Magyar rendszámmal Németországban

  • jaegermeister
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #10099 Írta: jaegermeister
jaegermeister válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon, így először is üdvözlök mindenkit!
Kérdésem feltevése előtt - jó fórumozó módjára - először elolvastam az összes hozzászólást a témában, de mivel választ nem találtam, ezért fordulok hozzátok.
Úgy gondolom, az én esetem speciális.
Idén május óta dolgozom a párommal Baden-Württembergben, 2 éves munkaszerződésünk van, be vagyunk jelentve a városba, ahol lakunk. Az autó, amit használunk magyar rendszámos, viszont Magyarországon élő édesanyám nevén van már 5 éve (anno a biztosítás olcsóbbsága miatt csináltuk így). Ha az információim jók, akkor 2012. májusig semmi problémánk nem lehet, hiszen 1 évig használhatjuk. Most jön a csomó a kötélre: jövő tavasszal eladni szándékozom az autót otthon. Szeretnék venni egy autót itt Németországban, de az 1 éves biztosítása kb. 1200 € lenne, így piszkál a gondolat, hogy hazaviszem, kifizetem a regisztrációs adót, ráíratom anyum nevére és minden megy tovább úgy, ahogy eddig. A másik csomó, hogy anyum autója meg az én nevemen van otthon, tehát ha a nevemre akarom íratni az újat, akkor az övét az ő nevére kell íratni, hogy a Bonus-ok gyarapodhassanak. (ugyebár egy ember nevén lehet több autó is, de akkor csak az egyik autó Bonusai gyűlnek, a többi A0-ban marad).
Amit nem tudok:
- mi történik, ha megállít a rendőr és látja, hogy a forgalmiban nem én szerepelek, hanem a Mutter? (a családnevünk egyezik, mert anyum a házas nevét használja és az van a forgalmiban; teszemazt vagyok Tóth Gábor, a forgalmiban meg Tóth Tamás Béláné van)
- ha mégis német rendszámot rakatok rá akkor hogy megyek haza Urlaub-ra, ha a kormány azt is szigorítani akarja, hogy a jövőben külföldi rendszámos autóval magyar állampolgár csak egy napig közlekedhet az országban?

Tehát egyelőre több érv is amellett szól, hogy magyar rendszámmal, anyu nevén jövök vissza vele:
- igazoltatáskor azt tudom mondani, hogy anyu itt van látogatóban, csak én jöttem a közértbe a kocsival ("közért" - micsoda berögződés..)
- a regisztrációs adó novemberben megszavazott brutális csökkentése megint engem támogat
- a biztosítás otthon kb. 40.000.- forint egy évre, még ha CASCO-t és DAS-t is kötök otthon, úgy is olcsóbb, mint itt.
- rosszabb esetben küldetek magamnak tankolásról, vagy matricáról számlát az én nevemre, így újraindul az egy év

Ellenérv: - mi van ha balesetet okozok?!

Köszi a válaszokat és hogy végigolvastátok a sztorit!

Üdv!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #10122 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

jaegermeister írta: Sziasztok!
Új vagyok ezen a fórumon, így először is üdvözlök mindenkit!
Kérdésem feltevése előtt - jó fórumozó módjára - először elolvastam az összes hozzászólást a témában, de mivel választ nem találtam, ezért fordulok hozzátok.
Úgy gondolom, az én esetem speciális.
Idén május óta dolgozom a párommal Baden-Württembergben, 2 éves munkaszerződésünk van, be vagyunk jelentve a városba, ahol lakunk. Az autó, amit használunk magyar rendszámos, viszont Magyarországon élő édesanyám nevén van már 5 éve (anno a biztosítás olcsóbbsága miatt csináltuk így). Ha az információim jók, akkor 2012. májusig semmi problémánk nem lehet, hiszen 1 évig használhatjuk. Most jön a csomó a kötélre: jövő tavasszal eladni szándékozom az autót otthon. Szeretnék venni egy autót itt Németországban, de az 1 éves biztosítása kb. 1200 € lenne,

