Magyar rendszámmal Németországban

Több
12 éve 1 hónapja #16044 Írta: Witzleben
Witzleben válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Szia Tomi! Mindossze annyi a teendod, hogy a gepjarmuadot be kell fizetned Nemetorszagban. Tovabbra is vezethetsz magyar rendszammal, illetve magyar kotelezovel.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16048 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Szia Witzleben!
Köszönöm a Te válaszodat is. Kérlek kicsit részletezd, hol és hogyan, mit kell tennem az adóbefizetés ügyében? Én itt befizethetem a feleségem autójára, ki fogja kivetni, mi alapján, és ezzel a munkakezdésemtől számított 1 évig rendezett a kocsi státusza ? Különösen az izgat, hogy mit kifogásolnak majd egy esetleges károkozás során. Van- e ennek valamilyen leirata, amire adott esetben utalni, hivatkozni lehet hivatalos helyen? Köszönöm előre is. Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16050 Írta: Szamoca
Szamoca válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

DECOTEXT írta:

Szamoca írta: Én mást olvastam, abban az volt, h 1 évig lehet használni, persze hogyan bizonyítják stb... mindegy.

Ez stimmel és végtelenül egyszerű! Be kell jelentkezned, és ez a dátum számit! Ha tehát itt dolgozol, akkor laksz is valahol! Ez a bejelentkezési dátum számit! Igy bizonyitják az 1 évet! Ha beleszaladsz egy ilyen ellenrözésbe, köteleznek a papirok bemutatására. Meg van a dátum, s egy év múlva el kell táncolnod a német rendszámú kocsival vagy egy másikkal ha eladtad....!
Ha turista vagy akkor tök mindegy, sőt akkor akár több évig is.....


Köszönöm szépen a megerősítést, egyébként én is így gondoltam, h az egy évet a lakcímbejelentésből tudják (csak nem akartam már kilométeres hsz-t írni), az tök mindegy, h adott autó mikor került az országba (pl. férj/feleség később jön ki vele, stb.) Nekem most azért volt kérdéses a helyzetem, mert a magyar műszakim lejárt (és ugye, mint kicsit későn megtudtam itt már nem érdemes erre a kocsira költeni). Hamarosan hazamegyek, műszaki, eladás, német autó vétel lesz a megoldás (előbb utóbb úgyis az lett volna). :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16055 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

1) Senki se tudja megmondani miota van a kocsi németországban
2) ugyan melyik rendör ütközik meg azon, ha egy magyar állampolgár magyar kocsival jár?
3) annyi kocsid lehet europaszerte amennyit akarsz és bármelyikkel keresztül kasul járhatsz mindenütt

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16060 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Attila_BRD írta: Senki se tudja megmondani miota van a kocsi németországban

Ez igy nem korrekt! Ha tartósan tartózkodsz itt magyarként, magyar rendszámú kocsival és ellenöriznek. Akkor a bejelentésedtöl számit az 1 év. Nem egy külföldi egyetemistának pontosan ez a gondja. Ha tartósan itt tartozkodsz idegen kocsival akkor azt adócsalásnak minösithetik!

Ismerösöm, a schweizi határ mellett a Schweizban lakó testvére (!) kocsiával járt tartósan, a bayoroknál. (Német áp.) Megcsipték, s megbüntették, annak ellenére, hogy irásos engedélye volt erre még a schweizi biztositótól is.... lehet, hogy ez valamilyen Willkür?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16062 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

DECOTEXT írta: ..Ha tartósan tartózkodsz itt magyarként, magyar rendszámú kocsival és ellenöriznek. Akkor a bejelentésedtöl számit az 1 év.


Szerintem érdemes még egyszer elolvasni ebben a topikban az elsö oldalon "nemet-ado.de" hozzászólását (#3842). Ö idézte az idevontakozó német törvényt, amely szerint az 1 éves türelmi idö csak akkor érvényes, ha valaki bizonyítani tudja, hogy életvitelszerüen külföldön él, annak ellenére, hogy itt használja az autót. Ha ez nem áll fenn, akkor nincs 1 éves türelmi idö, hanem azonnal kell(ene) a német rendszám.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!