Szobalány állás és fizetés

Több
12 éve 3 hónapja #13742 Írta: Athene
Szobalány állás és fizetés téma létrehozva Athene által

Sziasztok!

Érdeklődöm,hogy szerintetek normális dolog, hogy 2€ adnak egy 4* Hotelba szobánként a szobalányoknak?
Persze nem a Hotel alkalmazottja vagy, hanem egy vállalkozó van vele szerződve.
Te a vállalkozótól kapod a fizetést!

Várom az ötleteket és hozzászolásokat!

Üdv: Athéne

Athene :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szmanyi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #13748 Írta: szmanyi
szmanyi válaszolt a következő témában: Szobalány állás és fizetés

Szia!Ez nekem kicsit kinai:-)A vállalkozóval van szerződésed?vagy csak ugy feketén foglalkoztat amit nehezen tudok el képzeni,bár minden elő fordulhat.Egy 4 * os szállodában azért vannak elvárások,és gondolom nem kicsik a szobák.Na meg attól is függ mit kell még csinálni mellette,gondolok itt a mosodára,a közös helységek takarítására,stb.Tehát nagyon sok összetevője van.Milyen vendég forgalom van,ehhez mérten lehet kalkulálni,hogy sok vagy kevés,Ugyanis egy ilyen kaliberű szállodában egy szobalány naponta 14-15 szobát kell hogy meg csináljon,ebben vannak olyan szobák amik elutazás uáni takarítást igényel az 30 perc, vannak a maradosak ott nem kell teljes mértékű puccparádét csinálni de az s 15 perc..Tehát ha ennyi szobát meg csinálsz és kapsz érte 2 eu/ sz az szerintem igen karcsú.persze azt sem tudom hány napot dolgozol egy héten,de ha 5/2 ben vagy akkor szerintem az éhenhalásra éppen elég.Egy napi 8 órában dolgozó szobalány bére 1000-1200 nettó körül mozog és hivatalosan be vagy jelentve,szabadság stb,biztositva vagy.Ha valaki másképpen tudja irja meg én csak a saját tapasztalatom után írtam.
Üdv Manyi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13751 Írta: ediflor63
ediflor63 válaszolt a következő témában: Szobalány állás és fizetés

Szerintem ez egyszerü kizsakmanyolas !
Sokkal jobban jarsz, ha keresel magadnak egy olyan helyet, ahol rendesen megfizetnek es bejelentenek !
En is ugy tudom, ismerösöktöl hogy 1200-1400 euro a normalis egy ilyen munkara !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13753 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Szobalány állás és fizetés

A következő hozzászólásnál ne legyen azért 1400-1600 mert sokan el is hiszik! Óvatosan licitáljunk!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szmanyi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #13754 Írta: szmanyi
szmanyi válaszolt a következő témában: Szobalány állás és fizetés

Amit én írtam az a reális,aki többet ír az félrevezeti az embereket.Persze a kiadásokat nem írtam le,mert azt mindenki tudja,hogy léteznek.Ez már egy jó szobalányi fizetésnek minősül

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13763 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Szobalány állás és fizetés

Akkor a tények!

Ma is túl voltam a kedves "Herr Direktor" és más személyek társaságában egy beszélgetésen ami a következő tényt közli.
Egy szobalánynak szükséges némi nyelvtudás. 1200€ kb a nettó. egyszeri étkezés heti kb 45ó munka, jelentve, biztosítva, szezonális munka. Ez az infó a következő munkahelyemen lehetőség ként van nyilván tartva. 1050€ nettó + szállás ez a másik lehetőség.

szerintem elfogadható és korrekt árak ezek. Számításba veszed, hogy még elköltesz mellette interntre, kaja és mondjuk fodrászat és uszoda havi 180-200€ becsült adat... ott alvós ként is megmarad közel 850€! Kezdésnek számomra elviselhető ezen matek példa.... B)

Szerintem Gergő ez a topic elfért volna abba is amit nekem nyitottál utoljára, a címe valami olyan, Száloda iparban a jutatások vagy mi... :whistle:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!