Magyar rendszámmal Németországban

Több
12 éve 1 hete - 12 éve 1 hete #18745 Írta: Estilla
Estilla válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

A jogszabály: az EU-n belül 2 db bejelentett lakcímed lehet: az egyik a fő címed, a másik a másodlagos. Hogy melyik lakcím szerint van rendszámod, tehát magyar vagy német, a te dolgod.
Hogy elkapnak, és sokba kerül - dehogy kapnak el, egyébként a német hatóságok, rendőrök töksötétek EU-jogszabály ügyekben, és ha nem betörő kinézeted van, nem szívóskodsz, akkor még el is ismerik ezt, és keresnek egy középutat. Nekem pl. a Finanzamt 2 hónapig tökölt azon, hogy Mo-on van egy egyetemista lányom, aki a magyar házikómban lakik, = az én háztartásomban, ezért Steuerklasse 2 járna, = le se vonják 1 dn Kindergeldig, = 180 euró az adót. De hát az mégse az én háztartásom, mert én itt vagyok bejelentve, most akkor hogyan is van ez. Mondtam: döntsék el, én aztán baromi nemsokat tudok hozzászólni. A vége az lett: nem tuda, de Steuerklasse 1, 1 db gyerekkedvezménnyel, = jövő januárban visszakapom havi 180ig az adót ( felét se nagyon fizetem, = vacak keresetem van)
Gőzük sincs, hogy mit kezdjenek ezzel: 2 db lakcím EUn belül. Ennél többet tud a falusi autóműhely szerelője, mivel vizsgáztat is: amíg nekem magyar lakcímkártyám van, legálisan furikázok a 19. évébe lépett Astrámmal magyar rendszámmal.
2ezer euró körül van a Gutachten, ami német rendszámos Zulassunghoz kell, ezt még az ismerős osztrák se fizeti ki, aki itt él, és 4szer annyit keres, mint én.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18755 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Kedves Mindnyájan!
Nagyon sokat írtatok a rendszámcseréről, azaz magyarról németre, s sok igazság van benne, ugyanúgy mint azok álláspontjában, akik inkább maradnak a magyar mellett.
Az én helyzetem talán egy kicsit különbözik, hátha lesz valaki, aki tud rá választ. 8-ik hónapja dolgozom és élek Németországban, bejelentett lakásom és állásom van. Magyarországon ugyancsak rendelkezem bejelentett lakással, állandóval és ideiglenessel is.
Feleségem Magyarországon tartózkodik, az Ő NEVÉN van a gépkocsi, amit itt IS használok, néha hazamegyek vele. Szerintetek mi a megnyugtató megoldás a kötelező biztosítási fedezet és a német szabályok szempontjából, egyaránt? Üdv.: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hete #18761 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Estilla írta: Ennél többet tud a falusi autóműhely szerelője, mivel vizsgáztat is: amíg nekem magyar lakcímkártyám van, legálisan furikázok a 19. évébe lépett Astrámmal magyar rendszámmal. 2ezer euró körül van a Gutachten, ami német rendszámos Zulassunghoz kell, ezt még az ismerős osztrák se fizeti ki, aki itt él, és 4szer annyit keres, mint én.

Már látom, hogy hol van sokak alapvető tévedése! Én egyszer nem mondtam, hogy az adott magyar rendszémú kocsira kell német rendszámot teteni! A megoldás azonban nagyon egyszerű! Mivel a német használt kocsik ára a padlón van, valamint már havi 50-100 eurós törlesztésel (kp nélkül!) lehet venni akár vadonat új kocsit, igy a magyar kocsit otthon el kell adni, és itt venni egy megfelelő használtat, vagy újat német rendszámmal!
Kezdettől fogva ezért favorizáltam a dologot! Merem állítani, hogy igy egy kocsi fenntartása kevesebbe kerül így, mint egy otthon vásárolt kocsié! Ráadásul így lehet már igazi autót venni, aminek a crashtest opciói is már jók és sokkal biztonságosabbak mint egy astra, vagy egy renault....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete #18763 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Nekem nem volt gondom amig a magyar rendszamu kocsit hasznaltam, a magyarr biztositst fizettem....
Egeszen addig, amig ki nem tört az üveg egy facantol. A biztositasi ügyintezes nem volt egyszerü. Bejelenteni be lehetett telefonon, online, meg is csinaltak itt. Aztan a penzt kp-ben kiküldtek a Bp-i lakasomra, hiaba adtunk meg bankszamlat. Eppen volt otthon valaki, ez volt a szerencse. Ekkor döntöttük el, hogy itteni auto kell.
Es most nem kell utnyilvantartast irnom, az auto cegauto. Illetve z elsö 3 honapban kellett, es valamenniy % kellett, hogy hivatalos ut legyen. Mivel szinte csak hivatalosan hasznalom az autot, ez nem volt problema. Ekkortol cegauto, minden költseget elszamolok. A magyar autohoz utnyilvantartast kellett irogatni mindig.
sziasztok:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Tomgreg
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete #18826 Írta: Tomgreg
Tomgreg válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Sziasztok,
visszaolvastam több oldalt de nem talátam megoldást.
Van egy autóm, aminek tulajdonosa én vagyon + apám az üzembentartó. Ha én bejelentkezem a német lakcímre, akkor meglesz a kezdő dátum a kint tartózkodáshoz, ez stimmt. Nade a magyar forgalmiban az üzemben tartó van feltüntetve. Az én esetemben. Gondolom, ha a rendőr megállít sima ellenőrzésen, akkor nem az én nevemet látja, hanem apámét mi csak a családnévig. Volt már ellenőrzésem, de nem volt gond. Kérdezte ki - az a forgalmiban. De ennyi. A törzskönyvet nem kérte el, abbn én lennék beírva. :) :laugh:

Van a fenti esetre okosság, vagy ez egy megoldás, a magyar rendszám német használatra.
Köszi, szép napot.
Tamás

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18845 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Tomgreg írta: Sziasztok,
visszaolvastam több oldalt de nem talátam megoldást.
Van egy autóm, aminek tulajdonosa én vagyon + apám az üzembentartó. Ha én bejelentkezem a német lakcímre, akkor meglesz a kezdő dátum a kint tartózkodáshoz, ez stimmt. Nade a magyar forgalmiban az üzemben tartó van feltüntetve. Az én esetemben. Gondolom, ha a rendőr megállít sima ellenőrzésen, akkor nem az én nevemet látja, hanem apámét mi csak a családnévig. Volt már ellenőrzésem, de nem volt gond. Kérdezte ki - az a forgalmiban. De ennyi. A törzskönyvet nem kérte el, abbn én lennék beírva. :) :laugh:

Van a fenti esetre okosság, vagy ez egy megoldás, a magyar rendszám német használatra.
Köszi, szép napot.
Tamás


Miért lenne gond?
Mi köze a fakabátnak, hogy milyen autóban ülsz. Még ha a szomszéd adta is kölcsön?
Amig a papirjaid ok. A kocsit sem körözik, oda mész vele ahova akarsz.
Ezt ugy hivják, hogy alapvetö szabadságjogok.

Egyébként ez a módja a magyar hülység kikerülésének is.
Külföldi rendszámmal idegen autóban. Kölcsön van. Es akkor mi van? Mit számit akkor a te címed?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!