Magyar rendszámmal Németországban

Több
12 éve 1 hete - 12 éve 1 hete #18846 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Attila_BRD írta:

Tomgreg írta: Sziasztok,
visszaolvastam több oldalt de nem talátam megoldást.
Van egy autóm, aminek tulajdonosa én vagyon + apám az üzembentartó. Ha én bejelentkezem a német lakcímre, akkor meglesz a kezdő dátum a kint tartózkodáshoz, ez stimmt. Nade a magyar forgalmiban az üzemben tartó van feltüntetve. Az én esetemben. Gondolom, ha a rendőr megállít sima ellenőrzésen, akkor nem az én nevemet látja, hanem apámét mi csak a családnévig. Volt már ellenőrzésem, de nem volt gond. Kérdezte ki - az a forgalmiban. De ennyi. A törzskönyvet nem kérte el, abbn én lennék beírva. :) :laugh:

Van a fenti esetre okosság, vagy ez egy megoldás, a magyar rendszám német használatra.
Köszi, szép napot.
Tamás


Miért lenne gond?
Mi köze a fakabátnak, hogy milyen autóban ülsz. Még ha a szomszéd adta is kölcsön?
Amig a papirjaid ok. A kocsit sem körözik, oda mész vele ahova akarsz.
Ezt ugy hivják, hogy alapvetö szabadságjogok.

Egyébként ez a módja a magyar hülység kikerülésének is.
Külföldi rendszámmal idegen autóban. Kölcsön van. Es akkor mi van? Mit számit akkor a te címed?

Ha az olyan eccerű lenne :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Ajánlom szíves figyelmetekbe:
http://totalcar.hu/kozosseg/rsvptc/2012/05/07/nyilt_level_rogan_antalnak/
Jó mulatást és mérlegelést. :evil: :evil: :evil: :evil:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hete #18847 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Attila_BRD írta: Miért lenne gond?
Mi köze a fakabátnak, hogy milyen autóban ülsz. Még ha a szomszéd adta is kölcsön?
Amig a papirjaid ok. A kocsit sem körözik, oda mész vele ahova akarsz.
Ezt ugy hivják, hogy alapvetö szabadságjogok.

Ez így nem korrekt, mert sok esetben megszünhet pl. a biztositása! Van két kocsink, de egyiket sem vezethetik a gyerekeim, (32 és 34 évesek) csak ha külön bejelentem (előre) a biztsítónak, hogy mikor és meddig! (Állandóan nem!) Idegen meg semmiképpen nem vezetheti, mert megszünik minden biztositásom! Igaz így minden sokkal olcsóbb! Addig amíg nincs semmi baj (baleset, lopás, feltörés, stb) addig nincs is gond, de mi van ha valami történik??
Én inkább előre lefixálnám a dolgokat, mert utólag késő lehet....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18853 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

DECOTEXT írta:

Attila_BRD írta: Miért lenne gond?
Mi köze a fakabátnak, hogy milyen autóban ülsz. Még ha a szomszéd adta is kölcsön?
Amig a papirjaid ok. A kocsit sem körözik, oda mész vele ahova akarsz.
Ezt ugy hivják, hogy alapvetö szabadságjogok.

Ez így nem korrekt, mert sok esetben megszünhet pl. a biztositása! Van két kocsink, de egyiket sem vezethetik a gyerekeim, (32 és 34 évesek) csak ha külön bejelentem (előre) a biztsítónak, hogy mikor és meddig! (Állandóan nem!) Idegen meg semmiképpen nem vezetheti, mert megszünik minden biztositásom! Igaz így minden sokkal olcsóbb! Addig amíg nincs semmi baj (baleset, lopás, feltörés, stb) addig nincs is gond, de mi van ha valami történik??

Deco, nem a te spórolásodrol beszéltünk hanem a közlekedési jogokrol.

Én inkább előre lefixálnám a dolgokat, mert utólag késő lehet....

A rendörnek tök mindegy. Erröl volt szó

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hete #18864 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Attila_BRD írta: Deco, nem a te spórolásodrol beszéltünk hanem a közlekedési jogokrol.

Attács, nem spórolásról van szó hanem érvényes biztositásokról! (Haftpflicht, Casco)
A rendör lehet, hogy nem ért hozzá, de a biztositó igen.... A többi stimmel! ;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 napja #18921 Írta: gery46
gery46 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Sziasztok! Kedves Decotext!

Közeljövőben tervezek családommal Németországba költözni. S a magyar rendszámú kocsi kérdés nálunk is az egyik központi téma. Mivel az autó kevés km-es és még 2 éves,megkímélt... nagyot buknánk az itthoni eladáson. Csak ezért gondolkodok az átjelentésen. Számomra nem kérdés h kint hajtanék e hosszútávon magyar rendszámú kocsit.
Ismerve és sajnos tapasztalva a magyar biztosítók "gördülékeny és gyors" :evil: kárrendezését, úgy gondolom érdemes kint német rendszámú, német biztosított kocsit hajtani, még ha anyagilag több is az elején mint Magyarországon.
Nézegettem a kinti autópiacot is, egy hasonló kaliberű kocsi kb 2000 Euroval drágább kint, mint amennyiért Magyarországon. Arról nem is beszélve, hogy az eladáshoz én kell hazajöjjek mivel én vagyok a tulaj.
Kérdésem az lenne, hogy tudja valaki mennyibe kerül a teljes procedúra mire német rendszámot kap egy autó? B)

Köszönöm válaszotokat!
Geri

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 napja #18922 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

gery46 írta: Nézegettem a kinti autópiacot is, egy hasonló kaliberű kocsi kb 2000 Euroval drágább kint, mint amennyiért Magyarországon. Arról nem is beszélve, hogy az eladáshoz én kell hazajöjjek mivel én vagyok a tulaj.
Kérdésem az lenne, hogy tudja valaki mennyibe kerül a teljes procedúra mire német rendszámot kap egy autó? B)

Én nehezen tudom elhinni, hogy itt drágábbak a használt kocsik mint otthon! (Már csak ha a regisztrációs adót nézem, már ez eleve megdobja az árakat!) Sajnos nem tudok pontos adatokat mondani, de úgy tudom, hogy egy külföldi kocsi "németesitése" azzal kezdödik, hogy kb. 2000 eurért bevizsgálják müszakilag, s ellenörzik, hogy nem lopott e!
Szerintem a megoldás, hogy el kell otthon adni, és itt egyet venni! Még akkor is ha buktok rajta! Az otthoni árakról csak annyit, hogy a mi kocsink -toyota avensis- közel 1 millió forinttal lett volna otthon drágább új kocsiként, mint amennyibe itt került!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!