 626 Euro havonta. Az orvosi szolgaltatasokra nincs önreszem, a gyogyszereknek 10 %-at kell fizetni, az egyeb kezeleseknek 20%-at.
Ja, es 52 eves vagyok, de mar 3. eve vagyok ennel a biztositonal, különösebb betegsegem nincs.
Az altalad irtak nagyon draganak tünnek. Mindenesetre en azt ajanlom, hogy több ajanlatot kerdezz meg, es kerdezd meg az ismerösöket is, hol kötöttek.En is igy teszek, mert most szeretnek valtoztatni a biztositasomon. Nemsokara meglesz az uj, majd megirom at eredmenyt.
Fontos az is, hogy amit megkötsz, azon ezt hiszem, 3 evig nem lehet valtoztatni.
szia:
Eva


1./ Nos, nem így volt! Egyetemistáknak ha nagykorúak akkor kell külön betegbiztositás. (Igaz a lányom nem csak nagykorú volt hanem férjnél is volt. A férje is egyetemista volt.) Egyikük sem dolgozott és egyikük sem kapott ösztöndijat, vagy BAFÖG-öt, mégis külön kellett őket biztosítani!

2./ A megkötött biztsoításokon lehet változtatni, ha a biztsitó drágitja a havi dijat! Ekkor nem kell az egyezség szeritnti időtartamot letölteni s fel lehet mondani!!


Mindenkinek azt ajánlom, hogy egy betebiztsoításnál ne az els ajánlattal foglakozzon, hanem több lehetőséget is nézzen meg! Itt rengeteg biztsoító van!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6999 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

kema82 írta: Sziasztok!
Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy nektek mennyi betegbiztosítást vonnak le a fizetésből? 2500 euro brutto fizetésből majdnem 500 euro kicsit soknak tűnik nekem.
Köszi


Kedves Kema82! Nem sok, de ezt így pontosan nem lehet megmondani, mert sok mindentől függ, pl. hogy melyik betegbiztosítónál vagy! A biztositási dij maximált, tehát egy bizonyos összeg felett már nem fizetsz többet, akármennyit keresel!

Seit Anfang 2009 gilt in der gesetzlichen Krankenversicherung ein einheitlicher Beitragssatz. Er liegt – dank der jüngsten Korrektur im Juli 2009 – bei 14,9 Prozent des beitragspflichtigen Monatseinkommens.



PL: a technikusi (TKK) az nem a legolcsóbb, de tapasztalatom szerint nem is nagyon vacilálnak ha valamit fizetniük kell. Más biztosító szelektál, pl. a fogászatnál, vagy a megelőző vizsgálatoknál....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #7007 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Decotext,

En is ugy tudom, a privat biztositason csak akkor lehet valtoztatni, ha dragitjak a dijat. Aztan 3 ev mulva.

Nalam ugy volt, hogy kb 2002-2002-ben a lanyom fel evet Heidelbergben tanult ösztöndijjal. Itt tanult magyar-nemet szakon. Mivel az ösztöndij csak a szallasra volt eleg, probaltunk olcso megoldasokat keresni a betegbiztositasra, aztan egy utazasi biztositast kötöttünk. Mint kesöbb kiderült, feleslegesen, mert mint egyetemista alapbol biztositva volt.
Kesöbb amikor kijött, es a baratjaval,kesöbb ferjevel lakott, ez ugyanugy volt, illetve most a ferje utan van biztositva mar.
Nekem azt mondta a biztositasi ügynököm, hogy amint a kisebbik lanyom elvegzi a közepiskolat es egyetemre, föiskolara kerül, mar alapbol biztositva van. Gondolom azert be kell jelentkezni a kassanal. Zusatz biztositast lehet ra kötni ekkor majd.

Igen,mindig meg kell nezni több ajanlatot is, es reszletesen el kell olvasni, mit fizetnek. Privatnal meg azt is, hogy milyen fach-al fizetnek. Mert van, aki csak a 2,3-at fizeti, de nem ritkan vannak 3,5-tel is szamlak. Neha lehet, jobb,ha van önresz, de ez ne legyen tulsagosan sok. Szoval alaposan meg kell nezni.
En eppen most nezegetem az ajanlatokat, mert valtoztatni szeretnek, de eleg draganak tünnek.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!