Magyar rendszámmal Németországban

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #12791 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Szia Maya!
Sajnos igaz! En felhivtam a közlekedesrendeszetet, mert szeretnek autoval hazamenni febr. elejen. Sajnos igazolni kell, hogy külföldön elek, es ott dolgozom. Ahogy nekem mondtak,az eredeti masolata is eleg, de hiteles forditas kell. Ami nalam eleg bonyolult, mert nincs munkaszerzödesem, vallalkozoi igazolvanyom sem....röpke majd 26000,- Ft-ba kerül. Mar 2x javitottam a forditast, de egy rossz mar postan van. Ennyit a forditoirodakrol....
Hazamegyek, es kijelentkezem.....ezt nem csinalom meg egyszer.
Nem ertem, miert kell ezt ennyire megszigoritani. Itt semmi baj nem volt, amig magyar rendszammal jartam. Annak is van valamilyen hatarideje, nem tudom, mennyi, de nem egy nap.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #12793 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Sziasztok

Ehhez a témához valo cikket találtam a Totálcar.hu magazin kőzélet 2012(01(11.
Fizzes 800 ezret vagy elárverezik az autod.

Érdekes cikk, jo lehuzzák a külfőldi rendszámmal kőzlekedő hazánk fiait.

Hát most megnyugodtam, kicsit a magyar rendszámom miatt még egy ideig azt hiszem marad is :sick:
Üdv.terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #12994 Írta: Nova4
Nova4 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Sziasztok!

Egy kérdés az autó témában. Ha sikerülne kijutnom, és vinném magammal az én nevemen lévő magyar rendszámú autómat, viszont egy olyan helyre költöznék ahol korlátozás van a parkolásra ( csak lakók - nur bewohner ) akkor mi a teendő? Magyar rendszámra, ha ott lakom adnak ilyen kis táblát amivel én jogosult lennék ott parkolni?

Minden jót!
Zoltán

To be The BEST, you have to BEAT The BEST!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #12997 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Nova4 írta: Sziasztok!Egy kérdés az autó témában. Ha sikerülne kijutnom, és vinném magammal az én nevemen lévő magyar rendszámú autómat, viszont egy olyan helyre költöznék ahol korlátozás van a parkolásra ( csak lakók - nur bewohner ) akkor mi a teendő? Magyar rendszámra, ha ott lakom adnak ilyen kis táblát amivel én jogosult lennék ott parkolni?
Minden jót!Zoltán

"Adnak", ha be vagy jelentve! Ha ott laksz akkor bemész a tanácsra (Rathaus) és ott kell kérvényezni. Az ott használatos dijért (általában éves idöszakra) kiadják a dokumentumot, akkor is ha nem német e rendszámod!

(Nálam volt olyan is, hogy vendégeimnek 1 hónapra is vettem ilyen idöszakos parkolásra jogositó igazolványt! Ha viszont nem kapsz, mert pl nincs hely, akkor valahol máshol kell parkolnod - akár több utcával arrébb is!)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Nova4

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #12999 Írta: forrest
forrest válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Szerintem kellene adni, mert ha nem az erősen diszkrimináció lenne.

A futás azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #14883 Írta: cspeti
cspeti válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Segítségeteket szeretném kérni.

Szeretnék Németországban munkát vállalni valamint letelepedni és szeretném az autómat magammal vinni és Németországban bejegyeztetni. Ha valaki tudna segíteni milyen, íratok, szükségesek hozzá illetve van e rá plusz költség az okmányokon kívül pl. regisztrációs adó honosítási díj, illetve érdemes e- leműszakiztatnom magyar rendszámmal , elfogadják e a német hatóságok ?

Köszönettel:
CsPeti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!