Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #22017 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Nem is tudom...Ez a nök nem adnak magukra, szerintem nem igy van ,inkabb szolidabbak . Teny itt meg nem igen lattam lila haju , vörös ruzsos neniket ,de kinek mi az apoltsag ugye ? Nem azt mondom hogy a nemet nök altalaban szepek lennenek , de ök valahogy ezt jobban toleraljak talan . Mig igen sok magyar hölgy probalkozik elönytelen tulajdonsagait kiemelni , ami többet art mint hasznal .
Otthon teny hogy minden kapualjban van egy kozmetika , de itt azert lehet nem adjak meg minden kis lukra az engedelyt , igy lehet hogy sokkal dragabb itt egy kozmetikat kinyitni mint otthon .
A csampas, santitos nemetekre meg igy nem figyeltem fel, lehet szazbol öttel több santit genetikailag ki tudja ? Viszont a korosztalyt nem irtad ahol ezt tapasztalod . Nem lehet hogy azert tünik igy mert itt az idösebbek mobilisabbak?
Nekem Svajcban tünt fel ,hogy mennyi rokkant ember van .Ezt lehet egyszer a friss ver hianya , de azert sokat szamithat hogy ott sokkal jobban meg van oldva az akadalymentesites.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #22021 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Azert a kozmetikus, fodrasz, pedikürös itt sem jobb, mint otthon.
Ha majd idöm lesz, akkor felfejlesztem a kozmetikat, hajdiagnosztikat....de eddig erre nemigen volt idöm.
Mindenesetre ahogy latom, ugyanazok a hibak, mint otthon.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #22022 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

keeek írta: .... össz 1 éppen nyaraló kozmetikust? hát hova járnak a helyi nők szépülni??!

Sehova! Nincs rá szükségük, mert szépek! ;)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #22032 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

en szolok a lanyoknak, es megcsinaljak! van mindenem ami kell - mindenkit szivesen latok.
na jo, otthon van kozmetikusom, de itt nem talaltam, es jobb szereim vannak, akkor minek menjek mashova

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Aniko
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #23034 Írta: Aniko
Aniko válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Segitseget szeretnek kerni toletek mi van elobb a tyuk vagy a tojas?Felvettek egy kávezoba dolgozni de meg nincs meg a munkaszerzodesem pedig mar 3 hete dolgozom. Kertem a fonokomtol ha meg van elegedve a munkámmal adjon szerzodest , de hiányzott az adoszámom es a biztositásom . .Azt a valaszt kaptam addig nem adhatja ki a szerzodest amig ezek nincsenek meg. En ugy tudom, hogy amig nincsen szerzodes addig nem kerhetek adoszámot, biztositást . Ha ez az elso munkahelyem Nemetországban akkor ezek hogy legyenek meg?Most akkor mi a sorrend?
Munkszerzodes vagy anelkul is adnak adoszámot, AOK stb Abban maradtunk kapok egy ajánlolevelet hogy szandekában áll alkalmazni es azzal megyek el az adohivatalba. Másik kerdesem ezert nem buntetnek meg hogy utolag jelentem be? Valaki fel tudna világositani ezzel kapcsolatban? A ferjem dolgozik mar o egybol kapott szerzodest es azzal ment el mindenhova.Ezert nem ertem a dolgot..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23039 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Munka, tb-kártya, lakcím. Ördögi kör

Aniko írta: Segitseget szeretnek kerni toletek mi van elobb a tyuk vagy a tojas?Felvettek egy kávezoba dolgozni de meg nincs meg a munkaszerzodesem pedig mar 3 hete dolgozom. Kertem a fonokomtol ha meg van elegedve a munkámmal adjon szerzodest , de hiányzott az adoszámom es a biztositásom . .Azt a valaszt kaptam addig nem adhatja ki a szerzodest amig ezek nincsenek meg. En ugy tudom, hogy amig nincsen szerzodes addig nem kerhetek adoszámot, biztositást . Ha ez az elso munkahelyem Nemetországban akkor ezek hogy legyenek meg?Most akkor mi a sorrend?
Munkszerzodes vagy anelkul is adnak adoszámot, AOK stb Abban maradtunk kapok egy ajánlolevelet hogy szandekában áll alkalmazni es azzal megyek el az adohivatalba. Másik kerdesem ezert nem buntetnek meg hogy utolag jelentem be? Valaki fel tudna világositani ezzel kapcsolatban? A ferjem dolgozik mar o egybol kapott szerzodest es azzal ment el mindenhova.Ezert nem ertem a dolgot..


Kedves Anikó,
nagyon úgy fest, hogy a munkaadód nem akar szerződni veled, vagy teljesen tájékozatlan.
Szerzúdés nélkül csak feketén alkalmazhat, ha nincs adószámod, akkor nem tiud utánad adóelőleget fizetni, nem ragozom tovább.

A tényleges helyzet, bár már biztosan leírtam.

Általában a sorrend.
- bejelentkezés
- adókártya (itt így hívják)
- munkaszerződés
- Krankenkasse
- és persze az első fizetés előtt bankszámla nyitás

Gyakorlatban megkötik a szerződést akkor is, ha még nincs a felsoroltakból semmi meg, bár az adóhivatali bejelelentkezéshez ragaszkodni szoktak. Ha hamarabb kezdesz el dolgozni, mint ahogyan megvan az adókártya, akkor nagyon hamar el kell menni a Finanzamthoz. Ha megadod hol dolgozol, akkor általában hajlandóak a munkahelyedre postázni. Ahhoz, hogy kiállítsák az adókártyát, csak az ekll, hogy legyen bejelentett lakcímed. Ha már legalább 2-3 hete bejelentkeztél, akkor már általában benne vagy az informatikai rendszerben, és simán kiadják. Ha még nem, akkor vinned kell azt az A4-es papírt, ami igazolja a bejelentet lakcímedet, és ragaszkodni kell hozzá, hogy kiállítsák a Steuerkarte-t, mert nem nagyon akaródzik nekik, mert a végleges adóazonosíót csak akkor tudják rávezetni, ha benne vagy már az informatikai rendszerben, de ennélül is ki kell adják, és utólag postázzák az adó azonosítódat.
Remélem elég részeltes és érthető voltam.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!