Magyar rendszámmal Németországban

Több
12 éve 2 hónapja #15089 Írta: cspeti
cspeti válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Sajnos nem mindene eredeti ezért nem kapta meg az OT. vizsgát normál gépjárműként van nyilvántartva. Normál magyar forgalmija és törzskönyve van meg.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15952 Írta: Szamoca
Szamoca válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Sziasztok!

Remélem jó helyen kérdezem :)

Én a magyar frsz-ú autóm szeretném német rendszámosíttatni. A műszakim lejárt, így a TÜV-öt itt meg kell csináltani mindenképpen. Felhívtam a magyar okmányirodát és a biztosítót is a bonus/malus miatt, ők azt mondják, h ki kell először vonatni a magyar forgalomból az autót. Menete szerintük: rendszám levesz, forgalmival, törzskönyvvel hazaküld, családtag meghatalmazással bemegy az önkorihoz, ott némi pénz ellenében ideiglenesen vagy véglegesen kivonják a forgalomból, utána lehet német rendszám itt kinn. Ehe.

Ez azért érdekes, mert a férjem a magyar frsz motorját itt kinn adta el, az ügyintézés sokkal simábban ment: eladta és a német hatóság hazaküldte minden papírját, rendszámtáblát. Az eladási szerződéssel igazolta a magyar biztosító felé, hogy a motor el lett adva, ők törölték a biztosítást, az önkori várja a rendszámot, h a súlyadót töröljék, stb.

Lehet, h érdemesebb lenne "eladni" az autót pl a férjemnek itt kinn és ekkor ugyanaz a procedúra, mint a motornál? Akkor nincs szívás a rendszám nélküli autóval, stb. Vagy szerintetek hogyan lehet egyszerűen és kényelmesen megoldani?

Ha van jótanácsotok, szívesen várom! :) Köszönöm szépen előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15955 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Bullshit , ha hazaküldted a törzskönyvedet mivel igazolod a tulajdonod?
Ha abba beleütik, hogy "forgalombol véglegesen kivonva" akkor nem kapsz mégegyszer arra forgalmi engedélyt. Azt akkor szokták mielött a présbe megy.
Vidd MO-ra a tragacsot add el ott, vegyél valami tisztességesset itt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15982 Írta: Szamoca
Szamoca válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Köszönöm a választ! Közben utánajártam én is egy helyi autószerelőnél a témának, át is nézte az autót.

1. az ő tudomása szerint, ha vki itt kinn lakik, de rendelkezik még magyar lakcímmel, akkor a rendőr nem szólhat, h magyar frsz-ú autója van. Én mást olvastam, abban az volt, h 1 évig lehet használni, persze hogyan bizonyítják stb... mindegy.

2. ha az általam vázolt (papír, frsz, stb) hazaküldős dolgot választom (még nem csináltam semmit :) ), akkor addig itt nyilván nem lehet az autót használni. A magyarok a forgalomból csak ideiglenesen vonják ki - a magyar hivatal (kerületi önkormányzat) tájékoztatása szerint - ami annyit tesz, hogy ha 10 éven belül visszajön az autó Mo-ra, újra regisztrálják vagy élesítik, tudomisén, nem törlik a rendszerből. (Mondjuk szerintem marhaság, de mindegy, meg nekem nem is lett volna jó, vén az autó.)

3. Mivel az autóm egy igazi őslény, így az átvizsgálás, apróbb javítások, TÜV, rendszám, stb intézés kb annyi vagy több € lenne, mint maga amennyit itt az autó ér (piaci ára a mobile.de szerint kb 300-400 €). Így ennek és az előző 2 pont figyelembevételével újragondoltuk az esetet, így az lesz, amit Attila írt: autó haza, műszaki rá és Mo-n eladjuk (ott kb 800-1000 € körül van az ára). Árából itt, kiegészítéssel, frissebb, szebb jó autó vétetik. :)

Azért köszi, h elolvastátok, na meg hátha egyszer másnak is segít az infó.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #16038 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Kedves Szamóca és Mindnyájan!
Az eddig leirtakat végigolvastam, s próbáltam a magam helyzetére adaptálni, de van még sok kérdőjeles dolog, amikre tanácsot kérnék.
Én is a családtagom (feleségem) magyar rendszámos autóját használom itt Németországban. Az autó Mo-on rendelkezik kötelező biztosítással, annak "zöldkártya" igazolása nálam itt Németországban megvan. Feleségem még nem lakik idekint. Nekem itt Németországban van bejelentett albérletem (lakhelyem), de az állandó lakóhelyem maradt Mo-on. Két kérdésre kérnék választ:
1) Köthető-e magyar rendszámos autóra Németországban is un. kötelező biztosítás? A magyart is fizetném, meg a németet is. Gondolom nem lenne olcsó. Természetesen németországi kár esetén csak a német biztosítást venném igénybe, de ennek megléte jelentene biztosítékot német autóstársaim számára, ha én okoznék kárt.
2) Egyáltalán közlekedhetek-e Németországban ezzel az autóval? Kollégám szerint, ha valakinek van bejelentett lakása Németországban, akkor csak német rendszámos autóval közlekedhet. Igaz-e ez? Hatodik hónapja vagyok idekint, nagyon keveset autóztam, szinte semmit.
Válaszotokat előre is köszönöm, gondolom megértitek, hogy ez nagy stressz, hogy nem tudom, kimehetek-e egyáltalán az utcára az autóval, vagy sem.
Üdv.: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16040 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Szamoca írta: Én mást olvastam, abban az volt, h 1 évig lehet használni, persze hogyan bizonyítják stb... mindegy.

Ez stimmel és végtelenül egyszerű! Be kell jelentkezned, és ez a dátum számit! Ha tehát itt dolgozol, akkor laksz is valahol! Ez a bejelentkezési dátum számit! Igy bizonyitják az 1 évet! Ha beleszaladsz egy ilyen ellenrözésbe, köteleznek a papirok bemutatására. Meg van a dátum, s egy év múlva el kell táncolnod a német rendszámú kocsival vagy egy másikkal ha eladtad....!

Ha turista vagy akkor tök mindegy, sőt akkor akár több évig is.....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!