Magyar rendszámmal Németországban

Több
12 éve 2 hónapja #12296 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

DECOTEXT írta: Az 1998-as VW az (2011) idén 13 éves, jövöre a 14. ! Ha egészen kevés kilóméter is an benne, akkor sem éri meg az egész hercehurca! persze, hogy ha itt jársz vele a BRD-ben elöbb utóbb kell rá német rendszám, de TIZENNÉGY éves!!! Amit igy ráforditasz, annyiért itt is kapsz kocsit![/color][/i]

Az ilyesmire piros Feinstaubplakette jár és azzal egy nagyobb város közelébe sem mehetsz már idéntöl.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #12306 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

nico1980 írta: A probléma a következő: A párommal a nyáron Németországba költöznénk. Van két magyar rendszámú autónk, amit majd csak teljes felújítás után vinnénk ki magunkkal (kB. 2 év múlva). Mind a kettő 31 éves, a típusuk Fiat 126 BIS.
Mi a teendő a következő esetekben?
1. Két év múlva ha kivisszük az autókat német rendszámot szeretnénk?
2. Veterán autóként viszem ki őket és így szeretnék német rendszámot?

Ha rám hallgattok, akkor ezt nem teszitek! Adjátok el otthon, jobban jártok! Itt a BIZTOSÍTÁSOK OLDTIMER itt meg > "H" RENDSZÁM amiről olvashattok. Ha nem akarod állandóan a garázsban tartani akkor adjatok Mo.-on túl a kocsikon!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #12313 Írta: nico1980
nico1980 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Mi ragaszkodnánk az autók kiviteléhez a teljes felújítás után. Csak nem tudom, hogy ez mennyibe kerülne.
A délelőtt folyamán viszont utánajártam a veteránná nyilvánításnak, ami egyenlőre nem fog menni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #12314 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

nico1980 írta: Mi ragaszkodnánk az autók kiviteléhez a teljes felújítás után. Csak nem tudom, hogy ez mennyibe kerülne.

DCT adott linkeket, miért nem nézed meg? Nem lesz olcsó de gondolom nem vagy meglepve, a veteránozás nem éppen egy olcsó hobby.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #12316 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

nico1980 írta: Mi ragaszkodnánk az autók kiviteléhez a teljes felújítás után. Csak nem tudom, hogy ez mennyibe kerülne.A délelőtt folyamán viszont utánajártam a veteránná nyilvánításnak, ami egyenlőre nem fog menni.

Nézd, nincs semmilyen információnk arról, hogy itt már megkezdett éltetek van vagy most startoltok. Nincs arról sem inó, hogy eladni akarjátok vagy használni?! Igy nem is tudok konrét ötleteket adni! Tény, hogy ez szép de drága hobby! 1985-ben tolmácsként jöttem egy magyar redszámú 1969-as Volvóval! Ezzel e, még megvan a fotója:

Eladtuk Nürnbergben. Jó bolt volt, nekünk is (DM-ben), mert a tulaj egy kicsit trükközött a biztsoítóval is Mo.-on! De ilyet, ma tartani csak akkor érdemes ha van elég aprítanivalód a tejbe!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #12761 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Bár ez a fordított szituációra vonatkozik(Német rendszámmal Mo-on), itt közlöm, most találtam az ismert magyar közösségi oldalon:
"A kormánypártok 2011-ben többször módosították a rendszámtáblákra vonatkozó jogszabályokat, elsősorban annak érdekében, hogy rávegyék a regisztrációs adót nem fizető, külföldi rendszámmal közlekedő autósokat a magyar rendszám felvételére – és az adó megfizetésére. A július 15-e és január 15-e közötti időszakban amnesztiát biztosítottak a külföldi rendszámú magyar autósoknak. Azoknak, akik áttértek a hazai rendszámra, elengedték a regisztrációs adó felét. Ugyanakkor szeptember 1-től szigorodtak a szabályok: a külföldi rendszámú autók üzembetartóinak és használóinak bizonyítaniuk kellett, hogy a munkahelyük külföldön van, már nem volt elég a külföldi tartózkodási hely. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) sajtóosztályán a hvg.hu-val azt közölték, hogy a tavalyi amnesztiával január 15-ig 1979 jármű tulajdonosa élt, amiből a magyar államnak 363 millió forint bevétele származott. Januártól a szabályok tovább szigorodtak, az eddigi 30 nap helyett már csak egy napig lehet a Magyarországon élő lakosoknak külföldi rendszámú autót vezetniük. Decemberben a vezess.hu autós portál arról írt, hogy a rendőrség ritkán ellenőrzi a külföldi rendszámú autókat, az ORFK adatai szerint havonta két-három sofőr bukik csak le. Erdélyi Péter, a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének ügyvezető elnöke a hvg.hu-nak azt mondta, becslésük szerint tavaly 15 ezer külföldi rendszámú autó közlekedett az utakon. A NAV adatai arra utalnak, a külföldi rendszámú autósok elleni küzdelem eddig nem volt sikeres."

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!