Magyar rendszámmal Németországban

Több
12 éve 10 hónapja - 12 éve 10 hónapja #4984 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Korábban, aránylag részletesen írtam arról, milyen esetekben lehet a magyar rendszámmal "megúszni" a németországi autókázást.
Most annyit, hogy rendszámcseréhez el kell vinni az autót a Zulassungstelle-re, és német müszaki vizsgát kell csináltatni. (Külföldröl behozott autók esetében mindig szigorúbb a vizsga.)
A müszaki vizsgát megelözöen német biztosítást is kell kötni az autóra. Néhány nap után pedig jelentkezni fog a német adóhatóság, és elöre beszedi az éves gépkocsiadót.

Van egy olcsóbb megoldás is.
Marad a magyar rendszám, de be kell jelenteni az autót a német adóhivatalnál. (Finanzamt KFZ-Stelle.) Ha valaki a külföldi rendszámú autója adóját Németországban (is) fizeti, akkor nem büntet a rendör!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szilvi, AiRLAC, gábsül

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4987 Írta: Tizy
Tizy válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

'Ha valaki a külföldi rendszámú autója adóját Németországban (is) fizeti, akkor nem büntet a rendör! '
Ez nem csak a magyar rendszámú autókra is vonatkozik? Teszem azt mondjuk akár egy horvát, vagy albán rendszámú autóra is?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • feco100
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #4990 Írta: feco100
feco100 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Hello!Az elsö részhez kapcsolodva,értem a folyamatot,mégis kérdéseim vannak!Müszaki vizsga ok,igaz nem tudom mennyibe kerül kb és mitöl fögg?És hogy kötök elötte német biztisitást ha nincs még nemet rendszám?Másik hogy magyarország felé semmi teendöm?Az én autom 1éves még van rajta egy kis hitel is,nem tudom a bank hogy áll ezekhez a dolgokhoz?!Itt mitöl fögg a biztosias ill a gépkocsi ado mértéke?Második az egyszerübbnek hangzik,de itt sem tudom hogy mi alapján döntik el az ado mértékét?Ja és az egy év haladékhoz kapcsolodva hogy addig adomentes és minden határlépésnél ujra kezdödik,elég sürün járok haza,hogy tudom igazolni mindig a határlépést?Még egy kérdés,ha német rendszámom lenne akkor a magyar unios jogsival vezethetem vagy azt is honositani kellene?Köszi ha tudsz válaszolni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5022 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Kedves Fecó!

Ha az autó csak egy éves, akkor viszont nem kérnek a németek a rendszámcseréhez müszaki vizsgát.

Magyarországi teendök:
az autó forgalomnból történö kijelentése, vagyis a magyar rendszám érvénytelenítése.
Igazolást hozni a magyar autóbiztosítóról a bonuszról, vagyis balesetmentesen levezetett évekröl.
Ahhoz nem tudok hozzászólni, mit szól az autót finanszirozó bank

Németországi teendök:
keresni egy biztosítót, (ehhez nem kell rendszám),
a biztosító az autó papirjai alapján kiadja az úgynevezett VB-Nummer-t.
A Zulassungstelle a VB-Nummer mellett kérheti az autóvásárlás számláját eredetiben,
az autó vásárlásnál kapott dokumentumait, forgalmit, (EWG-Übereinstimmungs-Bescheinigung, vagy CoC-Dokumentum Certificate of Comformity,
igazolást arról, hogy az autó nincs magyarországi forgalomban
kb. 80 EUR a német rendszám és a dokumentumok kiállítatására.

Amióta megszünt a határon az ellenörzés, a határátlépést az alábbiakkal lehet bizonyítani:
Külföldön bankártyával kell tankolni,
Magyarországon névre szóló számlát kell kérni
el kell tenni a magyar matrica számláját

A magyar uniós jogsit illetöen nekem is csak pletykaszintü információim vannak, mely szerint ma már nem kell jogsít cserélni.
Talán a Német Autoklub (ADAC) megtudná adni a pontos választ.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szilvi, gábsül

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • feco100
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5030 Írta: feco100
feco100 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Köszi a választ!Sokat segitettél,legalább te leirtad rendesen a teendöket!Szép hetet!Gondolkodom rajta vagy maradok az egyszerübb megoldásnál?!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5162 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Sziasztok !

Nem hinném, hogy át kell rendszámoztatni. Annak a németnek aki nyugdíjas korára itt él az év nagy-nagy többségében, annak is német rendszáma maradt.
Ezen kívül csak úgy kaphatnék német rendszámot, ha a régi forgalmit, törzskönyvet, rendszámot bevonják és helyette németet adnak. És ha pl. hitellel terhelt az autóm? Törzskönyv nincs is nálam. Ha kivonatom a forgalomból (végleges kivonást jelent) a németeknél a magyar fennhatóság alól, akkor nem követek el hitelezési csalást ? "Elvontam" a hitel fedezetét...

Sztem hagyjuk úgy ahogy van !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!