Magyar rendszámmal Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #8590 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

gizella írta: Sziasztok !

Ezt a jogositvány dolgot nem értem, hogy nincsenek papirjaid ? hogy érted ezt ? itt élsz ! van bejelentett lakásod / mint olvasom , már régóta / akkor ????.....
Köszönöm a válaszotok


Mit nem értesz?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8593 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

gizella írta: Sziasztok !

Ezt a jogositvány dolgot nem értem, hogy nincsenek papirjaid ? hogy érted ezt ? itt élsz ! van bejelentett lakásod / mint olvasom , már régóta / akkor ????.....
Köszönöm a válaszotok


Úgy értette, hogy NÉMET papírjai nincsenek, azaz magyar állampolgár, nem kérte a német állampolgárságot. Magyar állampolgárként, magyar papírokkal él és dolgozik BRD-ben. Ugyan van "német" jogosítványa, azaz "Németországban kiváltott jogosítványa", melynek az alapja a korábbi, Magyarországon megszerzett jogosítvány, de az csak azért váltotta ki kint, mert míg a Magyarországon kiváltott jogosítvány x évente lejár ( kinek-mikor), addig a Németországban kiváltott jogosítvány nem. Mivel EU ország mindkét ország, erre van lehetőség.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gizella

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #8600 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Szilvi írta: Úgy értette, hogy NÉMET papírjai nincsenek, azaz magyar állampolgár, nem kérte a német állampolgárságot. Magyar állampolgárként, magyar papírokkal él és dolgozik BRD-ben. Ugyan van "német" jogosítványa, azaz "Németországban kiváltott jogosítványa", melynek az alapja a korábbi, Magyarországon megszerzett jogosítvány, de az csak azért váltotta ki kint, mert míg a Magyarországon kiváltott jogosítvány x évente lejár ( kinek-mikor), addig a Németországban kiváltott jogosítvány nem. Mivel EU ország mindkét ország, erre van lehetőség.

Korrekt! Semmilyen német személyi papirom nincs. Államplgárságom csak magyar, s nem is kettős! Nekem itt csak egy érvényes magyar útlevelem van, amiben egy hologrammos korlátlan tartózkodási és munkavállalási engedély van beragasztva. A jogosítványom, a betegbizosítási kártyám, a csekkártyám és a hitelkártyám minden német. Sajons, az útlevelem időnként lejár, s ezt póstán el kell küldenem a berlini nagykövetségre, ahol elintézik a hosszabbitást (utoljára 25 DM volt). 2015-ben kell majd újra csináltatnom. Azért kell az útlevelem, mert nem csak EU országokba járunk.....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Pulli
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #8703 Írta: Pulli
Pulli válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Hol van itt a baj én 22 éve vagyok itt állandora kivagyok jelentkezve magyarbol van egy Utlevelem meg egy magyar jogsim minden más papirom Német,
A magyar kocsimat viszont én is lecseréltem mert a magyar biztositonak nem volt kedve fizetni egy kocanás miat ugy hogy a német auto mégis csak olcsob.
amugy kösz a tipet a jogsit én is németesitem :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #9813 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy magyar rendszámos autóra hogy és milyen módon, milyen költségekkel lehet német rendszámot szerezni. Itt is van regisztrációs adó, mint Magyarországon a külföldi papíros autókra?
Vagy érdemes az autót otthon eladni és itt kint venni inkább egy német autót?

Köszi előre is a segítséget.

Mariann

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #9821 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

kema82 írta: Sziasztok!Egy olyan kérdésem lenne, hogy magyar rendszámos autóra hogy és milyen módon, milyen költségekkel lehet német rendszámot szerezni. Itt is van regisztrációs adó, mint Magyarországon a külföldi papíros autókra?Vagy érdemes az autót otthon eladni és itt kint venni inkább egy német autót?Köszi előre is a segítséget.Mariann

Kedves Mariann!
Biztosra veheted, hogy legjobb (s legolcsóbb) megoldás, ha eladod otthon a kocsidat és itt veszel egy másikat, amire német rendszámot tetetsz! Természetesen, csak akkor ha, hosszabb ideig szándékozol itt maradni a BRD-ben! Mondjuk 1-2 év vagy még hoszabb időre!


Sajnos nem ismerem a folyamatot és a költségeket a magyar GK. németesítése ügyében!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!