Amennyiben olyan biztosítóhoz fordulsz Németországban, mely elfogadja a Magyarországi bonus jogosultságot, úgy arról német és/vagy angol nyelvű kártörténeti igazolást kell kérj a Magyar biztosítódtól és azt kint be kell mutasd. Ez esetben olcsóbb lesz a német biztosításod.

jaegermeister írta: így piszkál a gondolat, hogy hazaviszem, kifizetem a regisztrációs adót, ráíratom anyum nevére és minden megy tovább úgy, ahogy eddig. A másik csomó, hogy anyum autója meg az én nevemen van otthon, tehát ha a nevemre akarom íratni az újat, akkor az övét az ő nevére kell íratni, hogy a Bonus-ok gyarapodhassanak. (ugyebár egy ember nevén lehet több autó is, de akkor csak az egyik autó Bonusai gyűlnek, a többi A0-ban marad).

Ez egyáltalán nem így van. A helyzet az, hogy amennyiben több autó van a neveden, úgy ez párhuzamos üzemelésnek minősül, és minden autónál elindul a bonus. Tehát nem igaz az, hogy csak az egyik autó bonusai gyűlnek, a többi A0-ban marad. Amennyiben egy újabb autó kerül a többi mellé a nevedre, az valóban A0-ban indul, de mint írtam, annál is elindul a számolás.

jaegermeister írta: Amit nem tudok:
- mi történik, ha megállít a rendőr és látja, hogy a forgalmiban nem én szerepelek, hanem a Mutter? (a családnevünk egyezik, mert anyum a házas nevét használja és az van a forgalmiban; teszemazt vagyok Tóth Gábor, a forgalmiban meg Tóth Tamás Béláné van)

Nem kell meghatalmazás senkitől senkinek, hogy magyar rendszámos autót használjon. Amit fel kell mutatnod, az a forgalmi a biztosítás és a jogsid. Mindennek érvényesnek kell lennie. Amennyiben megnyugtat a dolog, anyudtól kérj egy meghatalmazást
( melyet két tanú aláír ) , hogy vezethesd az autót. Amennyiben német rendszámos autót vezetsz, úgy a német lakcímkártyáddal igazolod, hogy nem itt laksz, és ezt alátámasztod a magyar az önkormányzatnál kapott "ideiglenesen külföldön tartózkodik" igazolással. A törvény szerintem azokra vonatkozik, akik életvitelszerűen Magyarországon laknak. Akik életvitelszerűen Németországban, azokra véleményem szerint nem vonatkozik a tiltás.

jaegermeister írta: - ha mégis német rendszámot rakatok rá akkor hogy megyek haza Urlaub-ra, ha a kormány azt is szigorítani akarja, hogy a jövőben külföldi rendszámos autóval magyar állampolgár csak egy napig közlekedhet az országban?

Szerintem azokr gondolnak, akik nem a BRD-ben laknak, hanem Mo-on. Azokra vonatkozik az egy napos dolog.

jaegermeister írta: Tehát egyelőre több érv is amellett szól, hogy magyar rendszámmal, anyu nevén jövök vissza vele:
- igazoltatáskor azt tudom mondani, hogy anyu itt van látogatóban, csak én jöttem a közértbe a kocsival ("közért" - micsoda berögződés..)

Én ezt csak akkor mondanám, ha valóban ott van az anyukád. Mert a német rendőrök roppant alaposak, bekísérnek, és megkérik, jöjjön érte anyukád. Akkor aztán vakarózhatsz :) Mindezt tapasztaltam, mármint az alaposságot, de lehet, ez csak velünk fordult elő, mikor trailerrel húztunk egy autót ki.

jaegermeister írta: - a regisztrációs adó novemberben megszavazott brutális csökkentése megint engem támogat

Miért is akarsz magyar rendszámot egy német autóra, ha vezetheted jogosan azt?

jaegermeister írta: - a biztosítás otthon kb. 40.000.- forint egy évre, még ha CASCO-t és DAS-t is kötök otthon, úgy is olcsóbb, mint itt.

