Magyar rendszámmal Németországban

Több
12 éve 6 hónapja #8568 Írta: Rolix
Rolix válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Szilvi írta: ezen fórumon van a kérdésedre válasz, olvasd végig , nem hosszú a fórum, csupán 3 oldal. nem emlékszem a fórumozó nevére pontosan, de két helyen is írt és paragrafust is betett az egyik helyen.


Tudom, már azóta elolvastam, csak én egy másik topicba írtam a hozzászólásomat, előtte pedig nem láttam még ezt. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8569 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Rolix írta: Tudom, már azóta elolvastam, csak én egy másik topicba írtam a hozzászólásomat, előtte pedig nem láttam még ezt. :)

Kereső , kereső, keresőőőőőő :evil: :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8570 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Gergoo írta:

Rolix írta: Tudom, már azóta elolvastam, csak én egy másik topicba írtam a hozzászólásomat, előtte pedig nem láttam még ezt. :)

Kereső , kereső, keresőőőőőő :evil: :laugh:


pont ez a szó jutott nekem is eszembe :lol: , de mivel pár napja Nekem is körülírva koppintottak a fejemre, gondoltam én sem durr bele módon csinálom. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8574 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Nyugodtan lehet magyar rendszámos autóval eu-s tagállamban közlekedni. Minden tagállam- a magyar is- azt írja elő, hogy a nála letelepedett személy a tulajdonában álló szgk-t az adott tagállam szabályai szerint köteles forgalomba helyezni, de egyrészt a napok mennyiség bizonyíthatatlan a hatóság részéről, másrészt ezen szabály be nem tartása nem jár szankcióval. "Lex imperfecta."- szankció nélküli norma.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8576 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

laolaj írta: Nyugodtan lehet magyar rendszámos autóval eu-s tagállamban közlekedni. Minden tagállam- a magyar is- azt írja elő, hogy a nála letelepedett személy a tulajdonában álló szgk-t az adott tagállam szabályai szerint köteles forgalomba helyezni, de egyrészt a napok mennyiség bizonyíthatatlan a hatóság részéről, másrészt ezen szabály be nem tartása nem jár szankcióval. "Lex imperfecta."- szankció nélküli norma.

Ez igy azzal a kiegészitéssel korrekt, hogy ha valaki 1 évnél hosszabb ideig akar itt maradni a magyar kocsival, akkor köteles német rendszámot kérni a gépkocsira! Ennek az ellenörzése valóban nehéz, de ha valakinek bejelentett lakása, s szerzödéses munkahelye van, akkor az ellenörzésnél serc-perc alatt kiderül a folyamatos ittlét! (Azt nem tudom, hogy mi van akkor ha ez kiderül? Büntetnek? Kivonják a forgalomból? Köteleznek, hogy azonnal... és be kell mutatni?) Pontosan ez a problémája sok külföldi egyetemistának, mert papa megveszi a kocsit, de itt egy év után kezdödnek a gondok. A legtöbben ezért vesznek valahol egy német roncsot.)
Mi is ilyen okból vittük haza a magyar kocsinkat, s adtuk el annak idején, miután itt egy német rendszámút vettünk, ugyanis sokkal drágább egy magyar kocsit itt "honositani" németre: T.Ü.V., papirok fordittatása, adásvételi, stb. Egyébként a jogositványra is ez a törvény érvényes, ha nem EU jogsink van!


Jobb a német, mert az soha nem jár le! Magyar állampolgárként
is lehet kérni! Nekem ilyen van de nincsenek német papirjaim!)
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8584 Írta: gizella
gizella válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Sziasztok !

Ezt a jogositvány dolgot nem értem, hogy nincsenek papirjaid ? hogy érted ezt ? itt élsz ! van bejelentett lakásod / mint olvasom , már régóta / akkor ????.....
Köszönöm a válaszotok

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!