Telefonálás Németországban

Több
12 éve 2 hete #17723 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Telefonálás Németországban

DECOTEXT írta:

peteratde írta: Havi 5 azaz öt euróért az összes német vezetékes számot ingyen hívhatom (Flatrate)


Tényleg , akkor mi is van "ingyen"?

Fárasztó tudsz lenni. A vonalért fizetek 5 eurót (tarifa Eva szóhasználatával) és
az összes hívás ingyen van

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hete #17731 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Telefonálás Németországban

Peteratde nem a vonalert fizetsz, hanem a dijcsomagert. Mert valaszthatsz masik tarifat is, ahol mas a hivasok dija.
Az en otthoni dijcsomagom pl:
Festnetz International-Flat 2
ebben egy csomo orszag vezetekes hivasa benne van:
Färöer, Gibraltar, Griechenland, Malta, Polen, Portugal, Puerto Rico, Slowakische Republik, Tschechische Republik, China****, Estland, Island, Israel, Kroatien, Slowenien, Ungarn
Azt, hogy miert jo nekem Kinat ingyen hivni nem tudom, de csak igy volt benne Magyarorszag is.
De a dijcsomagok szolgaltatonkent valtoznak,es aaz arak is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hete #17736 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Telefonálás Németországban

peteratde írta: Fárasztó tudsz lenni. A vonalért fizetek 5 eurót (tarifa Eva szóhasználatával) és az összes hívás ingyen van

Semmi árasztás és semmi nincs ingyen! Az összes hálozati (belföldi) hivás kerül neked havi 5 euróba! Ehez jön a többi (nem hálozati és külföldi) ahol lenyúlnak alaposan!
:P
Kicsit számolj utána, s nem ártana egy racionálisabb
gondolkodásmód! Nem én vagyok az ellenség!
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hete #17769 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Telefonálás Németországban

Decotext igazad van, ingyen valoban nincs semmi, mert a havidijat mindig ki kell fizetni, legfeljebb nem fizet a hivasokert tovabbi dijat. En egyebkent tenyleg nem fizetek, de csak ezekert a hivasokert, vezetekes nemet, es a megadott orszagokba. De a havidijam nem is 5 euro, hanem lenyegesen több. Viszont az egyeb hivasokert en is fizetek.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #17790 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Telefonálás Németországban

Kedves DCT,

azzal kezdeném, hogy kifejezetten az az érzésem, hogy barátságosabb hangvételűek lettek a hozzászólásaid. Köszönet érte :)

Abban nagyjából egyet értünk, hogy nagy általánosságban semmi sincsen ingyen, valamilyen formában mindenért fizetni kell. (legalábbis a korrekt emberek a szivaséget is viszonozzák )
Kis szemléletbeli különbség van köztünk.
Az internet előfizetésem mellé, + 5 euró a telefon, belföldi faltrate-el, Európába 5 cent per perc (fis hálózat). Ez azért nem tekinthető lenyúlásnak. Persze nem ezt használom országon kívül, mivel jóval kedvezőbb áru lehetőségek is vannak. Mobilt pedig mobilról hívok, mert úgí a legolcsóbb.
Azért tekintem a belföldi hívásokat továbbra is ingyenesnek, mivel a vonalat mindenképpen fizetném, akkor is ha soha nem indítanék hívást, mert egy csomó lehetőség szinte csak akkor elérhető, ha van vonalas számod. Egyből komolyabban vesznek, hiszen az valamilyen szinten állandó lakóhelyet, vagyis stabilabb egzisztenciát feltételez.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #17791 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Telefonálás Németországban

Eva10 írta: Peteratde nem a vonalert fizetsz, hanem a dijcsomagert. Mert valaszthatsz masik tarifat is, ahol mas a hivasok dija.
Az en otthoni dijcsomagom pl:
Festnetz International-Flat 2
ebben egy csomo orszag vezetekes hivasa benne van:
Färöer, Gibraltar, Griechenland, Malta, Polen, Portugal, Puerto Rico, Slowakische Republik, Tschechische Republik, China****, Estland, Island, Israel, Kroatien, Slowenien, Ungarn
Azt, hogy miert jo nekem Kinat ingyen hivni nem tudom, de csak igy volt benne Magyarorszag is.
De a dijcsomagok szolgaltatonkent valtoznak,es aaz arak is.

Amint DCT-nek írtam, én személyemben a vonalért fizetek, még ha a díjcsomaggal mást is kapok :)
Én minden más fix hálózatot skype-n hívok, mert úgy sokkal olcsóbb. Arról nem is beszélve, hogy mennyivel kényelmesebb úgy telefonálni, hogy mind a két kezem szabad :)

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!