Ha nem fizetik ki a munkavállalót

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23750 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

zsuuka írta: Leszámoltam a munkahelyemről, de félek hogy nem kapom meg az utolsó havi fizetésem! Sajnos úgy néz ki ez a cég gyakran csinál olyat hogy nem fizet! Azt szeretném tudni, ha nem kapom meg a pénzemet hova fordulhatok és hány napon belül kell megkapnom?!

1 Ha bejelentett munkád volt és nem feketén dolgoztál akkor fordulj ügyvédhez! Gondolom van jogi biztositásod, igy ez nem gond!
2 Ha feketén doloztál, akkor felejtsd el a dolgot, mert ha nagyon zajongsz még téged büntetnek meg!
3 Az utolsó bért a cégünk az adott (felmondási) hónap végén utalja annak aki felmondott.
(Ez azt jelenti, hogy legkésöbb a következö hónap végéig meg kell érkeznie.)
Más cégnél nem tudom hogy van.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • abc
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #24740 Írta: abc
abc válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Szia! Igen azt hiszem ők azok. Köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #24770 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

abc írta: ...a túlórák,nem voltak elszámolva,(napi12-13h),
Ez nem hiba vagy lenyúlás! Nálunk sem fizetik igy megtakaritják a pótlékokat is. Ezt a pluszórákat le lehet csúsztatni! Nekem már megint 65 órám van. Ez is korrekt lehet, tehát nem biztos, hogy ezzel átvertek!

El sem tudtam képzelni, hogy ilyen is lehet.Én nem is ,az Artinger+ Ohneist hibáztatom, mert oda voltunk kikőzvetítve,hanem a közvetítő céget, aki a PersoPlust. Aki megpróbált az érdekemben szólni,az aki segített kimenni, még meg is fenyegették, hogy kívülálló nem adhat ki semmi információt. De hát ki a kívülálló? Én dolgoztam ott, és rajta keresztül,kinek szóljak, ha nem neki?

Nos, így kezd kialakulni bennem a dolog! Gyakorlatilag egy munkaerőközvetitőnél voltál alkalmazásban! Ha ezzel kezded, bele sem megyek a beszélgetésbe! Vedd úgy, hogy a pénz az ablakban! Ezek a cégek jó ügyvédeket alkalmaznak, s gyakorlatilag esélytelen vagy velük szemben, pláne ha már nem ott dolgozol! Aki téged németorszába kisegitett annak semmi köze ehez, neki hiába szólsz nem avatkozhat ebbe bele! Az egyetlen nagyon kis esélyed az lehet, ha van jogi biztositásod és egy saját ügyvéddel megpróbálod őket sarokba szorítani!
(Utólagos jogi biztositás kötés, nem érvényes már erre az esetre! E nélkül viszont a költségek túl magasak lesznek a követelt összeghez mérten!!)


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24771 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

azt irod, hogy a szerzödesedben 17080 euro van irva es ez lesz a nettod....nem brutto az? en meg soha nem talalkoztam sem Magyar sem nemetben olyan munkaszerzödessel, ahol netto bert irtak volna egy munkaszerzödesben. Ha Magyar ceggel vagy itt kiküldetesben akkor csak Magyarban van jogod feljelentest inditanod.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja - 11 éve 7 hónapja #24776 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Firma írta: azt irod, hogy a szerzödesedben 17080 euro van irva es ez lesz a nettod....nem brutto az? en meg soha nem talalkoztam sem Magyar sem nemetben olyan munkaszerzödessel, ahol netto bert irtak volna egy munkaszerzödesben. Ha Magyar ceggel vagy itt kiküldetesben akkor csak Magyarban van jogod feljelentest inditanod.


Mondjuk 1780 inkább, (egy nullával kevesebb) ;) , de szerintem is bruttóról lehetett szó s ezen akadt fenn! Én egyszerűen nem értem, hogy hogyan lehet mindig valamilyen nettó hülységet bevenni (s elvárni), amikor soha egy munkaadó nem tudhatja előre, hogy nekem milyen adócsoportom lesz. Hiába igér nekem X összeget teljesen más, ha 5-ös vagy 3-as az adócsoportom! Ezért MINDIG BRUTTÓ értendő, az ajánlat és mindenki maga számolhatja ki, hogy mennyi marad! (Esetünkben a szállásdij, az más tészta volt! Ez sem tűnik átverésnek, de nagyon drága az biztos!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24778 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Firma írta: azt irod, hogy a szerzödesedben 17080 euro van irva es ez lesz a nettod....nem brutto az? en meg soha nem talalkoztam sem Magyar sem nemetben olyan munkaszerzödessel, ahol netto bert irtak volna egy munkaszerzödesben. Ha Magyar ceggel vagy itt kiküldetesben akkor csak Magyarban van jogod feljelentest inditanod.

Off. Van ilyen, hogy netto szerepel a szerzodesben, de ez a fenti nem az az eset valoszinuleg. A nettos szerzodest azok a cegek alkalmazzak, akik sokat mozgatjak a munkavallalot orszagok kozott. Ilyenkor viszont minden adokedvezmeny a ceget illeti, csereben ove a felelosseg az adofizetesert. Adokiegyenlitett statusz.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: abc

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!