Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Több
12 éve 10 hónapja #5852 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Sziasztok!

Ezt hivatalosan úgy hívják, hogy nemzetközi születési anyakönyvi kivonat. Ha jól emlkészem a magyar mellett angolul és franciául van megírva. A születési hely okmányirodájától lehet igényelni postai úton, nem emlékszem milyen értékű okmánybélyeget kellett mellékelni hozzá, postán ki is küldik.

Nekem a házasságkötésemhez kellett (német férj miatt), miután megkaptam, utána hitelesítettnem kellett apostillével, amit ha szükséges, itt gondolom a nagykövetségeken, konzulástusokon lehet intézni (akkor én még Pesten voltam, és ott a külügyminisztériumba kellett bemennem), majd még utána németre is kellett fordíttatni, mert hiába 3 nyelvű és nemzetközi, itt nem fogadták el csak úgy, mert németül nincsennek rajta az adatok....

Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11026 Írta: Gega
Gega válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Sziasztok!

Az én esetem egy kicsit speciális. Én kb. 2 éve jöttem ki, és egy egyesületnél önkénteskedtem eddig. Mivel önkéntes munkát végeztem, ezért nem volt lehetőségem a járulékok fizetésére. Minden ellátást megkaptam, tehát nem szenvedtem hiányt semmiben.

Most szeretnék itt munkát vállalni, de ehhez ugye kell egészségbiztosítás. Ha ez a bejegyzett egyesület bizonyítja nekem, hogy náluk önkénteskedtem, akkor lehetséges, hogy nem kell befizetnem az elmúlt 2 év járulékait? Mivel nem volt bevételem, nehéz is lett volna.

Ez msot fontos lenne, mert szeretnék vagy selbständig lenni, vagy kelinunternehmer. És szeretnék a szakmámban elhelyezkedni. Már lenne olyan, aki adna is munkát nekem.

Örülnék, ha valaki tudna nekem ebben segíteni.

Köszönöm, és boldog karácsonyt mindenkinek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11029 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Szia Gega,

de hát az egyesület csak fizetett utánad járulákot, nem, vagy hogy volt eddig betegbiztosításod?
A lényeg nem az, hogy ki fizeti a járulékot, hanem, hogy fizetve legyen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11030 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Lizy007 írta: Szia Palmaus,
nekem azt mondták, hogy létezik egy európai anyakönyvi kivonat, amit az illetékes okmányirodában tudsz megigényelni. Hallottam olyat is, hogy az ügyintéző nem tudott (vagy nem akart tudni) erről a dologról, de állítólag létezik és lehet is kérni. A jövő héten fogom én is intézni, utána majd többet tudok mondani.


Kedves Lizy007,
ma már az újszülöttek ilyen nemzetközi anyakönyvi kivonatot kapnak, és valóban angolul és franciául is van rajta, sőt az új házassági anyakönyvi kivonat is csak ilyen lehet, régi formátumút nem is adnak ki. ( Az unokám decemberben született, Ő már ilyet kapott, sőt volt a kezemben 2011 decemberi házassági anyakönyvi kivonat, az is ilyen új típusú, azaz többnyelvű volt.) A színe pirosas-rózsaszínű A4-es méretű, és nem világos kék, mint az 1970-es évek óta használatos szín.( Bár Nekem rózsaszínű van, de én 1970 előtt születtem, és még az eredeti van meg, nem kértem soha másolatot. A férjemnek kértünk 1993-ban újat, és bár Ő 1960-ban született, de neki az akkor érvényes új világos kék színűt adták) Visszatérve azonban arra, hogy az ügyintéző mit nem tudott, vagy tudott. Ha Te tudod mit szeretnél ( három nyelvű anyakönyvi), és azt kéred, de nem a szerint járnak el, akkor nem kell átvenni semmit sem. Te vagy az, aki fizet, és Te diktálsz. Ha nem jól csinálja a dolgot, akkor az az Ő problémája és nem a Tied. Nekem a forgalmimban szúrták el a motorszámot ( összesen három betűből áll, ebből kettőt felcseréltek :woohoo: ) és mikor a vizsgánál 2 évvel később szóltak, visszamentem az okmányirodába és simán kicserélték a nélkül, hogy újból fizetnem kellett volna, és még elnézést is kértek. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11037 Írta: Gega
Gega válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Szia Astarta,

az otthoni tb-t fizettem, azzal nincs gond. De az ittenit biztosan nem tudtam volna fizetni.
Ebbe beleköthetnek? Mert ugye ha be vagyok jelentve, akkor az ittenit kellett volna fizetnem.
Az egyesületnek sincs sok pénze, mivel ők non-profit szervezet, ezt nem is tudták volan kigazdálkodni.
Mit tudok ilyen esetben tenni?

Üdv.,
Gega

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #11038 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Gega írta: ,Az egyesületnek sincs sok pénze, mivel ők non-profit szervezet, ezt nem is tudták volan kigazdálkodni.Mit tudok ilyen esetben tenni?

Semmit. Ha szerencséd van akkor nem kell utánfizetned, viszont nem számit bele a nyugdijadba! Vagy kifizeted pótlólag a járulékokat, s igy számitanak az évek!
Kit érdekel az, hogy "nem tudták volna kigazdálkodni"? Abban meg tévedsz, hogy nem volt bevételed. A természetben történö juttatás is jövedelem, mert igy sem lakbért, sem rezsit sem pedig kaját nem fizettél, mert KAPTAD! Ez bevétel, pláne, hogy ellenszolgáltattál ezért! Szerintem ne nagyon csináld a hullámokat, mert még adócsalás is lehet a vége. Ha most dolgozni akarsz, akkor jelentsen be az adott munkaadód, és az elmúlt 2 évet vedd tanulmányi útnak.....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!