Magyar rendszámmal Németországban

Több
12 éve 5 hónapja #9924 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Szio
Egyszerü mi kétféleképp látjuk a dolgokat, én igy szerettem volna és nekem magyar állando lakhelyem van ,igy mint sokaknak remélem nem lessz probléma Ha meg lessz, mint irtam a sogorom reault szervizes 2 nap és levizsgáztatva a kocsi németrendszámra ,kőltségeket, nem tudom ,de már itt egyik forumon kérdezte valami és még senki nem válaszolt rá :dry:
De mivel 3500 eurot nyertem az adásvételin pár száz euro még belefér :side: :evil:
Üdv.terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9933 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

kisne írta: .... nekem magyar állando lakhelyem van...
...3500 eurot nyertem az adásvételin....Üdv.terézia

Az egész családomnak két állandó lakása van. Egy otthon egy itt! Hol a gond?

Mi az, hogy "nyertél" az adásvételin? Nem nyertél, csak kevesebbet fizettél. A nyeremény az a meglevő pénzedre jön rá, pluszként! Milyen ligika ez??


Tehát ezexszerint: ha én minden nap elkerülöm az OBI-t, meg a
két közeli éttermet, sőt nem megyek be az ékszerboltba sem,
akkor ihaj csuhaj, mennyit nyertem a dolgon....?
:woohoo:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9937 Írta: kormi33
kormi33 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Hello,
Az otthoni gázolaj árához képest az osztrák HTO jelentősen olcsóbb. Megindult a tankolos turizmus.. Erre lépett a Közlekedésfelügyelet,rendőrség, komoly gépjármű ellenőrzésekkel plusz NAV, akik meg az auto elkobzását is emlegetik.... :woohoo:
Akkor már jönnek a kellemetlen kérdések, miert és miért nem...... B)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10075 Írta: robert77
robert77 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Én jövőre költözöm ki és az édesapám nevén lévő, magyar rendszámú autót tervezem használni.
Ebben az esetben, tehát ha a Magyarországon élő családtagom autójával közlekedek egy kölcsönadási/bérleti szerződéssel, akkor mi a helyzet? Valakinek van hasonló tapasztalata?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10076 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Én jövőre költözöm ki és az édesapám nevén lévő, magyar rendszámú autót tervezem használni.
Ebben az esetben, tehát ha a Magyarországon élő családtagom autójával közlekedek egy kölcsönadási/bérleti szerződéssel, akkor mi a helyzet? Valakinek van hasonló tapasztalata?


Határozatlan idejű kölcsönadási szerződés. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10092 Írta: forsterh
forsterh válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Azért én nagyon kíváncsi lennék, ha isten ne adja, de a te hibádból összetörsz egy húszmillió Ft-os németországi autót ( mert itt azért ez a kategória is nagyon jelen van) akkor a magyar gépjármű biztosítód milyen mértékben fog helytállni a felelősségbiztosításod tekintetében. Még az is lehet, hogy a tartós külföldi kint tartózkodásod esete miatt teljesen eláll a biztosítási kártalanítástól, mert ő magyar autóra és magyar viszonyok megléte esetén vállalt biztosítást.
Én a legjobb megoldásnak azt tartom, ha Németországban forgalomban helyezett és vizsgáztatott, német biztosítónál, helyben váltott német felelősségbiztosítás szerint üzemeltetsz egy autót. Baj esetén sok kellemetlenségtől fogod tudni magad megkímélni.

Das Leben ist schön, wenn du es leben kannst!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!