Magyar rendszámmal Németországban

Több
12 éve 1 hónapja #16065 Írta: Witzleben
Witzleben válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

@DECOTEXT: en jogszabalyt csak az adofizetesre vonatkozolag talaltam. A rendszam cserere vonatkozoan nincs jogszabaly, igy nem is kovetelhetik meg. A kgfb-vel kapcsolatban en letisztaztam a magyar biztositoval, hogy eletvitelszeruen kulfoldon elek, a zold kartyat hasznalom a biztositas igazolasara. Azota tobbszor voltam az auto ugyeben a rendorsegen (egyszer elszallitottak mert rossz helyen parkoltam, egyszer valaki meghuzta a kocsit, de otthagyta az elerhetoseget, egyszer pedig ismeretlen tettes ellen feljelentest tettem, mert vegigkarcoltak a teljes oldalat). Nem erdekelte oket a magyar rendszam.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17110 Írta: falvis
falvis válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Valaki tud arról, hogy a szélvédőre ragasztható környezetvédelmi matricát kell megvásárolnia annak, aki németországba utazik, máskülönben nem hajthat be, a városokban kijelölt zónákba? De hol tudom ezt megvenni, és a rendszámtáblán már ott a környezetvédelmi matrica is, akkor miért kell ilyet venni?
Erről itt olvastam ma: umwelt-plakette.de/plakettenshop.php
"Környezetvédelmi matrica nélkül nem lehet behajtani a környezetvédelmi zónákba, még akkor sem, ha a gépkocsi kipufogó gázértékei alapján ezt megtehetné. Ezen elõírás megsértése esetén a pénzbírság 40 euró, emellett a gépkocsi vezetõjének egy büntetõ pontot ( Flensburg) is kiszabnak. Ez a külföldön forgalomba helyezett gépkocsikra (személygépkocsira, tehergépkocsira, autóbuszra) is vonatkozik függetlenül attól, hogy mi a célja a zónába történõ behajtásnak, üzleti út vagy turizmus.
Éppen ezért a gépkocsivezetõk számára fontos idõben tájékozódni és megvásárolni a környezetvédelmi matricát"
Van valakinek tapasztalata erről ? Köszönöm ! János

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17114 Írta: Witzleben
Witzleben válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

EMI-TUV Budapest 4. Ker Dugonics u. 11

www.emi-tuv.hu/emi/hu/kapcsolat

Hogy mennyire veszik szigoruan, az valoszinuleg valtozo varosonkent, azt hiszem, 30€ a buntetes, szerintem nem erdemes kockaztatni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18621 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Sziasztok

Hétvégén megállitott a rendőr, a magyar rendszámu autommal. :blush:
Csak engem akart mert szembe jőtt velem , és megfordult és megállitott.
Nagyon kedvesek voltak :blush: Papirokon kb 10 percig nem tudtak eligazodni :dry:
Megkérdezték tudok-e németül mondtam kicsit :blush:
Megkérdezték, hogy egy bejelentett lakhelyem van-e?( Mert mondták miotta vagyok kint azonnal, Számitogép Nagy Ur :sick: )Mert ha igen és csak itt kőteles vagyok
német rendszámot feltettetni :sick:
Mondtam,hogy nem ,mert otthon van az állandom ,akkor azt mondták rendben.
Ugy hogy vigyázzatok, mit mondtok. mert ellenőrizni fogják :blush:
Szerintem ,ez is olyan mint az eu-s kártya nem mindenhol ugyanaz ,nem tudják még mi a helyzet pontoan,vagy rendőr függő :blush:
Üdv.Terézia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kormi33

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18688 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Udv Sfalvi,

most lattam csak az egy honappal ezelotti kerdesedet. Ha meg erdekel, akkor nalam 2010-ben Frankfurtban igy ment:
TUV Hessen (a TUV-nal az U-n van ket pont :) ) adta 5 euro es a forgalmi alapjan. Forgalmiban benne van a kornyezetvedelmi osztalya a kocsinak, az alapjan kapsz zold, sarga, vagy piros matricat. Ellenorzes (fustgaz stb.) nem volt, csak egy adatlapot toltott ki az ugyintezo, az egesz kb. 5 perc alatt lement.
Szep estet !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #18694 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

kisne írta: Szerintem ,ez is olyan mint az eu-s kártya nem mindenhol ugyanaz ,nem tudják még mi a helyzet pontoan,vagy rendőr függő Üdv.Terézia

Pontosan tudják mi a helyzet! ha egy évnél hosszabb ideig vagy itt s be is vagy jelentve, akkor német rendszám kell! A ziki a trükkökkel az, hogy ha ellenörzik a munkadódnál hogy mióta vagy itt megszívhatod mert senki nem hiszi hogy ingázol! Még Passauból sem....
Én még mindig nem értem, hogy miért kell hosszabb tartozkodás esetén magyar rendszámú kocsihoz ragaszkodni! Én 35%-on vagyok, minden olcsóbb itt mint otthon lenne! A súlyadóról nem is beszélve.....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!