Magyar rendszámmal Németországban

Több
11 éve 11 hónapja #18705 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

DECOTEXT írta:

kisne írta: Szerintem ,ez is olyan mint az eu-s kártya nem mindenhol ugyanaz ,nem tudják még mi a helyzet pontoan,vagy rendőr függő Üdv.Terézia

Pontosan tudják mi a helyzet! ha egy évnél hosszabb ideig vagy itt s be is vagy jelentve, akkor német rendszám kell! A ziki a trükkökkel az, hogy ha ellenörzik a munkadódnál hogy mióta vagy itt megszívhatod mert senki nem hiszi hogy ingázol! Még Passauból sem....
Én még mindig nem értem, hogy miért kell hosszabb tartozkodás esetén magyar rendszámú kocsihoz ragaszkodni! Én 35%-on vagyok, minden olcsóbb itt mint otthon lenne! A súlyadóról nem is beszélve.....

Kössél már itt 2900 cm3-re 145 lóval Haftpflichtet 60 €-s éves díjért !!! :laugh:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne, nagyberci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #18706 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

zigeuner írta: Kössél már itt 2900 cm3-re 145 lóval Haftpflichtet 60 €-s éves díjért !!! :laugh:

Kedves Zigeuner! Mindenki tudja, hogy egy gépkocsi fenntartásánál nem csak a kötelező biztsoitás van! Az estedben a közel 3 literes motornak a teljesitménye nívó alatti. Bármelyik mai 2 literes kocsiból kihoznak ennyi pacit! Mivel otthon van súlyadó is, nem nagyon hiszem, hogy a 2900-as motor egy kis fiat 500-as kocsiban van..... Informálj már bennünket, hogy még mi mindent kell fieztend, akkor lenne teljes a kép!
(Most a fogyasztási együtthatókat, és azt, hogy 1 év ittlét
után, ha megcsipnek, sokba fog kerülni, azt nem említem!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18712 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Szio Decotext

Nekem a rendőr mondta azt,hogy ha két lakcimed van, akkor nem kell átrendszámozni a kocsit.
:blush: :woohoo:
Akkor most hogy van?
És tudod mig lehet ragaszkodom a magyar rendszámhoz :P Lehet ez az én naivitásom, de én is csak 110 eurot fizetek sulyadoval, biztositoval együtt igaz csak Renault megáne 1,6 d.-re :blush:
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #18722 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

kisne írta: Nekem a rendőr mondta azt,hogy ha két lakcimed van, akkor nem kell átrendszámozni a kocsit.Akkor most hogy van? És tudod mig lehet ragaszkodom a magyar rendszámhoz :P Lehet ez az én naivitásom, de én is csak 110 eurot fizetek sulyadoval, biztositoval együtt igaz csak Renault megáne 1,6 d.-re Üdv.Terézia

Ezt már kiveséztük egy párszor! Én autóról beszéltem végig, nem renaultról!
Nekem itt olcsóbb minden, (35%-on vagyok), pláne ha azt veszem alapul, hogy müszakiztatni is kell! Ti eddig itt, egy elfogadható érvet nem hoztatok fel arra, hogy miért ragaszkodtok a magyar rendszámú kocsihoz! Itt éltek, itt tankoltok, itt javittatjátok (?). Nos, ez addig szuper jó lehet, amig nincs egy baleset, vagy valami más gond (feltörik, ellopják, stb) Aztán majd ha a magyar biztosító túl magasnak tartja az itteni javitást majd írjál erről részletesen! Várom az eredményt!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18727 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Nézd ezt ugy is nézhetjük, hogy sokat jársz magyarországra a németrendszámu autoddal :silly: :blush: és ha ott ér baleset? lopás stb.
Ezen kár vitatkozni én 4 éve vagyok itt magyar autoval, és most cseréltem ujat, ez is magyar rendszámu nekem megfelel igy.

Szerintem mindenkinek el kell dőntenie, hogy megéri -e vagy nem.
A biztositok meg már eleve uj szerződéskor megkérdik mennyit vagy külfőldőn és ugy biztositják a kocsidat.
Remélem, megéri, ha meg nem nézd te is tőzsdézel nem ? :blush: :sick: hát akkor pufff na
Üdv.terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18738 Írta: Witzleben
Witzleben válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Mondjon nekem valaki egy olyan jogszabalyt, ami eloirja a rendszam cseret. Csak a gepjarmuado befizeteset teszik kotelezove. En azert jarok magyar rendszammal, mert Magyarorszagon korabban ceges autot hasznaltam, ezert nincs kartortenet igazolasom, az indulo biztositas itt 80€ lett volna havonta, a magyar biztositonal ennek a tizede. Nem tervezek hossz tavon Nemetorszagon elni, az autot valamikor vissza akarom vinni Magyarorszagra, a nemet rendszam miatt ujra be kene fizetni a regadot. Egyebkent otthon szervizelem, mert a kulonbsegbol kijon egy oda-vissza ut Budapestre.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!