Magyar rendszámmal Németországban

Több
12 éve 3 hónapja #11044 Írta: Kati
Kati válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Sziasztok
szeretnem töletek megkerdezni ha francia rendszamu autot vasarolni szeretnek akkor mi a teendöm. 2013 ig volna rajt TÜV.At kell e nemetre rendszamoztatnom?
mennyibe kerül az Uj TÜV? biztositasa hogyan alakul.1998 -as diesel volkswagen?
minden forumot elolvastam ez ugyben de nem igazan jöttem ra a valaszra.
Köszönöm a valaszaitokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11067 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Igen, német rendszámot kell szerezned az autóra.
Ehhez kell egy új német müszaki is, még akkor is, ha esetleg tegnap csináltattak rá egyet Franciaországban. Enélkül nem állnak veled szóba a németek rendszámcsere ügyben. Maga a müszaki vizsgálat nem kerül egetveröen sokba, itt vannak a Baden-Württenbergre és Bajorországra vonatkozó árak, gyakorlatilag 80 euró alatt megúszod:

www.tuev-sued.de/auto_fahrzeuge/hauptunt...rttemberg_und_bayern

Itt inkább az a gond, hogy ha találnak valami hibát, akkor azt ki kell javíttatnod a rendszámcsere elött. A javíttatás, ha kell és itt csináltatod, akkor nem lesz olcsó.
Kell majd még az adásvételi szerzödés, meg a kocsi összes papírja. Meg kell kötnöd elöre a német biztosításokat az autóra, meg kell adnod azt az engedélyt német adóhatóságnak hogy rendszeresen leemeljék a számládról a kocsi adóját és utána adják ki az új német rendszámot. Hogy mennyi lesz a biztosítás, az attól is függ, hogy Te mit kérsz (pl teljes CASCO vagy anélkül). Ìrtad, hogy van egy nagylányod. Arra vigyázz, hogy ha van friss jogosítvánnyal rendelkezö fiatal a családban, az nagyon megdrágítja a biztosítási díjat.

Ha szakemberekre akarod bízni az egész ügyet, akkor keress rá a „KfZ-Zulassungsstelle“ kifejezésre a neten és nézd meg , hol van neked a legközelebbi ilyen iroda. Ezeknél áltálában müködik müszaki szakértö, aki megcsinálja a TÜV-öt, van ott általában biztosítási kirendeltség is, söt, ha akarod, minden papír leadása után még a rendszámot is beszerzik neked. Neked csak fel kell csavaroznod (miután mindent fizettél)!

Èn a helyedben nagyon meggondolnám, hogy belemenjek-e ebbe a hercehurcába és csak akkor csinálnám, ha gyakorlatilag potom áron adnának egy biztosan remek kocsit.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Kati

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #11148 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Kati írta: Sziasztokszeretnem töletek megkerdezni ha francia rendszamu autot vasarolni szeretnek akkor mi a teendöm. 2013 ig volna rajt TÜV.At kell e nemetre rendszamoztatnom?mennyibe kerül az Uj TÜV? biztositasa hogyan alakul.1998 -as diesel volkswagen?minden forumot elolvastam ez ugyben de nem igazan jöttem ra a valaszra.Köszönöm a valaszaitokat.

Gondolom, ezt viccnek szántad! Az 1998-as VW az (2011) idén 13 éves, jövöre a 14. ! Ha egészen kevés kilóméter is an benne, akkor sem éri meg az egész hercehurca! persze, hogy ha itt jársz vele a BRD-ben elöbb utóbb kell rá német rendszám, de TIZENNÉGY éves!!! Amit igy ráforditasz, annyiért itt is kapsz kocsit!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11204 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Kivételesen egyetértek az elöttem szólóval :) :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11213 Írta: Kati
Kati válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

sziasztok,
köszönöm a valaszaitokat azt hiszem inkabb nemet autot keresgelek jobban jarok.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12289 Írta: nico1980
nico1980 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Sziasztok!
Már több internetes oldalt végig olvastam, de sajnos az én problémámra nem találtam választ. Remélem ti tudtok segíteni.
A probléma a következő: A párommal a nyáron Németországba költöznénk. Van két magyar rendszámú autónk, amit majd csak teljes felújítás után vinnénk ki magunkkal (kB. 2 év múlva). Mind a kettő 31 éves, a típusuk Fiat 126 BIS.
Mi a teendő a következő esetekben?
1. Két év múlva ha kivisszük az autókat német rendszámot szeretnénk?
2. Veterán autóként viszem ki őket és így szeretnék német rendszámot?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!