Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #21582 Írta: Marcsusz
Marcsusz válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Sziasztok!
Visszaolvasgattam jo néhány oldalt.Mindenki csak a papirokról beszél.Mindenkinek ilyen könnyü volt lakást bérelni?Mert erről senki nem beszél.Egy ördögi kör.A lakásbérlethez kell ugye banszámla meg munkaszerződés.Bankszámlát lakcim nélkül ugye nem tudsz nyitni.Hogy is van ez?Én kint élek már 5 éve tehát tisztában vagyok vele végig szenvedtem sőt 2x,mert a gyerekem is benne volt.Csak akik adják a tanácsokat azok ezt a problémát hogy oldották meg?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Peggy Olson
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #21583 Írta: Peggy Olson
Peggy Olson válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Erre én is nagyon-nagyon kíváncsi lennék. Sőt, a munka részére is. Magyarországról lehetséges munkát találni vagy nagyobb esély van erre, ha kinn van az ember?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #21584 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Szia Marcsus!
Teljesen igazad van, nagyon nehéz lakást találni, főleg gyerekkel és autó nélkül.
Magyarországról sok gyerekes család úgy gondolja, hogy az elején majd meghúzzák magukat egy kisebb lakásban és ezzel tudnak spórolni, de ez nem megy. Lehet próbálkozni, de majd nem biztos, hogy ahány gyerek annyi szobás ház jöhet csak szóba. mert a tulaj kapásból rávágja, hogy "kicsi".
A másik tényező, ha nincs autó akkor szintén szűkül a lakás választék. Nem egyszerű olyan lakást találni ami a belvárosban van vagy tömegközlekedéssel is jól megközelíthető és még megfizethető is.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Peggy Olson

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21585 Írta: Marcsusz
Marcsusz válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Igen nagyon betartják a fő/m mert itt szigoruan veszik.Na meg a kaukciorol is tudnék egy pár szot mondani.Mondjuk junius 30. lejár a felmondás mindenki azt hiszi hogy átadod a lakást és már csörgetik vissza a kezedbe a kaukciot.Jo is lenne.De a lakások éves rezsielszámolásra vannak te havonta csak előleget fizetsz.Ha kevesebb visszakapsz ha több ráfizetsz.Majd amikor az éves elszámolás meg van az következő év kb.marc,ápr. akkor elszámolnak és megkapod a kaukciot,ami jár.Mivel külföldi vagy mindenki fél attol hogy lelépsz és nem talál meg.Igy biztositja magást a tulaj.És akkor lehet tovább számolni.Elöző kaukcio bent az ujabb lakásra a kaukciot ki kell fizetni ugye előre.Hol is tartunk?Ezek csak ilyen apro dolgok.Mondom nekem csak az tünik fel hogy mindenki papirozik,de hol lakik?Vagy mindenki céges lakást kap családotól?Vagy Mo-rol ilyen könnyü lakást bérelni előre.AKKOR ÉN VALAMIT NAGYON NEM JOL LÁTOK.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21590 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Marcsusz írta: Sziasztok!
Visszaolvasgattam jo néhány oldalt.Mindenki csak a papirokról beszél.Mindenkinek ilyen könnyü volt lakást bérelni?Mert erről senki nem beszél.Egy ördögi kör.A lakásbérlethez kell ugye banszámla meg munkaszerződés.Bankszámlát lakcim nélkül ugye nem tudsz nyitni.Hogy is van ez?Én kint élek már 5 éve tehát tisztában vagyok vele végig szenvedtem sőt 2x,mert a gyerekem is benne volt.Csak akik adják a tanácsokat azok ezt a problémát hogy oldották meg?


Nos én pl. úgy, hogy már otthonról béreltem egy saját fürdőszobás albérleti szobát. X napon este megérkeztem, a bérbeadóval megbeszéltem, hogy ha a bejelentkezésnél kérnek valami igazolást, akkor ad. De nem kértek semmit, másnap már volt lakcímem és bankszámlám, folyamatban aZ "Identitäsnumer". Harmadnap irány a Finanzamt, és már meg is volt a Steuerklasse 3. csak a Házassági Anyakönyvi kivonat kellet nekik. A családipótlék igénylés is le lett adva a következő héten. Igaz az még nem jön, mert kétszer is hiánypótolnom kellet. de nem sürgetem őket, úgyis visszamenőleg kifizetik. Nem ezen múlik a boldogságom. :laugh: Ráérek kivárni. Ennyi. Ja és a munkahely is Ok, a munkaadó intézte a Krankenkasse-t, az is rendben. Elvileg mindenhol így működik. (csak úgy mellesleg jegyzem meg, hogy beszélek németül, ami azért nem biztos hogy hátrány a hivatali ügyintézéseknél.) :laugh: Ez az egész Landkreis Freising-ban esett meg.
De a tanácsokat nem én osztom.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Peggy Olson

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21591 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Marcsusz írta: Sziasztok!
Visszaolvasgattam jo néhány oldalt.Mindenki csak a papirokról beszél.Mindenkinek ilyen könnyü volt lakást bérelni?Mert erről senki nem beszél.Egy ördögi kör.A lakásbérlethez kell ugye banszámla meg munkaszerződés.Bankszámlát lakcim nélkül ugye nem tudsz nyitni.Hogy is van ez?Én kint élek már 5 éve tehát tisztában vagyok vele végig szenvedtem sőt 2x,mert a gyerekem is benne volt.Csak akik adják a tanácsokat azok ezt a problémát hogy oldották meg?


Az előbb lemaradt még, hogy azóta van már főbérleti lakás, 4 szobás, két fürdőszobás, garázzsal, kerthasználattal. A munkát pedig úgy szereztem, hogy az internenten kiírtam 10-20 címet ami érdekesnek tűnt és karácsony előtt két héttel kijöttem levadászni őket. először Chemnitzben, majd itt Münchenben, ahol is aztán össze is jött. a karácsonyt már ennek tudatában ünnepelte a család.
Tehát: ???? Nem sírni, hanem fogni magad és jönni-menni intéztkedni kell és lesz minden. :woohoo:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!