Német betegbiztosítás

  • gyurkone
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #6420 Írta: gyurkone
gyurkone válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Köszönöm hogy érdeklödsz. Sajnos a kötvényt itt nem áll módomba megmutatni. Annyit azonban megtudok mondani hogy a Hanza Merkur magánbiztosítónál volt. Most valami Kps Rechtsanwale kéri a pénzt . Én ugy gondolom ez a biztosító behajtó cége lehet mert a mail cimbe a két név össze van vonva.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gyurkone
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #6421 Írta: gyurkone
gyurkone válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sajnos ez bizt igy volt....... a szép az hogy otthon én is biztosítónál dolgoztam. Csak én ezt nem tettem volna......... Semmi exrát nem kértem csak az alap volt. A jövedelemhez nem is tudták mérni mert akkor inditottam a vállalkozást addig meg nem volt munkahelyem. Csak most másszak ki belőlle..........:(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6450 Írta: Patata
Patata válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

sziasztok segìtsèget szeretnèk kèrni.
tavaly szeptember vègèn megszunt a munkahelyem, majd kikoltoztem a pàromhoz Olaszorszàgba, nem fizettem biztosìtàst sem otthon sem Olaszorszàgban. Most kapott egy munkaajànlatot Nèmetorszàgba, koltozunk. Kèrdèsem, nekem mint èlettàrsnak milyen lehetosègeim vannak betegbiztosìtàs terèn? Fizetheti o nekem ès ha igen mekkora osszegre szàmìthatunk. brutto èves fizuja 45000 euro. fogjàk tolem kèrni visszamenoleg a betegbiztosìtàst? melyik èri meg jobban privàt vagy àllami? vagy csak felesègnek fizethet? egyàltalàn igènylehetek bàrmit is ùgy, hogy nem dolgozom ès csak èlettàrs vagyok? nagyon koszonom a vàlaszokat!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja #6457 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Patata írta: sziasztok segìtsèget szeretnèk kèrni.
tavaly szeptember vègèn megszunt a munkahelyem, majd kikoltoztem a pàromhoz Olaszorszàgba, nem fizettem biztosìtàst sem otthon sem Olaszorszàgban. Most kapott egy munkaajànlatot Nèmetorszàgba, koltozunk. Kèrdèsem, nekem mint èlettàrsnak milyen lehetosègeim vannak betegbiztosìtàs terèn? Fizetheti o nekem ès ha igen mekkora osszegre szàmìthatunk. brutto èves fizuja 45000 euro. fogjàk tolem kèrni visszamenoleg a betegbiztosìtàst? melyik èri meg jobban privàt vagy àllami? vagy csak felesègnek fizethet? egyàltalàn igènylehetek bàrmit is ùgy, hogy nem dolgozom ès csak èlettàrs vagyok? nagyon koszonom a vàlaszokat!!!


Először is gondolj arra, hogy ez itt nem TB. Itt minden külön van! Igy abetegbiztositás is. Ha házasok vagytok akkor semmi gond, a férjed jogán automatikusan Te is biztositva vagy! Ha csak "élettársad" akkor már más a helyzet! Akkor neked külön kell egy betegbiztositást kötnöd! Ezt fizetheti az élettársad is.(Nem túl drága s szerintem olyasmi lehet mint az egyetemistáknak. A lányomnak is 50 euró volt annak idején) Visszamenőleg nem érdekel ez senkit. A biztositásod a megkötéstől számit!
Mégegyszer!! Ez nem TB s nem számit bele a nyugdijadba, ez csak betegbiztositás! Nyugdijjárulékot itt külön vonnak a jövedelmekből! A 3750 € bruttó az élettársadnál az 1-es adócsoportot (jobb ha házasok vagytok, akkor 3-as és a legkevesebb az elvonás!) jelent, ami igy 2 személyre nem nagy durranás , ha lakást is kell bérelnetek! Igaz, nem mindegy, hogy hol fogtok letelepedni mert az árakban nagy a különbség pl. kelet és nyugat között!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Patata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6460 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Ti akik már rövidebb-hosszabb ideje kint vagytok mennyire tartjátok jónak a betegbiztosítás szolgáltatási oldalát?Magyar típusú megoldások feltételezem nem lehetségesek: beteg vagyok de feketén dolgozok.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6462 Írta: Patata
Patata válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia koszonom a vàlaszt, nagyon hasznos volt, amùgy Dortmundba fogunk koltozni, szerinted 3750 bruttobòl kb mennyit fog kèzhez kapni, mert pròbàltam kiszàmolgatni, de a kalkulàtor annyi plusz infòt kèrdezett, hogy ègnek àllt a hajam :D:D Dortmundban a lakàsàrak 400-600 korul mozognak beleèrtve rezsit, ami itteni viszonlathoz kèpest nagyon jò, bàr gondolom az èlelem dràga. mèg egyszer koszonom a vàlaszt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!