Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1603 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Szia Frank!

Ha látni akarjátok az Arbeitsamt-ot, akkor be lehet menni. Az ellátások igénybevételéhez (munkanélküli segély - ALG I.) azonban min. 1 év munkaviszonyra van szükség (vagy vállalkozóként a járulék fizetésére), ilyennel Németországban valószínüleg nem rendelkezik. Állást keresni neki (föleg, ha nincs is munkavállalási engedélye) pedig nem fognak - aki jogosult a segélyre annak se keresnek, legfeljebb odacsapnak negyedévente neki egy papírt, hogy ide tessék jelentkezni, aztán vagy aktuális még a hirdetés, vagy nem -, ha az ügyintézö kedve jó, netán felveszik a nyilvántartásba. Az kb. annyira jó, mint halottnak a szenteltvíz (hacsak nem valami abszolút hiányszakmában szakképzett). Szóval nekted kell netröl (van egy rakás link az oldalon), újságból, ismerösöknél munkát keresni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #1604 Írta: frank111
frank111 válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Kedves Helga !

elöször is köszönöm az informaciot.
Egyenlöre csak erdeklödtem, hiszen meg 6-8 honapig otthon lesz a gyermekünkkel.
Talan addig mar itt lesz a datum ,hogy nem kell munkavallalasi engedely..
Annyira nem felek a dologtol, mert nemetül beszel es van diplomaja is, bar azzal sokszor mar nem sok mindenre jutunk, de majd meglatjuk.

Meg egyszer köszi.

üdv.
Frank

Ui: amugy merre Vagy ?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1605 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Szia Frank!

Szívesen. Persze, meg kell próbálkozni mindennel, de öszintén én még nem találkoztam olyannal, akit az Arbeitsamt közvetített volna ki (azért nyilván léteznek, ha épp motivált az ügyitézö és ha a munkanélküli már sokba kerül). Egyébként eszembe jutott, hogy felteheti akár már most is a saját profilját az arbeitsagentur oldalára a jobbörse rovatban ill. ugyanott kereshet munkát is (Stellenangebote). Vagy lehet próbálkozni olyan cégeknél, ahol van egy magyar leányvállalat is így elönyt jelent a magyar nyelv ismerete (csak egy példa a Telekom). Próba - szerencse.

Én NRW-ben élek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szittyah
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1696 Írta: szittyah
szittyah válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

sziasztok!

témát tovább boncolgatva eszembe jutott még néhány kérdés, ami talán ebbe a topicba illik legjobban.
- ha tegyük fel akkor ér baleset, amikor már kiutaztam, de még nem intéztem el a papírügyeket, ki biztosít engem? magyar tb? esetleg utasbiztosítást érdemes pár hétre kötni?
- akkor is fizetnem kell betegbiztosítást, ha még nem találtam munkát? pl. ha kimentem, de nem volt fix állás, pár hónap alatt nem sikerül találni, elfogy a pénz, és hazajövök (szélsőséges esetet próbáltam vázolni:P)...közben bejelentkeztem ott, gondolom valahogy jeleznem kell a magyar tb felé is, hogy már ott fizetem, aztán mire minden papír megvan, vissza az egész...szóval mennyire érdemes ezt (betegbiztosítás kötése) a folyamatok elejére tenni? vagy csak akkor foglalkozzon vele az ember, ha már fix munkája van?

köszi előre is a válaszokat!
Dani

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1699 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Szia Dani!

Szerintem csak akkor érdemes itt biztosítást kötni, ha már van munkád. A magyar TB elvileg fedezi a sürgösen felmerülö ellátás költségeit és biztosítási jogviszonyod is folyamatos (persze egy utasbiztosítás nem árt, nem olyan drága az), amíg fizeted. Az otthoni rendszerböl kijelentkezésnél hajlamos az APEH és az OEP is gyengeelméjüként viselkedni, nálam legalábbis (amikor ez aktuális volt) egy személyes bemenetel (hogy az itteni kártyámat lemásolják) és utána 3 ajánlott levél volt az ára annak, hogy végre felfogják mi a helyzet, miközben fenyegettek ezerrel. Lehet idöközben ez megváltozott (személyesen nem hiszem), de én nem idegesíteném magamat esetleg potyára, böven van idöd akkor megkötni a biztosítást, ha van már munkád.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #1704 Írta: catmad
catmad válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Szia!

Remélem segít, ha ezt megírom.
Én mo.-n kiváltottam egy Európai Egészségbiztosítási kártyát és ezt el is fogadják itt. Ráadásul annyit kell fizetned, mintha otthon fizetnéd azt a bizonyos csekkes betegbiztosítást és nem a 4-5xösét itt.
Ha van még kérdésed ezzel kapcsolatban szívesen segítek.
Ági

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!