Igen, ez igaz, a biztosítás valóban itt töredéke a kintinek, azonban a DAS-t csak akkor vonatkozik a kocsira kint, ha a"HID"kiegészítő biztosítást is megkötöd ( ez a Németországi kiterjesztés), amit viszont csak a legnagyobb csomag mellé köthető ( 80.000,- Ft / év a DAS + 46.000,- Ft a HÍD/év).

jaegermeister írta: - rosszabb esetben küldetek magamnak tankolásról, vagy matricáról számlát az én nevemre, így újraindul az egy év.

Nem, mert a munkaszerződésed két évre szól, és a kinti rendőrök erre viszont ugranak. :) Így az egy év a munkaszerződésed aláírásától ketyeg.

jaegermeister írta: Ellenérv: - mi van ha balesetet okozok?!

Ha kinti biztosításod van a német autódra, akkor fizet a német biztosító. A magyar rendszámos autó esetén a tualjdonsonak megy egy levél, hogy Te milyen jogon használtad az autót, s ha igazolja anyud, hogy a fia vagy, akkor térít a biztosító.

Lehet, van olyan, amiben tévedek - mivel nem kint, hanem itthon élek - de a biztosításokkal kapcsolatban biztosan nem :blush:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 3 hónapja #10130 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Szia Szilvi!

Azt írtad, hogy :
Amennyiben német rendszámos autót vezetsz, úgy a német lakcímkártyáddal igazolod, hogy nem itt laksz, és ezt alátámasztod a magyar az önkormányzatnál kapott "ideiglenesen külföldön tartózkodik" igazolással.
Ne haragudj, de tudomásom szerint ilyen "igazolás" nem létezik. Amikor én évekkel ezelőtt bejelentettem az ország határozatlan időre való elhagyását, én olyat nem kaptam.
Üdv. Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #10131 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Sziasztok,

szerintem abban a kérdésben nincs igaza Szilvinek, hogy a munkaszerződés kezdetétől számítják az egy évet. Szerintem a kocsi itteni használatától, a kocsi ittlététől kezdődik az egy év. Életszerű példa (lehetne) : 4 éve itt élek, otthonról kölcsönbe kapom szülő autóját, mert ő nem vezet már mondjuk. Kihozom, itt használom. Ha az én itt tartózkodásomat vennék alapul, akkor elviekben a határon be se jöhetnék már vele !

Aki ért hozzá tegye közkinccsé tudását please !!

Szép estét !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #10132 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Szia Maya,

van olyan, hogy német lakcímkártya ? Még nem hallottam róla, bár még csak hónapok teltek el az érkezésemtől. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #10133 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Maya írta: Szia Szilvi!

Azt írtad, hogy :
Amennyiben német rendszámos autót vezetsz, úgy a német lakcímkártyáddal igazolod, hogy nem itt laksz, és ezt alátámasztod a magyar az önkormányzatnál kapott "ideiglenesen külföldön tartózkodik" igazolással.
Ne haragudj, de tudomásom szerint ilyen "igazolás" nem létezik. Amikor én évekkel ezelőtt bejelentettem az ország határozatlan időre való elhagyását, én olyat nem kaptam.
Üdv. Maya


Kedves Maya,

a férjem november 11-én volt önkormányzatnál, azaz bejelentette, hogy ideiglenesen külföldre megy. A kézzel kitöltött okmányirodai dokumentum ( lakcímjelentő lap) bal oldali részét kapta vissza, melyen az adatai fölött látható az 'X'-el jelölve, hogy "ideiglenesen külföldön tartózkodás bejelentése" s ennek a dokumentumnak az alján az okmányiroda pecsétje. Ezt neveztem én "igazolásnak".

Nem tudom, hogy évekkel ezelőtt ez hogy működött, mit kellett kitölteni és mit nem, kaptál-e vissza valamit vagy sem, de azt gondolom, a két dokumentum igazolja azt, hogy nem laksz itthon. Ezt kiegészítheted egy kinti, nevedre szóló telefonszámlával/internetszámlával/stb számlával, így véleményem szerint hitelt érdemlően igazoltad a rendőrnek, hogy nem élsz életvitelszerűen Magyarországon.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!