Szobalány állás és fizetés

Több
12 éve 2 hónapja #15743 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Szobalány állás és fizetés

[/quote]No, ezt majd egyszer fejtsd ki bővebben. Biztosan sokakat megnyugtatna ha valóban van ilyen! Van ugyan a 400 eurós félig-meddig alkalmi munka, de még ilyennél is volt a lányomnak szerődése, amiben pont az volt, hogy mi mennyi, mennyiért és meddig! Várom kimerítő expozédat!

Irásos szerződés nélkül ott szúrnak ki veled ahol akarnak, s
bizonyos összegen felül, bizony fekete munkának számít![/quote]

Most nem fogunk ebbe bele menni jogilag. Elmondom amit tudok és kész.

A lényeg a következő: Van munkám, AOK, havi munka papír, mindenem van csak szerződés nincs. Megkapom havonta a pénzem, van kaja,szállás, autó.... dolgozik mint egy b@rom.
Kiszúrni mindenkivel kilehet, de a kínaiaknál mindenhol ez van, hogy nincs munkaszerződés.

Ennél többet erről nem tudok mondani. Ez olyan, hogy holnap elküldhet és én is elmehetek, de nagyon jól tudom, hogy nem teszi mert hatalmas erő vagyok neki. így is mikor mondtam, hogy megyek akkor nem tudta hova tenni, hogy miért ( adtam neki 3 hetet mielőtt elmegyek).

Nála, ezt hívják korrektségnek!

Tudom, hogy neked ez a válasz sem fog elég lenni. Sok esetben az ember még erre sem számít és akár még szerződéssel is rosszabbul járhat. Sok mindent kell mérlegelni, de tudni kell a célt ami vezérel így minden napot könnyebb kibírni, hogy közelebb a cél! :)

Lehet kukacoskodni sok mindenen vagy nyavalyogni és mutogatni másra vagy ahogy a TE szavaiddal élve "kezünkbe venni sorsunk és felelni érte". Én léptem. EZT! Nem bánom, hogy nincs papírom. Sok helyen még ennyit sem kaphattam volna.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Vicktory

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16824 Írta: kovkatica65
kovkatica65 válaszolt a következő témában: Szobalány állás és fizetés

Kedves Athene!
Én is dolgoztam szobalányként, de még MO-on is 2002-ben is 90 000 FT nettót kaptam 18-szobáért heti 5-munkanappal, reggeli és ebéd, ha délutános volt valaki akkor vacsora és ha véletlen késébb maradt bennt valaki mint este az utolsó metró ment, taxival lehetett hazamenni,, de ez ritkán volt...
akár hogy is számolom, ez 10-évvel ezelőtt otthon napi átlag 4500Ft, volt, és az étkezés,meg a borravaló...szinte a fizetésemhez nem is kellett nyúlnom...
Itt ha jól számolom átlag napi 15 szobával 30 eurót kapsz, az napi mai árfolyamon számolva 8850 ft....nem tudom van -e étkezés, lakás, vagy valamilyen juttatás ezen kívűl......de csak ezt számolva ez havi szinten ca:177000ft-ra jön ki...az itt a minimál bért sem üti meg, itt a munkanélküli segély is ca 900.euró....Azt gondolom, ha ide felregisztráltál...van interneted....találsz ennél jobban fizető nem kizsákmányoló munkát magadnak!!!!!!!! ez éhen halni sem elég itt kint, nem hogy lakásra meg kajára....:-( nagyon szomorú, hogy az embereket ennyire ki tudják használni egyes "munkaadók...,, :-(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16863 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Szobalány állás és fizetés

kovkatica65 írta: nagyon szomorú, hogy az embereket ennyire ki tudják használni egyes "munkaadók"...,

Nagyon rossz vélemény és merőben hibás hozzáállás! Igy helyes: >> Nagyon szomorú, hogy 2012-ben, az internet (azonnali információk!) és a nyitott határok idejében még vannak olyan emberek akik meggondolatlanul, minden szervezés és nyeltudás valamint szakma nélkül elindulnak a világba szerencsét próbálni és csodálkoznak, hogy kihasználják őket!!!

Nem a munkaadók ebben a hibásak! Egy munkadónak, egy cégnek a profit, a nyereség a célja és nem a szociális ellátása a munkavállalónak! Mindenki magáért felel, s felnőtt emberek vagyunk!! Vagy nem? Miért lenne egy munkaadó hibás abban, ha minimális fizetésekért maximális teljesítmény követel? Miért feleljen egy munkaadó a munkavállaló családi és szociális helyzetéért? Ez nem szocilaizmus, s nem állami cégek!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!