Magyar rendszámmal Németországban

  • Lilla
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5175 Írta: Lilla
Lilla válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországba

Sziasztok!

Elolvastam a téma hozzászólásait és számomra elég vegyesek! :)
Persze tudom ez azért van, mert sajnos senki sem tudja pontosan hogyan is működik a rendszer.
Amit én leszűrtem és remélem jól az az, hogy elég a magyar rendszámú autót a Finanzamt-nál bejelenteni és az éves adót kifizetni. Ekkor talán nem kaphat az ember megrovást. Jól gondolom?
Kérdés: mekkora az éves Steuer? Kerestem kalkulátorokat, de vagy a Co2 kibocsátást vagy pedig a Schlüsselnummer-t kell megadni és sajnos a magyar papírok ezeket nem tartalmzzák (vagy csak én nem keresem jó helyen)!?
És ez meddig működhet így, mármint hogy meddig elegendő csak az adóhivatalnál az autót bejelenteni?

Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv: Lilla

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5181 Írta: Witzleben
Witzleben válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországba

Szia Lilla!

En ugy tudom, hogy Euro 5 motorra az elso ket evben nem kell fizetni ( a gepkocsi eletkorarol van szo), utana, az en esetemben ( Honda Jazz) kb 100euro evente. En megkerestem a Finanzamtot, de a Kozlekedesi Felugyelethez kuldtek, hogy ott erdeklodjek, igy en feladtam. Az adotanacsado azt meselte, hogy a lengyel ugyfelei csak akkor foglalkoznak a temaval, amikor a rendorseg elkezdi oket noszogatni, ilyenkor meg nem buntetnek. Szoval en nem fogom eroltetni a dolgok ugymond rendezeset.

Witzleben

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Lilla
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5234 Írta: Lilla
Lilla válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországba

Kedves Witzleben!

Köszi szépen a választ!
Mi első körben a legközelebbi önkormányzatba, azon belül pedig a gépjármű osztályra mentünk be (pontosan nem tudom mi a neve, de legyen Közlek.Felügylet :) és ott egyből át akarták papírozni az autót németre! Vagyis mondták, hogy kössünk rá biztosítást, adnak rendszámot, stb. stb.
Illedelmesen megköszöntük a segítséget és mondtuk, hogy később visszajövünk! :)
Egyébként nekünk (ha jól tudom:) Euro 4-es (VW Passat) az autó!
Nos, akkor egyelőre várunk ezzel kapcsolatban!
Köszi még egyszer!

Üdv: Lilla

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #5239 Írta: joc7i
joc7i válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Sziasztok.

Én is futottam pár kört és inkább váltottam, eladtam otthon az autót és megvettem itt kint kb. ugyanazt olcsóbban, mint amiért elment.
És azóta német rendszám, itteni TÜV meg minden. Éves kiadása nem sokkal több mintha magyar autóm lenne.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #8559 Írta: Rolix
Rolix válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a magyar rendszámú autót egy bizonyos kint lét után át kell e törzskönyveztetni, hogy német rendszámmal fusson tovább? Ha igen, milyen áron mozog ez? Ha nem, akkor a biztosítást ki kell/lehet terjeszteni külföldre is, vagy az amúgy is érvényes? Esetleg érdemes németországi biztosítót keresni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8566 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Rolix írta: Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a magyar rendszámú autót egy bizonyos kint lét után át kell e törzskönyveztetni, hogy német rendszámmal fusson tovább? Ha igen, milyen áron mozog ez? Ha nem, akkor a biztosítást ki kell/lehet terjeszteni külföldre is, vagy az amúgy is érvényes? Esetleg érdemes németországi biztosítót keresni?


ezen fórumon van a kérdésedre válasz, olvasd végig , nem hosszú a fórum, csupán 3 oldal. nem emlékszem a fórumozó nevére pontosan, de két helyen is írt és paragrafust is betett az egyik helyen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!